بازدید 6430
بازتاب
هاشمی‌طبا در پاسخ به این سوال که آیا حضور صالحی امیری در انتخابات کمیته ملی المپیک، دخالبت دولت در این انتخابات محسوب می‌شود؟ اظهار داشت: چند وقت پیش سلطانی‌فر در مصاحبه‌ای گفت که از کمیته بپرسید چرا صالحی امیری را انتخاب کرده است. حتما سلطانی‌فر خودش را از این موضوع مبرا می‌داند.
کد خبر: ۷۶۳۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹ 10 January 2018

رئیس اسبق کمیته ملی المپیک و چهره آشنای ورزش کشور گفت: به نظر من صالحی امیری خبره ورزشی نیست و این موضوع را به خودش هم گفتم.

به گزارش تابناک ورزشی، مصطفی هاشمی‌طبا درخصوص این که آیا صالحی امیری خبره ورزشی است یا خیر؟ اظهار داشت: کسانی که صالحی امیری را به عنوان خبره ورزشی انتخاب کردند تشخیص داده‌اند که او خبره ورزشی است. البته به نظر من صالحی امیری خبره ورزشی نیست و این موضوع را به خودش هم گفتم. کسانی که صالحی امیری را به عنوان خبره ورزشی انتخاب کرده‌اند عنوان کرده‌اند که این انتخاب بر اساس تبصره 5 ماده 5 بوده است. در حالی که در این تبصره آمده که کمیته ملی المپیک می‌تواند نمایندگانی را از سایر ارگا‌ن‌ها بپذیرد البته مجمع باید عضویت این افراد را تصویب کند. بنابراین انتخاب صالحی امیری باید با تصویب مجمع صورت می‌گرفت. ضمن این که حتی اگر مجمع هم حضور صالحی امیری را به عنوان عضو قبول می‌کرد باز هم نمی‌توان از عنوان خبره ورزشی برای او استفاده کرد.

هاشمی‌طبا:صالحی امیری حق من وافشارزاده را ضایع کرد

رئیس اسبق کمیته ملی المپیک تصریح کرد: حق افرادی مثل افشارزاده، سجادی، رحیمی، دهخدا یا حتی من در این زمینه ضایع شده است و من مخالف این موضوع هستم که فردی به صورت ناحق در جایگاهی قرار بگیرد. طبق اساسنامه صالحی امیری باید خبره بازی‌های المپیک باشد اما مطمئنا او چنین شرایطی را ندارد. هاشمی‌طبا در پاسخ به این سوال که آیا حضور صالحی امیری در انتخابات کمیته ملی المپیک، دخالبت دولت در این انتخابات محسوب می‌شود؟ اظهار داشت: چند وقت پیش سلطانی‌فر در مصاحبه‌ای گفت که از کمیته بپرسید چرا صالحی امیری را انتخاب کرده است. حتما سلطانی‌فر خودش را از این موضوع مبرا می‌داند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر به عنوان خبره ورزشی انتخاب می شد در انتخابات این کمیته نامزد می‌شد یا خیر؟گفت: عضویت در مجمع نیازی به مقررات خاصی ندارد اما برای نامزد شدن طبق قانون کسانی که بازنشسته هستند نمی‌توانند در نهادهایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند مسئولیتی داشته باشند با این حال من می‌توانستم در انتخابات کمیته ملی المپیک نامزد شوم چون می‌توانستیم عنوان کنیم که از وجوه دولتی استفاده نخواهیم کرد ضمن این که طبق قانون بازنشسته‌ها می‌توانند به صورت پاره وقت فعالیت کنند.

رئیس اسبق کمیته ملی المپیک در پایان خاطرنشان کرد: اگر عضو مجمع کمیته ملی المپیک بودم امکان این که در انتخابات این کمیته شرکت کنم وجود داشت اما حتما خبره ورزشی نبودم که انتخابم نکردند.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر محمدرضا پهلوی تمساح گاندو سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر
آخرین اخبار