بازدید 2603
آمار معاملات در طی دی ماه ۹۶ نشان می دهد ارزش داد و ستدها با ۹ درصد افزایش از ۴۰.۹۴۳ میلیارد ریال به ۵۲.۴۴۶ میلیارد ریال رسید.
کد خبر: ۷۶۹۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ 29 January 2018

آمار معاملات در طی دی ماه ۹۶ نشان می دهد ارزش داد و ستدها با ۹ درصد افزایش از ۴۰.۹۴۳ میلیارد ریال به ۵۲.۴۴۶ میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایبِنا، طی ۲۱ روز کاری دی ماه ۹۶، ارزش معاملات در مقایسه با پایان آذر۹۶، در حدود ۹ درصد افزایش یافت و از ۵۲.۴۴۶ میلیارد ریال به ۵۷.۲۲۷ میلیارد ریال رسید. همچنین حجم سهام معامله شده از ۲۲.۸۱۷ میلیون سهم به ۲۳.۵۱۵ میلیون سهم معادل ۳ درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش، از ابتدای سال تا پایان دی ماه،  متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار اول و دوم به ترتیب برابر با ۹۰۳ میلیون سهم و ۲۰۳۸ میلیارد ریال بوده است. در دی ماه ۹۶، دفعات معاملات سهام برابر با ۲ درصد در مقایسه با پایان آذر ماه ۹۶ افزایش یافت و از ۱.۵۳۴ هزار دفعه به ۱.۵۶۰ هزار دفعه بالغ شد.

شاخص بورس در پایان دی۹۶ در مقایسه با آذر ۹۶، به میزان ۳۳۰۹۴ واحد برابر با ۳.۵ درصد افزایش یافت و از ۹۵.۵۰۹ واحد به ۹۸.۸۱۷ واحد رسید. ارزش بازار در پایان دی ماه ۹۶ در مقایسه با پایان آذر۹۶ به میزان ۱۱۶.۹۹۷ میلیارد ریال رشد برابر با ۳ درصد افزایش یافت و از ۳.۸۱۷.۳۹۴ میلیارد ریال به ۳.۹۳۴.۳۹۱ میلیارد ریال رسید.

براساس معاملات نرمال، در این ماه ارزش سهام خریداری شده اشخاص حقوقی در حدود ۳۰.۳۰۷ میلیارد ریال و معادل ۵۸ درصد از کل خرید ها بود، در حالی که ارزش سهام فروخته شده آنها ۲۹.۵۲۳ میلیارد ریال و در حدود ۵۶ درصد از کل فروش ها بود.

بر این اساس در این ماه سرمایه گذاری خالص اشخاص حقوقی به میزان ۷۸۴ میلیارد ریال شد. در عین حال، میزان خرید و فروش سهام اشخاص حقیقی به ترتیب ۴۱ و ۴۳ درصد از ارزش خرید و فروش بود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله خسروشاهی پنومونی پناهندگان سوری ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده
آخرین اخبار