بازدید 4431

استقبال ایران از توافق با اقلیم کردستان

کد خبر: ۷۸۳۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰ 16 March 2018

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از توافقات اخیر بغداد و اربیل از جمله بازگشایی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه در کردستان عراق استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ایرج مسجدی در پیامی با اشاره به گفتگوها و توافق های میان بغداد و اربیل طی هفته های اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر ضرورت و اهمیت گفتگو برای برطرف کردن اختلافات و مشکلات در عراق تاکید دارد.

وی با اشاره به ارتباط خوب و نزدیک تهران با همه گروه ها طوایف و اقوام عراقی افزود: ایران از هر گونه تلاش برای رفع اختلافات از طریق مسالمت آمیز در چارچوب عراق یکپارچه و قانون اساسی این کشور حمایت می‌کند و در ماههای اخیر نیز همواره بر اهمیت گفتگو تاکید داشته و تلاش خود را برای آغاز گفتگو میان دو طرف انجام داده است.

مسجدی توافق های اخیر میان دو طرف ازجمله از سرگیری فعالیت های فرودگاه بین‌المللی در منطقه کردستان عراق را در عادی سازی و تقویت روابط اقتصادی و اجتماعی در داخل و خارج عراق موثر دانست و ابراز امیدواری کرد توافق‌های جدید میان بغداد و اربیل زمینه بهبود شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور بیش از پیش فراهم و با تلاش طرفین، مشکلات فی ما بین به تدریج حل و فصل شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022