4836بازدید
بازتاب
پرونده امروز ایشان مربوط به بازی سپیدرود و استقلال خوزستان بود. اینکه کریمی مواضعی نسبت به فدراسیون دارد در جلسه امروز مطرح نبود. سؤالی از کریمی شد و جوابی هم داد. هزاران سؤال دیگر کریمی یا شما خبرنگاران راجع به فدراسیون دارید هیچ ارتباطی به پرونده امروز ما ندارد
کد خبر: ۷۷۳۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷ 12 February 2018

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: جلسه امروز با علی کریمی فقط مربوط به رفتار انضباطی او در نشست مطبوعاتی و یک پرونده معمولی بود.

به گزارش تابناک ورزشی، اسماعیل حسن‌زاده بعد از جلسه کمیته انضباطی علی کریمی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز با علی کریمی فقط مربوط به رفتار انضباطی ایشان در نشست مطبوعاتی بعد از مسابقه سپیدرود با استقلال خوزستان بود. اینکه ایشان نظراتی درباره فدراسیون و مقامات فدراسیون فوتبال در چند ماه گذشته بیرون از مسابقه داشته‌اند و اینکه آیا اصلا شکایت شده یا خیر و اینکه چه حرف‌هایی و دفاعیاتی دارند هیچ ارتباطی به جلسه امروز ما نداشت. جلسه ساده‌ای بود و ما کریمی را دعوت کردیم. چند سؤال بود که ایشان هم جواب داد. چون ما اجازه نداریم طبق آئین‌نامه انضباطی قبل از صدور رای حرف بزنیم بنابراین درمورد اینکه ما چه سؤال پرسیدیم و او چه جوابی داد نمی‌توانم حرف بزنم و باید منتظر رای ما باشید.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون درباره اینکه گفته شده بود کریمی در این جلسه قرار است صدا ضبط کند، گفت: آئین‌نامه را یک‌بار بخوانید. بله صدا‌ها معمولا ضبط و نگهداری ‌می‌شود ولی اینکه در جلسه چه چیزی گذشت منتظر بمانید. دوباره تکرار می‌کنم این پرونده فقط مربوط به مصاحبه علی کریمی بعد از دیدار سپیدرود مقابل استقلال خوزستان بود و یک پرونده معمولی بود و ما به آن رسیدگی کردیم. اینکه ایشان مواضعی نسبت به مقامات فدراسیون دارند و اساساً اینکه شکایتی شده یا نشده و چه حرفی دارند، هیچ ارتباطی به ماجرای امروز نداشت.

واکنش حسن‌زاده بعدازدادگاه کریمی:پرونده معمولی بود

حسن‌زاده درباره اینکه آیا در جریان شکایت تاج از کریمی هستید؟ گفت: نمی‌دانم، این را باید از خودشان بپرسید.رئیس کمیته انضباطی راجع به اینکه شکایت تاج روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفته، اظهار داشت: اینکه آیا اساساً در خارج از کمیته انضباطی و مرجع دیگری غیر از کمیته انضباطی پرونده‌ای بین ایشان و مقامات فدراسیون مطرح است را نمی‌دانم. ما فقط اجازه داریم به نقض مقررات در فوتبال رسیدگی کنیم و انتظار هم داریم که خبرنگاران یک‌بار آئین‌نامه انضباطی را بخوانند. راجع‌ به رای نمی‌شود صحبت کرد. هروقت رای صادر شد به سایت فدراسیون مراجعه کنید و پاسخ بگیرید.

حسن‌زاده درباره انتقادات علی کریمی نسبت به آرای کمیته انضباطی تصریح کرد: پرونده امروز ایشان مربوط به بازی سپیدرود و استقلال خوزستان بود. اینکه کریمی مواضعی نسبت به فدراسیون دارد در جلسه امروز مطرح نبود. سؤالی از کریمی شد و جوابی هم داد و شما (خبرنگاران) منتظر رای باشید.وی در واکنش به اینکه لطفاً شفاف توضیح دهید عنوان کرد: طبق بند 13 ماده 20 آئین‌نامه انضباطی اجازه نداریم راجع به پرونده‌ای که هنوز رای صادر نشده شفاف صحبت کنیم.

حسن‌زاده درباره یکی از اظهارات کریمی که گفته بود بابت یک بطری پرتاب شده به زمین 40 میلیون جریمه در نظر گرفته می‌شود، خاطر‌نشان کرد: گزارشی که در پرونده است مشخص است چون از موضوع جلسه می‌خواهید سؤال کنید من اجازه ندارم حرف بزنم. رئیس کمیته انضباطی درباره اینکه کریمی در کانالش اعلام کرده که کمیته انضباطی در فصل 4 میلیارد تومان تیم‌ها را جریمه می‌کند، گفت: اگر راجع به پرونده‌ای که امرور ما رسیدگی کردید سؤال می‌کنید ما اجازه‌ای نداریم صحبتی کنیم. این سؤال و هزاران سؤال دیگر کریمی یا شما خبرنگاران راجع به فدراسیون دارید هیچ ارتباطی به پرونده امروز ما ندارد و نمی‌توانم جواب بدهم. این موضوع مربوط به مراجع بیرونی می‌شود مثل محاکم قضایی و در حیطه صلاحیت کمیته انضباطی نیست ولی اینکه از کسی شکایت و ناراحت می‌شود یا موضع می‌گیرد دیگر اختیار با خودشان است. رئیس کمیته انضباطی در خصوص اینکه کریمی گفته بود اگر کمیته انضباطی جرات دارد مرا جریمه کند، گفت: شما این سؤال‌ها را مدام به حالتی دیگر مطرح می‌کنید. پرونده امروز برای مصاحبه‌ای بود که این جمله کریمی هم در آن بود و در این باره سؤال شد و کریمی جواب داد.

حسن‌زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این که از سوی او و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال بارها گفته شده بود که ارکان فوتبال نباید شکایت‌های خود را خارج از رکن قضایی فدراسیون فوتبال ببرند و چرا اکنون وکیل مهدی تاج شکایت‌های خود را نسبت‌به انتقادهای فوتبالی علی کریمی به خارج از رکن قضایی این فدراسیون برده است، تصریح کرد: اگر شما ماده 68 اساسنامه فدراسیون فوتبال را مطالعه کنید و سایر قوانین را هم کنار آن بگذارید این سوال را نمی‌پرسید.

وی در پاسخ به این مسئله که پس چرا خود شما و سایر مسئولان فدراسیون بارها چنین صحبتی را مطرح کرده بودید؟ گفت: اصلا اینطور نیست و آئین‌نامه انضباطی و اساسنامه فدراسیون فوتبال پاسخ شما را می‌دهد و ما اکنون آرائی داریم که خارج از فدراسیون فوتبال صادر شده است. عرض من این است که شما آئین‌نامه کمیته انضباطی، اساسنامه فدراسیون فوتبال و سایر قوانین را مطالعه کنید و در فیفا و در تمام دنیا اینطور است که حد نصاب و مرزی برای مراجع قضایی داخلی و خارجی وجود دارد. بهتر است که این قوانین را مطالعه کنید و سوال مشخصی بپرسید که من به آن سوال مشخص پاسخ بدهم. حالا شما یک مطلبی که مبهم است را می‌گویید و انتظار دارید من از ابتدا تا انتهای آئین‌نامه را برای شما بخوانم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که ما چنین سوالی را براساس صحبت‌های قبلی خود شما و مسئولان فدراسیون فوتبال می‌پرسیم، خاطرنشان کرد: شما هر مصاحبه‌ای از من آوردید که من چنین چیزی را گفته باشم، به شما خواهم گفت که آنجا به چه دلیلی و با چه مستنداتی و با چه ماده و بندی آن صحبت‌ها را انجام داده‌ام. حسن‌زاده در واکنش به سال خبرنگار دیگری مبنی بر این که آیا شکایت تاج به مرجعی خارج از رکن قضایی فدراسیون تخلف بوده یا نه؟ گفت: اگر ماده 68 اساسنامه را مطالعه کنید خواهید دید که تخلف بوده یا نه.

وی در واکنش به این مسئله که استقلالِ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چقدر رعایت می‌شود، اظهار داشت: به اندازه‌ای که اگر یک روز استقلال ما وجود نداشت من و همکارانم اینجا نمی‌ماندیم، چون ما کار خودمان را انجام می‌دهیم. یکی از مواردی که هم درباره مسئولان فدراسیون فوتبال و هم افراد بیرونی، دانه درشت‌ها و... نشان می‌دهد که ما مستقل هستیم این است که ما را در هیچ مراسم یا میهمانی نمی‌بینید، نه در جشن پیراهن حضور داریم، نه در مراسم‌های دعوتی و نه در هیچ کجای دیگر بنده و همکارانم را مشاهده نمی‌کنید و تاکنون با تیم ملی، تیم‌های فوتبال و فوتسال به هیچ کجا و حتی به یک میدان پایین‌تر هم نرفتیم. دست و سرمان در کار خودمان است و دانه‌درشت و ریز و پایتختی و شهرستانی هم برای ما فرقی ندارد. تا روزی هم که به این شکل باشد کار خودمان را انجام می‌دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آلودگی هوا کارت سوخت