عضو کمیسیون صنایع مجلس از قول ضمنی وزیر صنعت برای بازنگری در تعرفه خودرو‌های هیبریدی در اولین فرصت خبر داد.
کد خبر: ۷۷۰۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۰ 01 February 2018
عضو کمیسیون صنایع مجلس از قول ضمنی وزیر صنعت برای بازنگری در تعرفه خودرو‌های هیبریدی در اولین فرصت خبر داد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از افزایش تعرفه واردات خودرو‌های هیبریدی، گفت:تعرفه‌ها معمولا ۱۰ یا ۲۰ و یا حتی ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد، اما تعرفه ۹۰۰ درصدی واردات خودرو‌های هیبریدی غیر طبیعی است.

وی با بیان اینکه تعرفه خودرو‌های هیبریدی از ۵ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته، افزود:اعضای کمیسیون صنایع بلاتفاق با این افزایش تعرفه مخالف هستند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه اعضای کمیسیون صنایع این موضوع را با حضور وزیر و مسئولان وزارت صنعت و معدن بررسی کردند، ادامه داد: وزیر صنعت قول ضمنی داد تا این موضوع را بررسی و اصلاح نمایند.

منصوری تصریح کرد:افزایش تعرفه خودرو‌های هیبریدی که بر کاهش آلودگی هوا موثر است هیچ توجیه منطقی ندارد که امیدوارم این تعرفه‌ها اصلاح شود.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت و معدن قول ضمنی داده تا در اولین فرصت در این موضوع بازنگری شود، گفت: تعرفه خودرو‌های تمام برقی به دلیل اینکه در کاهش آلودگی هوا موثر هستند باید صفر باشد.

نماینده مردم ساوه در مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون صنایع مجلس با جدیت پیگیر این موضوع هستند، تصریح کرد: دولت راه‌های افزایش درآمد خودش را باید در جا‌های دیگر جستجو کند و افزایش تعرفه واردات خودرو‌های هیبریدی برای ایجاد درآمد هیچ توجیه منطقی ندارد و لذا دولت درآمد‌ها خود را از طریق افزایش صادرات و راه‌های دیگر افزایش دهد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: