بازدید 2327
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه احزاب می‌تواند رابط میان مجریان و مردم باشد، گفت: تقویت احزاب در پیگیری مطالبات مردم و جلوگیری از بروز رانت و فساد در بدنه دولت تاثیر دارد.
کد خبر: ۷۶۴۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸ 13 January 2018

 

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در خصوص نقش احزاب در فرایندهای سازمانی و دولتی، گفت: بر اساس قانون اساسی پارلمان‌ها تشکیل می‌شود اما لازمه شکل‌گیری پارلمان‌های موثر و قرار گرفتن مدیران متخصص و تاثیرگذار در جایگاه‌های مختلف قدرت، شکل‌گیری احزاب شناسنامه‌دار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش موثر احزاب در شکل‌گیری مجامع سیاسی کشور، تصریح کرد: تشکل‌های صنفی، سازمان‌های مردم نهاد و احزاب باید بدون هیچ ترس و وحشتی ارتقا یابند؛ زیرا قدرت احزاب فرایند امور اجرایی کشور را تسهیل می‌کند.

وی افزود: احزاب و تشکل‌ها می‌توانند مطالبات مجموعه‌ها و افراد تحت حمایت خود را دنبال و پاسخ دهند، در حقیقت احزاب رابط بین تصمیم‌گیران(مجریان) و مردم هستند، بنابراین سیاست‌ها داخلی با وجود احزاب بهتر پیش می‌رود، در شرایط کنونی مردم دولت را اختیاردار تمام امور کشور می‌دانند لذا با وجود منابع اندک انتظارات مردم افزایش می‌یابد.

بادامچی معتقد است: احزاب باید تقویت و امور سیاسی را در اختیار بگیرند، در این شرایط دولت تنها به آنها نظارت خواهد داشت. از این رو تکالیف دولت دسته‌بندی و شرایط تحقق آن تسهیل می‌شود. احزاب ضمن تاثیرگذاری بر مردم و پیگیری مطالبات آنها می‌توانند مانع بروز هر فساد و رانتی نیز شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت و در ذیل آن خانه احزاب باید نسبت به تقویت حزب در کشور کمک کنند، گفت: وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب در ارایه مجوز به احزاب نقش دارند لذا می‌توانند نسبت به ساماندهی تشکل‌ها و احزاب اقدام کنند، دولت با ارج‌گذاری بر احزاب و کمک مالی به آنها نقش بزرگی را ایفا خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: احزاب در شرایط کنونی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و به صورت بسیار ضعیف و مقطعی فعالیت دارند، همین وضعیت احزاب در تبدیل اعتراضات اخیر به اغتشاش تاثیرگذار بود زیرا احزاب قدرتمند مطالبات مردم را پیگیری و صدای مردم را به مسئولان می‌رسانند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم روز بیمه علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان علی کریمی افسریه تهران معافیت مالیاتی هنرمندان فسخ قرارداد مارک ویلموتس