مدیرعامل فرابورس ایران معتقد است عرضه بیشتر اوراق تسهیلات مسکن در بانک‌ها می‌تواند روی قیمت ملک و تامین مالی آن تاثیر داشته باشد.
کد خبر: ۷۷۰۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵ 03 February 2018

مدیرعامل فرابورس ایران معتقد است عرضه بیشتر اوراق تسهیلات مسکن در بانک‌ها می‌تواند روی قیمت ملک و تامین مالی آن تاثیر داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مردم می‌توانند برای گرفتن وام مسکن از اوراق تسهیلات مسکن استفاده کنند. این اوراق در فرابورس ایران معامله می‌شود و ارزش اسمی هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن ۵۰۰ هزار تومان است. مدت‌ها بانک مسکن تنها عرضه‌کننده این اوراق بود، اما در سال گذشته قرار بر این شد که تعداد دیگری از بانک‌ها نیز وارد بازار تسه شوند.

مدت‌ها پس از تصمیم‌گیری در این مورد که دیگر بانک‌ها وارد عرضه اوراق تسهیلات مسکن شوند و انحصار بانک مسکن در این مورد بشکند، به تازگی قرار بر این شده که بانک ملی ایران نیز این اوراق را منتشر کند.

تعدادی معتقدند که با عرضه اوراق تسهیلات مسکن در تعداد بیشتری از بانک‌ها و از بین رفتن انحصار بانک مسکن در زمینه عرضه تسه می‌تواند روی قیمت آن تاثیر بگذارد و آن را به سمت پایین هدایت کند.

اما در حال حاضر تنها بانکی که غیر از بانک مسکن وارد بازار تسه شده، بانک ملی است که مقدار عرضه‌ آن تاکنون قابل توجه نبوده است و این موضوع باعث شد که قیمت اوراق تسهیلات مسکن نسبت به ماه‌های گذشته تفاوت چشمگیری نداشته باشد.

امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران در این مورد در پاسخ به ایسنا گفت: عرضه اوراق تسهیلات مسکن در بانک مسکن می‌تواند روی قیمت ملک و تامین مالی ملک تاثیر داشته باشد.

وی درباره مقدار اوراقی که توسط بانک ملی منتشر می‌شود و تاثیر آن روی بازار گفت: اگر رقم قابل توجهی اوراق عرضه شود، می‌تواند روی بازار تاثیر داشته باشد، اما در حال حاضر رقم این اوراق ۵۰۰۰ میلیارد تومان است.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: