بازدید 7583
کد خبر: ۷۷۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰ 02 February 2018

ویزیت تعداد زیادی از بیماران در عرض چند ساعت توسط پزشکان متخصص نشانه چشم پوشی از اخلاق حرفه ای است که تنها منجر به اختلال در روند درمان می شود.

به گزارش مهر،  صف طولانی انتظار در مطب ها و ویزیت دقیق این همه بیمار توسط یک پزشک کمی غیرمنطقی به نظر می رسد، آنجا که در عرض ۴ ساعت پزشک متخصص حدود ۷۰ تا ۱۰۰ نفر را ویزیت می کند و این در حالی است که قانونا در هر ساعت باید تنها سه نفر را برای معاینه بپذیرد!

اما امان از کم فروشی که حتی اینجا هم در کاهش زمان ویزیت بروز و نمود می کند و این اقدام برخی از پزشکان که با روح و اخلاق حرفه ای هیچ سنخیتی ندارد، باعث پایمال شدن حق و حقوق بیمارانی می شود که چشم به دست های درمانگر سفیدپوشان درد آشنا دارند.

برخی از پزشکان با دور زدن مصوبات قانونی در خصوص زمان استاندارد ویزیت، انبوهی از بیماران را در طول یک ساعت ویزیت می کنند و گاها می بینیم در اتاق معاینه حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر منتظرند و بیمار بخت برگشته باید در حضور همه آنها شرح بیماری دهد و سر جمع در عرض ۵ دقیقه نسخه وی پیچیده می شود و بسلامت.

این رویه نامناسب ویزیت های گروهی که در مطب پزشکان که تعدادشان هم کم نیست نه تنها کیفیت فرآیندهای تشخیصی و درمان بیماری از سوی پزشکان را به شدت کاهش می دهد، بلکه با مختل کردن فرآیند درمان موجب افزایش هزینه های بیماران هم می شود و با تشخیص اشتباه احتمالی، بیمار قطعا به پزشک دیگری مراجعه خواهد کرد و در صورت تکرار موضوع این روند باز هم ادامه خواهد داشت.

طبق مصوبه هیئت دولت متوسط زمان ویزیت برای پزشک عمومی حداقل ۱۵ دقیقه، برای پزشک متخصص حداقل ۲۰ دقیقه، برای پزشک فوق‌تخصص حداقل ۲۵ دقیقه و برای روانپزشک حداقل ۳۰ دقیقه زمان مشخص شده است، یعنی یک پزشک متخصص می‌تواند به طور میانگین حداکثر سه بیمار را در یک ساعت ویزیت کند، اما با مراجعه به مطب‌های مختلف سطح شهر، به ندرت می‌بینید که پزشک متخصص برای هر بیمارش، ۲۰‌دقیقه وقت بگذارد.

تشخیص های اشتباه به خاطر تعداد مراجعین بالای پزشکان

یک شهروند کرمانشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متاسفانه برخی پزشکان اصلا وقت چندانی برای بیمار نمی گذارند و با یک گزارش مختصر از بیمار برایش مواردی را تجویز می کنند که حتی از سوی دیگر پزشکان مورد اعتراض قرار می گیرد.

صابر رحیمی افزود: چند ماهی می شود که از این پزشک به آن پزشک برای درمان درد گردنم مراجعه می کنم، اما هربار به من می گویند که تشخیص پزشک قبلی اشتباه بوده است!

وی بیان داشت: برخی از دوستان پزشکان حاذقی را معرفی می کنند که به دلیل مراجعین بالا زمان مناسب برای تشخیص بیماری را ندارند و همین موضوع هم باعث شده تاکنون به نتیجه مطلوبی نرسم.

پزشکان حاذق قادر به تشخیص بیماری در زمان کمتری هستند

یک پزشک هم در گفتگو با خبرنگار مهر، در این خصوص اظهار داشت: این مسئله در مورد تمام پزشکان مصداق ندارد و اغلب پزشکان به اخلاق پزشکی پایبند هستند، هرچند ویزیت تعداد بیشتر بیمار نشان عدم پایبندی به اخلاق حرفه ای نیست.

مرادی بیان داشت: برخی از مطب ها به ویژه پزشکان حاذق و معروف مراجعین بیشتری دارند و از شهرستان های اطراف هم مراجعه می کنند و انتظار دارند حتما ویزیت شوند.

وی افزود: پزشکانی که تجربه بیشتری دارند در زمان کوتاه تری می توانند بیماری فرد مراجعه کننده را تشخیص دهند و قاعدتا می توانند بیماران بیشتری را در زمان کمتری ویزیت کنند.

این پزشک با تاکید بر اهمیت تشخیص صحیح بیماری برای طی روند درمان، تصریح کرد: نمی توان گفت تشخیص اشتباه صرفا به کم گذاشتن وقت مرتبط است، چراکه این امر می تواند ناشی از ارائه اطلاعات غلط بیمار به پزشک باشد.

ویزیت های گروهی خلاف قانون است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ویزیت گروهی خلاف قانون است و همیشه به پزشکان در این خصوص تذکر می دهیم.

دکتر بهمن روشنی با بیان اینکه برای ویزیت هر بیمار توسط پزشکان حداقل زمان مشخصی تعین شده است، افزود: پزشکان موظف به رعایت این موضوع هستند.

وی خاطرنشان کرد: به طور مثال زمان ویزیت بیمار در مورد پزشک متخصص ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بوده که این زمان برای روانپزشکان بیشتر از این میزان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص نظارت های دانشگاه علوم پزشکی بر این موضوع نیز گفت: واحد نظارت ما برای این موضوع برنامه دارند و به صورت مرتب به مطب ها سرکشی می کنند.

این مسئول ادامه داد: در این بازدید ها به مطب هایی که موارد فوق را رعایت نکرده باشند هم به صورت شفاهی و هم به گونه کتبی تذکر می دهند و در صورت تکرار این موارد به کمیسیون تخلفات ارجاع داده می شوند.

به گزارش مهر، ویزیت حدود ۱۰۰ نفر در عرض ۴ تا ۵ ساعت توسط پزشکان یعنی تحمیل بار اضافی بر دوش بیماران و بیمه های درمانگر که به خاطر تشخیص ناصحیح مدام از این مطب به آن مطب می روند تا علاج دردشان را بیابند، هرچند این مسئله در مورد تمام پزشکان موضوعیت ندارند، اما هنوز هم تعداد زیادی از پزشکان با علم به تخلف این موضوع، به این کار اقدام می کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
دلیلش ایجاد انحصار در تعداد پذیرش پزشک در کنکور تجربی است. الان از تاجیکستان هم ضریب پزشکمون کمتره. با این کار هر پزشک در روز به جای 10 نفر 100 نفر رو ویزیت میکنه و درامدش ده برابر میشه. به این میگن بیزینس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
تنها راه خلاصي از اين طرح مزخرف تحول جيب پزشکان اينه که اين طرح لغو و حق ويزيت پزشکان نصف و بيست هزار پزشک از هندوستان وارد بشه و امسال هم تو کنکور به جاي 3 هزار نفر بيست هزار نفر تو رشته پزشکي پذيرش بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
مضرات طرح تحول جيب پزشکان:
1-افزايش فاصله طبقاتي ( زيرا با يک درصد ماليات بر ارزش افزوده و افزايش حق بيمه پول از فقرا گرفته ميشه و بخشي از ان به پزشکان ثروتمند داده ميشه)
2-افزايش بي کاري (زيرا با پول هاي هنگفت اختصاص داده شده به آن که شامل يک درصد ماليات ر ارزش افزوده و ده درصد هدفمندي يارانه هاست ميشد کلي اشتغال زايي کرد)
3-خروج ارز از کشور (زيرا خانواده بسياري از پزشکان در خارج از کشور هستند و همچنين بسياري از آنها براي تفريح به خارج از کشور سفر ميکنند تا پول هاي هنگفت را خرج کنند)
4-دلسرد شدن ساير تحصيل کردگان رشته هاي ديگر و کاهش بهره وري(وقتي يک استاد دانشگاه پس از سالها مطالعه درس هاي سنگين مي بيند که درامدش يک چندم يک دندانپزشک جوان و تازه فارغ التحصيل است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
اصلا ربطی به پزشک نداره .چرا پزشکان رو زیر سوال میبرید . تقصیر بیماره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
قانونی وجود نداره در این زمینه. اگر قانونی هم وجود داشته باشه چون مجری های قانون یا خودشون پزشکن یا خانواده هاشون به درستی اجرا نمیشه.
برزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
من خودم رفتم پیش پزشک متخصصی، 4 نفر همزمان پیشش بودیم، درحالی که با من حرف میزد، نسخه نفر قبل منو می نوشت، افتضاح بود، هرگز نمیشه اینطوری کسی رو درمان کرد.
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
سلام دوست گرامی
من در تلگرام خدمت شما نامه ای را که برای وزیز بهداشت ارسال کردم را فرستادم
نامه ای با مضموم گرفتن پزشک از مقطع ارشد و دکتری علوم پایه همانطور که از لیسانس به پزشکی گرفته می شود.
متاسفانه شما اصلا پوشش ندادید این نامه در روز 11 بهمن 96 به وزارت خانه ارسال شد.
در ضمن بنده رتبه 1 ارشد و 1 دکتری باکتری شناسی پزشکی هستم که نتوانستم در دانشگاه ها به عنوان هیئت علمی جذب شوم و مجبورم طرح لیسانس علوم ازمایشگاهی ام را در یک جایی بگذرانم یعنی اگر توانایی من 100 باشد از 5 من استفاده می شود.
سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
سلام

من با گزارش شما موافق نیستم چون یقینا اگر مطب پزشک در این حد شلوغه، پس حتما درمان موثر بوده که بیمارها حاضر میشن گروهی وارد مطب شوند واعتراضی هم نکنند و اگر درمان موثر باشه یعنی پزشک حاذق و سوار بر دانش پزشکی خودشه و اهمیتی نداره که گروهی وارد شوند یا تکی، اگرچه یقینا برای بیمارها سخت خواهد بود که در حضور دیگران مشکل خودشون را عنوان کنند و من با این موضوع شدیدا مخالف هستم و نمیتونم متوجه بشم غیر از زمان ورود و خروج بیمار دیگه چه وقتی ممکنه تلف بشه که پزشک گروهی بیمار وارد اتاق معاینه میکنه.

اما اشتباهات پزشکی فقط به دلیل ضعف نظام آموزشی در بیمارستانهای آموزشی اتفاق میفته، برای مثال در دوره های تخصصی، اونقدر کار بیخودی و غیر مرتبط به رزیدنتها ارجاع میشه که رزیئنت فقط نقش یک کارگر خدماتی و حداکثر یک پرستار را ایفا میکنه و هیچ وقتی برای مطالعه و یادگیری نداره، ضمن اینکه بر خلاف تمام دنیا که اتند مسئول مستقیم آموزش هستش، در ایران رزیدنتهای سال بالاتر که خودشونم از رزیدنتهای سال بالاتر به صورت سنتی و طرح کادی یاد گرفتن به رزیدنتهای سال پایینی به همون صورت آموزش میدن.

اگر واقعا میخواید نظام سلامت در ایران متحول بشه، باید کاری بکنید که وزارت بهداشت راجع به این موضوع پاسخگو بشه وگرنه صفحه ساه نکنید و حلق پاره نکنید که معلومه فقط دارین نقش سوپاپ اطمنان را بازی میکنید
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
علت اصلی افزایش اشتباهات پزشکی رقابت پزشکان محترم برای پول و درآمد بیشتره ،من یک پرستارم و هروقت دو تا پزشک رو در حال صحبت دیدم دارن در مورد فرصت سرمایه گذاریهای جدید و وضعیت مالی بقیه همکارا صحبت می کنن!!!!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
آقایون پول جادوی عشقشون کرده!!!
توی کدوم کشور یک پزشک تازه تخصص گرفته می تونه ۵۰ تا ۹۰ برابر یک کارگر پول در بیاره؟

بالاخره معلوم خواهد شد که توی این چند ساله وزارت بهداشت و نظام پزشکی چه کلاه گشادی سر ملت گذاشته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
عامل اصلی حماقت مردم هست که زیر بار هر حرف زوری میرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ارائه اطلاعات غلط از طرف بیمار به پزشک؟؟؟!!!
عجب حرف مزخرفی..‌.
کی تا حالا اطلاعات شفاهی بیمار جای معاینه چهارگانه را گرفته؟؟!
پس دامپزشکها که بیمارشان اصلا حرف نمیزند چطور تشخیص میدن؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ین پزشک با تاکید بر اهمیت تشخیص صحیح بیماری برای طی روند درمان، تصریح کرد: نمی توان گفت تشخیص اشتباه صرفا به کم گذاشتن وقت مرتبط است، چراکه این امر می تواند ناشی از ارائه اطلاعات غلط بیمار به پزشک باشد.
خوب این ناشی از کم وقت گذاشتن پزشک است. اگر وقت کافی بگذارد از مجموع اطلاعاتی که از بیمار به دست می آورد می تواند بیماری را علت یابی کن. بیمار که درس پزشکی نخوانده که بداند دقیقا چه چیزی را باید منتقل نماید. وای بر کم فروشان
کریمی
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ضمن احترام به پزشکان زحمت کش کشور، بایستی به اینکه نکته توجه نمود اجازه دادن به ورود پزشکان حاذق خارجی به کشور (همانند سایر کشورهای پیشرفته) می تواند مانع از سو ء استفاده تعداد زیادی از پزشکان سودجو گردد. پزشکانی که به حرفه خود همانند سوپرمارکت داری نگاه می کنند و همواره دنبال خرید مطب در شلوغ ترین مکان های رفت و آمد عمومی، کمتر احترام به وضعیت بیماران و صرفا ثروت اندوزی از کیسه مردم بچاره هستند و هر وقت بیماری را بیچاره میکنند با پناه بردن به نظام پزشکی از حمایت بیدرغ برخوردار شده و حتی اگر بیمار بمیرد از عواقب آن دور هستند. آیا تا الان از خودتان پرسیده اید که چرا پزشکان کمتر مهاجرت می کنند و یا اینکه تنها خانواد خود را با کانادا و اروپا می برند و خود در ایران کار می کنند؟ بله درآمد هنگفتی که در ایران کسب می کنند بدون اینکه مالیلت بدهند و یا نسبت به عواقب عملکرد ناسالم خود بترسند. بله همچنانکه ما بخاطر سلامت مردم لازم است هواپیما وارد نمایم بایستی بخاطر سلامت مردم اجازه دهیم پزشکان حاإق خارجی وارد کشور شوند. در چنین وضعیتی پزشکان دلسور واقعا سود می کنند منتهی آنهایی که به ا ین حرفه صرفا بعنوان منبع درآمد سازی نگاه می نمایند یا عملکرد خود را تصحیح می کنند و یا اینکه مملکت از شر آنها راحت می شود. ملت ایران از قدیم به طبیب احترام گذشته و می گدراند، ولی زالو صفتانی که با استفاده از احترام و یا اجبار مریض به تن دادن به خواسته های آنها خون مردم را می مکند بیزار است. ما همه سلامتی خود را مدیون پزشکان خوب هستیم ولی همه ما همه در حافظه خود رفتار غیر انسانی تعدادی از پزشکان در تلف کردن وقت مردم جهت ویزیت در مطب، کشتن بستگان درجه اول خود توسط آنها به بهانه خظای پزشکی و دادن مشاورهه ای الکی که مرگ کار خدا است، دریافت زیر میزی در هنگامی که مریض ما زیر تیغ آنها هستند اشنا هستیم. ابتدا قانون و سپس دلسوزان این حرفه بایستی با تبیه این نوع افراد، اخذ خسارت شدید از آنها و اجازه به ورود پرشکاه حاذق از کشورهای همجوار و یا پیشرفته بایستی موجب بهود سلامتی روانی و اجتماعی جامعه گردیم. ایا می دانید که درآمد بی حساب و کتاب این افراد در آینده می تواند موجب ویرانی سایر حوزهه ای علمی کشور همانند مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و غیره شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
شما از پزشک ایرانی توقع انصاف و وجدان داری؟؟؟
متاسفانه ما گاهی مجبوریم به این دلال ها رجوع کنیم. چون نه پزشک هندی هست نه بنگلادشی
میثم تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
وقتی سکته مغزی مادرم را در بیمارستان آتیه پارکینسون خفیف آن هم دو دکتر نورولوژ تشخیص دادند و شانس بهبودی ساعات طلایی را به صفر رساندند باید چگونه اعتراض کرد و از دست کی شکایت کرد و فریاد براورد آن هم پس از دریافت ۳۰ میلیون تومان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
خب تکلیف پزشکی که زود تشخیص میده بیماری رو چیه.بعدش بشینن با هم جوک بگن تو مطب؟
وطن دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
سایت تابناک ، این گزارش شما ضمن آن که تکراری است و کمکی به وضع فاجعه بار پزشکی در این مملکت نمی کند، نشان دهنده آن است که مسئولین مربوطه یا خواب تشریف دارند یا آن قدر بی اطلاع هستند که نمی دانند چه می گذرد. بزرگترین ضربه را به پزشکی این مملکت این بیمارستان ها ی خصوصی ، که البته اقایان پزشکان سهامدار آن ها هستندزده اند. مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی علی رغم شلو
غی بیشتر از بیمارستان های خصوصی که اگثرا به سالن مد شباهت دارند به بیمارن کمک می کنند .اقای وزیر بهداشت لابد آگاه هستند که این بیمارستان های خصوصی چه مبالغ کلانی از بیماران بی نوا می گیرند و در واقع آن ها را سرکیسه میکنند و بعد هم معلوم نیست که آن بیماران بی نوا را معالجه می کنند. خوب البته نان پزشکان سهام دار این پزشکان به مراجعه مجدد بیمار و باز هم بستری شد ن بیمار و پرداخت مبالغ کلان دیگر توسط او و سرازیر شدن به جیب این پزشکان بی اخلاق و متاسفم بگویم فاقد وجدان پزشکی است.ضمنا شما از کجا و به چه استنادی می گوئید بهترین پزشکان و حاذق ترین آن ها در این بیمارستان ها ی خصوصی کار می کنند ؟خیر با ضرس قاطع می گویم شاید بهترین تجار هستند نه پزشک. اشتباهات زیادی می کنند و اگر مورد مواخذه قرار گیرند ( که به ندرت این اتفاق افتاده است ) یا پاسخگو نیستند و یا در مسافرت خارج از کشور!!!!!،تشریف دارند.بحمدالله تا آن جا که این نگارنده اطلاع دارد سازمان نظام پزشکی ما ( البته تا به حال به این سازمان مراجعه نکرده ام ولی داستان های نه چندان مثبت در مورد طرز کار آن بسیار می شنویم) بیشتر جانب پزشکان را می گیرند و موارد آن بسیار بوده و جالب اینجاست فقط اظهار تاسف از اتفاقی که افتاده ( که بیشتر مرگ بیمار بوده) می کنند . گوئی از دست رفتن یک انسان در نتیجه اشتباه و بی توجهی یک پزشک مال پرست و فاقد وجدان مشکل را حل می میکند .آقای وزیر بهداشت این موضوعات را جدی بگیرید چون قطعا بخشی از آن را به حساب شما خواهند نوشت و شاید پاسخی نداشته باشید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
چرا درمورد قانون سهمیه های مجلس که باعث میشود ۶۰ درصد متخصصیت در آینده سهمیه ای باشند چیزی نمی گویید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
بیخودی زحمت نکشید پزشکان ما اصلا اشتباه نمیکنند! آنقدر حاذقند که اصلا ندید بیما ر را شفا میدهند. واقعا چه حرف غیر منطقی که پزشکان حاذق به زمان کمتری نیاز دارند. بنده با تجربه بسیار زیاد به شما میگویم اتفاقا پزشکان حاذق و درستکار با دقت و مسئولیت بیشتری بیمار را معالجه میکنند. میدانید چرا؟ چون علم احتیاط و محافظه کاری به همراه دارد. انسانهای عالم و با سواد زود نظر نمیدهند. یعنی مثلا پزشکان سوئیس حاذق نیستند که وقت زیادی صرف تشخیص میکنند!!
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
شما بیایید موضوع رو ریشه یابی کنید ولی الان ۶۰ درصد متخصصا با سهمیه ایثارگران و رزمندگان متخصص میشوند مطمعن باشید علم کافی برا تشخیص و درمان بیماران رو کمتر از حدی که نیازه دارند. همه ما با دادن امکانات و تسهیلات به خانواده های عزیزان ایثارگر موافقیم ولی نه به شکل دادن مستقیم سهمیه تخصصص که باعث بالا رفتن این خطاها بشه
#نه_به_سهمیه
حميد
|
Netherlands
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
#نه_به_سهميه
مریخ
|
United Kingdom
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
کم سوادی
عدم حس مسئولیت پذیری
طمع و تعداد ویزیت بالا در حداقل زمان ممکن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
تنها راه اصلاح رویه غلط اینه که ظرفیت پذیرش رشته پزشکی افزایش پیدا کنه تا رقابت برای جذب بیمار شکل بگیره، وجود رقابت یعنی خدمات بهتر با قیمت پایین تر و با کمترین اتلاف وقت، اما افسوس که اینجا هم مافیا وجود داره
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
اینو از آقای وزیر بپرس چرا یه شهر دویست هزارنفری یه متخصص نیمه وقت باید داشته باشه؟چرا بیماران را گروهی و دسته جمعی درمان میکنند؟چرا تعدادشون اینقدر کمه که درمان کل کشور را حتما باید این عده کم کنترات انجام بدن!!!!باید بیای شهرهای کوچک ومتوسط وبدون امکانات تا عمق فاجعه را ببینی هروقت مریض بشی قبلش باید با عزرائیل هماهنگ کنی چون حداقل زمانی که نوبت ویزیت یه متخصص (البته اگه تو مرخصی نباشه و اون تخصص تو شهرت باشه و...)گیرت بیاد یکی دو ماه بعده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید شبکه اجتماعی شاد احمد سعادتمند