حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۱۴۶ هزار و ۳۵۴ قرارداد افزایش یافت و ارزش آن نیز به ۲۴ هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال رسید.
کد خبر: ۷۷۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰ 10 February 2018

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۱۴۶ هزار و ۳۵۴ قرارداد افزایش یافت و ارزش آن نیز به ۲۴ هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس کالای ایران، در معاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید آبان ماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۱۲۲ هزار و ۲۲۰ قرارداد را به ارزش ۲۰ هزار و ۳۵ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید شهریور ماه سال آینده با ۱۶ هزار و ۷۴۲ قرارداد به ارزش معاملاتی ۲ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد اسفند ماه سال ۹۶ قرارگرفت؛ به طوری که این سررسید با ۵ هزار و ۲۹۸ قرارداد به ارزش ۸۱۰ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید تیر ماه سال ۹۷ نیز با یک هزار و ۷۷ قرارداد به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی از نظر حجم معاملات قرار گرفت. در ادامه، سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ با یک هزار و ۱۷ قرارداد به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال معامله شد.

نگاهی به معاملات روز پنجشنبه

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد در مجموع  ۱۹هزار و ۲۵۸ قرارداد منعقد شد.به این ترتیب در معاملات این روز، ۵ سررسید فعال بازار آتی در بورس کالا با افت همراه شدند. بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اسفند ماه سال جاری با ثبت قیمت یک میلیون و ۵۲۷ هزار تومان، افت ۰.۶درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ با قیمت یک میلیون و ۵۴۸ هزار تومان افت ۰.۶۶ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال ۹۷ با نرخ یک میلیون و ۵۷۵ هزار تومان به فروش رسید. سررسید شهریور ماه سال آینده هم با نرخ یک میلیون و ۶۱۲ هزار تومان معامله و با افت ۰.۶۴ درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید آبان سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون و ۶۵۲ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۹۳درصدی رو به رو شد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آرامکو عربستان هپکو اراک انتخابات اسرائیل مایک پمپئو تعلیق جودوی ایران حزب لیکود
آخرین اخبار