بازدید 2260
کد خبر: ۷۶۷۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹ 24 January 2018

عضو مرکز عصب روانپزشکی بیمارستان "رویال" ملبورن استرالیا همکاری با محققان ایرانی را برای اجرای پروژه‌های مشترک تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی خواستار شد.

به گزارش ایسنا، پروفسور "دنیس ولاکولیس" عضو مرکز نوروسایکیاتری (عصب روانپزشکی) بیمارستان رویال ملبورن استرالیا در جریان بازدید از آزمایشگاه‌های ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس، خواستار همکاری و تبادل تجربیات با محققان و اساتید ایرانی برای اجرای طرح‌های مشترک تحقیقاتی در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی شد.

وی که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ایران سفر کرده است، فعالیت‌های اساتید و متخصصان ایرانی در ارتباط با پروژهای علمی را چشمگیر توصیف کرد و حمایت و سرمایه‌گذاری برای تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی در آزمایشگاه‌های ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس را شایان توجه دانست.

"ولاکولیس" در گفت‌وگو با مسوولان این دو مرکز علمی و تحقیقاتی ایران پیشنهاد کرد تا پروژه‌های مشترک تخصصی میان محققان و اساتید استرالیایی و ایرانی به اجرا گذاشته شود.

همچنین، محمدرضا آی، رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در این بازدید که تنی چند از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه تهران نیز حضور داشتند، با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات این مرکز نحوه ارائه خدمات، برنامه‌های آزمایشگاه و دورنمای فعالیت‌های آینده آن را تشریح کرد.

در این بازدید امکان انجام همکاری مشترک میان آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با بخش تحقیقاتی بیمارستان ملبورن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان و روزآمد در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی تاسیس شده است.

ترویج اهمیت پژوهش و فعالیت‌های فناورانه در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغزی، کمک به توسعه و گسترش پژوهش‌ها، ارائه خدمات دانش محور از جمله تصویربرداری تخصصی از مغز ، تحریک مغز با استفاده از روش‌های متنوع و مکمل، پردازش و ترکیب داده‌ها و تصاویر چند وجهی مغزی با استفاده از ابزارها و لوازم روزآمد از وظایف و فعالیت‌های این مرکز علمی و تخصصی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه اکبر طبری دی بیاسی کوبی برایانت طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق