بازدید 4996
کد خبر: ۷۶۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱ 24 January 2018

تحقیقات کارشناسی و بازپرس جنایی نشان داد، مأمور جوانی که هنگام دستگیری پسر 19 ساله‌ای به او شلیک کرده و موجب مرگش شده، قوانین به کارگیری سلاح را رعایت نکرده است.

به گزارش روزنامه ایران، اواخر اسفند سال 93، مأموران پلیس در جریان تخریب 5 خودرو و یک خانه ویلایی قدیمی در شرق تهران قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان می‌داد پسر جوانی به نام آرش و دوستانش پس از پرتاب نارنجک دست ساز و تخریب خودروها و خانه ویلایی در آخرین شب‌های سال، از آنجا گریخته‌اند. ضمن اینکه مأموران پی بردند آرش به خاطر کیف قاپی نیز قبلاً بازداشت شده بود.

با افشای این موضوع تحقیق برای دستگیری پسر 19 ساله آغاز شد تا اینکه ساعت 12:30 دقیـــــقه 4 فروردین 94، پسر جوان در یکی از محله های شرق تهران شناسایی شد. مأمور پلیس با دیدن متهم وارد عمل شد تا او را بازداشت کند. اما آرش پا به فرار گذاشت و با رساندن خود به پشت بام خانه‌های مجاور، سعی کرد از دست پلیس فرارکند.

تعقیب و گریز ادامه یافت تا اینکه آرش خود را به حیاط خانه‌ای رساند. او قصد فرار از طریق دیوار را داشت که مأمور پلیس اسلحه‌اش را به طرفش گرفت. او با صدای بلند دستور ایست داد و زمانی که متوجه شد آرش قصد تسلیم شدن ندارد اسلحه‌اش را به سمت او نشانه گرفت و شلیک کرد. تیر اول به دست آرش برخورد کرد اما پسر 19 ساله دست از فرار برنداشت. همزمان برادر آرش که از ماجرا با خبر شده بود، خود را به پشت بام رساند و ضمن درگیری با مأمور پلیس سعی کرد به فرار بردارش کمک کند. اما مأمور جوان در مبارزه با برادر آرش پیروز شد و درحالی که از ناحیه پا مجروح شده بود باز اسلحه را به سمت متهم فراری گرفت. اما زمانی که خواست تیر دوم را شلیک کند برادر آرش ضربه‌ای به دست او زد و تیر به جای آنکه به پای پسر جوان اصابت کند به تنه‌اش برخورد کرد و اوکشته شد.با مرگ پسر جوان، بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم تحقیق اعلام شد. مأمور جوان در تحقیقات مدعی شد که قوانین به کارگیری سلاح را رعایت کرده است.

از سوی دیگر کارشناسان اسلحه شناسی پلیس نیز اعلام کردند تیراندازی مأمور جوان با رعایت اصول تیراندازی صورت گرفته است.

درحالی که بررسی‌های اولیه حکایت ازآن داشت که پلیس جوان با به‌کارگیری قانون سلاح اقدام به تیراندازی کرده است اما هنگام بازسازی صحنه و در ادامه تحقیقات مشخص شد او قوانین به‌کارگیری سلاح را رعایت نکرده است. 

درحال حاضر پلیس جوان که با قرار قانونی آزاد است متهم به مباشرت در قتل عمدی پسر جوان است. بازپرس سجاد منافی آذر، از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران نیز کیفرخواست مأمور جوان را به اتهام مباشرت در قتل عمد پسر جوان صادر کرده و قراراست وی در دادگاه کیفری محاکمه شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه مهدی بازرگان مایکل دندریا زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما سردار حجازی