کد خبر: ۷۷۳۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ 10 February 2018

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۲ زیر سامانه حوزه مدیریت و منابع دانشگاه توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه راه اندازی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، میثم میرزایی دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، 12 زیر سامانه حوزه مدیریت و منابع دانشگاه توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: زیرسامانه های بودجه ریزی عملیاتی و بودجه بندی، مدیریت نقدینگی و حساب های بانکی، پرداخت الکترونیک، مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی، گزارش و نظارت بر خط مالی، حقوق و دستمزد، ثبت و مدیریت احکام، فیش حقوقی آنلاین، مدیریت حضور و غیاب، ایده تا ثروت، مدیریت درخواست ها و دانشنامه الکترونیک طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی دانشگاه آزاد اسلامی داشتن سامانه ای به منظور پیش بینی درآمدها، تواتر درآمدهای گذشته، گزارش عملیاتی از میزان مصرف، استفاده و انحراف از بودجه در سالهای گذشته بود، گفت: زیرسامانه بودجه ریزی عملیاتی و بودجه بندی به همین منظور راه اندازی شد تا براساس آن یک برنامه ریزی دقیق و شفاف درخصوص بودجه سال آینده دانشگاه صورت گیرد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی دارای حسابهای بانکی مختلف با تراکنش بالاست، نظارت و کنترل بر آنها بسیار مشکل و پیچیده است. زیرسامانه مدیریت نقدینگی و حسابهای بانکی این امکان را فراهم می کند تا در لحظه اطلاعات حسابهای بانکی همه واحدها و مراکز زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی قابل رویت، گزارش گیری و نظارت باشد.
ضرورت رعایت عدالت در پرداخت های مالی و متناسب بودن حقوق ها با عملکرد افراد

میرزایی درباره زیرسامانه پرداخت الکترونیک گفت: از طریق این زیرسامانه همه پرداخت های دانشگاه از طریق آدرس واحدی قابل رویت است و همه دانشجویان و افرادی که به حساب دانشگاه پول وازیر می کنند، می‌توانند از طریق این زیرسامانه از پرداخت خود اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: زیرسامانه مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی مخصوص وام ها و تسهیلاتی است که به دانشجویان براساس امتیازات، شرایط دانشجو و واحدهای دانشگاهی اختصاص می یابد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از سیستم هایی که کاربری آسان، سریع و قابل استفاده برای مدیران دارد و آنها می توانند به صورت یکپارچه و آنلاین، اطلاعات را در یک سامانه مدیریتی گزارش گیری و مشاهده کنند، زیرسامانه گزارش و نظارت برخط مالی است.

میرزایی با بیان اینکه رعایت عدالت در پرداخت های مالی و متناسب بودن حقوق ها با عملکرد افراد مطالبه کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: زیرسامانه حقوق و دستمزد این امکان را فراهم می‌کند تا حقوق افراد متناسب با فعالیت، عملکرد، امتیازات و براساس یک مکانیزم شفاف و قابل مقایسه با سایر کارکنان تنظیم شود.

وی ادامه داد: در زیرسامانه ثبت و مدیریت احکام، مسئولیت ها و احکام افراد قابل رویت و پیگیری است و مشکلات آنها در این زمینه به راحتی برطرف خواهد شد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در زیرسامانه مدیریت حضور و غیاب مواردی همانند مرخصی ها، ساعات حضور، مأموریتها، کسر کار، اضافه کار و ... ثبت می شود و محاسبه حقوق نیز از طریق این سامانه انجام می شود.

میرزایی افزود: در زیرسامانه فیش حقوقی آنلاین حقوق و دستمزد، احکام، حضور و غیاب و تمامی فعالیت های مرتبط با کارکنان کاملاً شفاف و قابل رویت است، این سامانه به سادگی در اختیار همه کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه قابل دسترسی است.
چگونگی عملکرد زیر سامانه ایده تا ثروت

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به منظور حفظ محرمانگی اطلاعات افراد فقط در صورتی که با شماره موبایل شخصی خود در سامانه ثبت کنند قادر به دریافت اطلاعات اداری خود در سامانه هستند.

وی درخصوص زیر سامانه ایده تا ثروت گفت: همه فعالان دانشگاهی اعم از دانشجویان، استادان، اعضای هیئت علمی و کارکنان می توانند ایده های که منجر به تولید ثروت می شود را در این سامانه ثبت کنند.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایده ها در زیرسامانه ایده تا ثروت دسته بندی، سرمایه گذاری و در نهایت وارد چرخه تولید ثروت می شوند.

میرزایی درباره ضرورت های زیرسامانه مدیریت درخواست ها گفت: بسیاری از فرآیندها همانند صدور ریز نمرات، مکاتبات به نظام وظیفه و سایر ارگان ها، صدور دانشنامه و ... در واحدهای دانشگاهی نیاز به حلقه ارتباط با سازمان مرکزی دانشگاه دارند.

وی افزود: همه دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی می توانند درخواست خود را در این زیرسامانه ثبت کنند و درخواست خود را به صورت الکترونیکی پیگیری کنند.

میرزایی با بیان اینکه امکان اعتبارسنجی مدارک به صورت آنلاین در زیرسامانه برخط دانشنامه الکترونیک وجود دارد، افزود: این زیرسامانه به منظور جلوگیری از هرگونه جعل و سوء استفاده از مدارک دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده است.

گفتنی است؛ مرکز فنآوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی در دهه فجر امسال برای اولین بار سامانه های یکپارچه که در سطح کشور و تمام واحدها و مراکز دانشگاهی قابل بهره برداری است، ارائه و رونمایی کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 استعلام یارانه حمایتی سرباز کارت عبدالرضا داوری یارانه حمایتی قطعی سراسری اینترنت شیخ صباح الخالد الحمد الصباح