بازدید 13091
در جریان نا آرامی هایی که برای چند روز فضای بسیاری از شهرهای کشور را ملتهب کرد، دانشگاه هایی چون تهران، علامه طباطبایی، امیرکبیر، شریف و... نیز متأثر از فضای جامعه شاهد نا آرامی هایی بود و کار به جایی رسید که تعدادی از دانشجویان حاضر در این تجمع های اعتراضی توسط نهادهای امنیتی بازداشت شدند؛ دانشجویانی که اگرچه تعدادی از آنها به سرعت آزاد شدند ولی زمان آزادی بقیه آنها هنوز مشخص نیست.
کد خبر: ۷۶۲۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰ 08 January 2018

زمان امتحانات پایان ترم فرا رسید، اما زمان آزادی دانشجویان بازداشتی نه!در جریان نا آرامی هایی که برای چند روز فضای بسیاری از شهرهای کشور را ملتهب کرد، دانشگاه هایی چون تهران، علامه طباطبایی، امیرکبیر، شریف و... نیز متأثر از فضای جامعه شاهد نا آرامی هایی بود و کار به جایی رسید که تعدادی از دانشجویان حاضر در این تجمع های اعتراضی توسط نهادهای امنیتی بازداشت شدند؛ دانشجویانی که اگرچه تعدادی از آنها به سرعت آزاد شدند ولی زمان آزادی بقیه آنها هنوز مشخص نیست.

به گزارش «تابناک»، پس از چندین روز نا آرامی در بسیاری از شهرهای کشور که با مجموعه ای از مطالبات انباشت شده آغاز و در ادامه  به انحراف کشیده شد، تعدادی از دانشگاه های بزرگ کشور با نا آرامی هایی همراه شد؛ شرایطی که به بازداشت بسیاری از دانشجویان حاضر در تجمع های اعتراضی انجامید و این دانشجویان را در روزهایی که فرصت مطالعه برای امتحانات پایان ترم بود، روانه بازداشتگاه کرد.

بررسی ها در مورد محل تحصیل عمده دانشجویان بازداشتی حکایت از این دارد که بیشتر آنها از دانشجویان دانشگاه تهران هستند و همچنین دانشجویانی از دانشگاه های علامه طباطبایی، امیرکبیر، صنعتی شریف و تبریز نیز در میان بازداشت شدگان قرار دارند.

فائزه عبدی پور، مجید مسافر، محمد خانی، سیاوش امجدی، محسن شاهسون و سینا غفاری از دانشگاه علامه طباطبایی، لیلا حسین زاده، سینا ربیعی، محسن حق شناس ، میکائیل قلی راد، پدرام پذیره، محمد محمدیان، علی مظفری، مهدی وهابی ثانی، سهیل موحدان، آرش آوری، دانیال ایمان، امیر حسین علم طلب، مجید اکبری، محسن ترابی، کسری نوری، عارف فتحی، محسن میر محسنی، محمد جواهری از دانشگاه تهران، محمد شریفی مقدم ریابی از دانشگاه صنعتی شریف، آیدین محسن نژاد از دانشگاه هنر تبریز و علی اسماعیلی از دانشگاه امیر کبیر از جمله دانشجویانی بودند که در جریان نا آرامی های اخیر بازداشت و روانه زندان شدند.

جدا از دانشجویان مذکور که البته همه بازداشتی های دانشگاهی روزهای اخیر را شامل نمی شود، در هفته گذشته 5 نفر از اعضای شورای صنفی خوابگاه های دانشگاه تهران پس از برگزاری جلسه با رئیس دانشگاه تهران و در مسیر خروج از ساختمان ریاست دانشگاه بازداشت شدند که البته بررسی های خبرنگار «تابناک» در مورد وضعیت این دانشجویان حکایت از آزادی آنها پس از گذشت ساعاتی از زمان بازداشت دارد.

بازداشت دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور با واکنش های مختلف و فراوانی از سوی مقام های مسئول در مجموعه وزارت علوم و نیز دانشگاه ها رو به روشد و جدا از این مقامات مسئول برخی نمایندگان مجلس نیز برای پیگیری وضعیت این دانشجویان وارد عمل شدند.

هفته گذشته و پس از بازداشت جمعی از دانشجویان دانشگاه ها، غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم در مورد تلاش ها برای آزادی این دانشجویان به رسانه ها گفت: آمار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان نداریم ولی پیگیری می‌کنیم این دانشجویان بازداشت شده هر چه سریعتر و قبل شروع امتحانات پایان ترم آزاد شوند.

غلامی وزیر علوم نیز در هفته جاری با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان تاکنون آزاد شده اند، در رابطه با وضعیت دانشجویانی که هنوز در بازداشت هستند، گفت: در مواردی که اموال تخریب شده گاهی پای شاکی خصوصی در میان است و متاسفانه رسیدگی به کار دانشجویانی که مرتکب جرایم عمومی و مشهود شده اند، کمی زمان بر است. با این همه و با توجه به نزدیکی امتحانات ترم دانشجویان، امیدوارم با رایزنی هایی که درحال انجام هستیم و با مساعدت مقامات انتظامی و قضایی، مشکل باقی مانده دانشجویان نیز بزودی حل شود.

سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیر کبیر نیز با تأیید خبر بازداشت سه نفر از دانشجویان این دانشگاه در جریان نا آرامی های اخیر و نیز اعلام این خبر که تشکل های اصیل دانشگاه در این اعتراضات فعال نبودند به رسانه ها گفت: اگرچه دانشجویانی بازداشتی دانشگاه امیر کبیر در خارج از دانشگاه بازداشت شدند، اما ریاست دانشگاه به طور جدی پیگیر وضعیت آنها خواهد بود.

محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران نیز صبح امروز در نشست مشترک با فعالان صنفی این دانشگاه در رابطه با آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی و تلاش های مجموعه ریاست در این رابطه گفت: با تمام توان از مراجع مختلف، پیگیر وضعیت دانشجویان دستگیر شده است و برای آزادی هرچه سریع‌تر آنان از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

دکتر نیلی در این نشست با اشاره به رخدادهای اخیر و تأکید بر این نکته که منبع و منشا اتفاقات اخیر، دانشگاه تهران نبوده و شرایط اعتراضی از بیرون وارد دانشگاه شده است، از دانشجویان خواست برای به نتیجه رسیدن پیگیری مسئولان دانشگاه برای آزادی افراد دستگیر شده، همچنان آرامش خود را حفظ کرده و مطالبات خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند.

در رابطه با تلاش هایی که برای آزادی دانشجویان در جریان است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز واکنش هایی داشته اند و برای مثال پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی با اعلام بازداشت نزدیک به 90 دانشجو و دانش آموز در اعتراضات اخیر از تلاش های این کمیسیون برای آزادی دانشجویان خبر داد و گفت: بسیاری از دانشجویان را یا از دانشگاه یا از خوابگاه گرفتند. بسیاری از این دانشجویان بازداشتی، اصلاً در اعتراضات حضور نداشتند اما متاسفانه بازداشت شدند و نمایندگان مجلس به طور جدی پیگیر آزادی آنها هستند.

اظهار نظرهایی که در بالا به آنها اشاره شد، تنها بخشی از واکنش های مسئولان به بازداشت دانشجویان است که همگی بر تلاش های آنها در جهت آزادی دانشجویان تأکید دارد و امیدها را برای آزادی این افراد بیشتر می کند.

با توجه به اینکه ایام امتحانات پایان ترم دانشگاه ها به صورت رسمی از ابتدای هفته آتی آغاز خواهد شد و بسیاری از دانشجویان بازداشتی در صورت عدم حضور در جلسه امتحان خسارت تحصیلی خواهند دید، انتظار این است که روند بررسی وضعیت این دانشجویان با سرعت بیشتری دنبال شود.

نکته مهمی که در این رابطه قابل طرح است اینکه، رفتار اینچنینی دانشجویان کشورمان مسبوق به سابقه است و این رفتار که در مقاطع مختلف زمانی رخ می دهد و با اقدام های ساختار شکنانه و دشمنی با کشورمان فرسنگ ها فاصله دارد.

بنابر این شایسته است با بررسی های دقیق و البته سریع در مورد نحوه حضور این افراد در تجمع های اعتراضی و مطالباتی که آنها را به این اعتراضات کشید، نهایت تلاش ها برای آزادی آنها و عدم تشکیل پرونده های قضایی صورت بگیرد؛ اقدام موثری که قطعاً بازخوردهای مثبتی را به جامعه دانشگاهی کشور تزریق می کند و علاوه بر آن این دانشجویان و خانواده های آنها را نیز از نگرانی های پیش آمده رها خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تابناک عزیز اینقدر دروغ نگو میتونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Austria
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
چه تیتر احساسی احمقانه ای!!
چه ربطی داره؟ خلاف کردند باید اونجا باشند تا یاد بگیرند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
نوشته اگه ازاد نشن خسارت تحصیلی میبینن . چه معنی داره ؟ مگه اینها به دیگران اسیب نزدن . خربزه ای که خوردن باید و باید پای لرزش هم بنشینند .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اصولا چرا باید اینا آزاد بشن؟ فرق اینا با اون یکی اغتشاشگرها چیه؟ هر کی خربزه میخوره پای لرزشم باید بشینه
محمدتبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
دانشجو خودش به فکر امتحانش نبود که در اغتشاشات شرکت می کرد؟ اما حالا شما دایه اش شده ای؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
مثلا قاتل بچه شما دانشجو باشه باید آزاد باشه، چیزی که الان مثل نقل و نبات ریخته کارت دانشجوئیه.
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به عنوان عضو رسمی هیات علمی یکی از دانشگاههای معتبر و دولتی ؛ واقعا متوجه نمی شوم که چرا این همه باید از عنوان دانشجو در این گزارشات استفاده شود. اگر صرفا معترض به وضعیت آشفته موجود بودند، طبیعی است که باید آزاد شوند چه دانشجو باشند یا غیر دانشجو... و اگر در آشوب و اغتشاش نقش داشتند باید در بازداشت مانده و محاکمه شده و به سزای خیانت و آشوب خود برسند چه دانشجو باشند چه غیر دانشجو...
پس چرا این روزها همه روضه خوان عنوان دانشجو شدند؟؟!! مگر چه فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو وجود دارد؟! مگر عنوان دانشجو باعث می شود خونش رنگین تر از سایر افراد باشد؟ آیا عنوان دانشجو مصونیت قضایی می آورد؟ واقعا حجالت آور است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تابی کاش اینقدر که به فکر دانشجویان اغتشاشگر بودی به فکر اعتراض به حق مردم خسته از بی عرضگی دولت که توسط همین دانشجو نما ها دزدیده شد می بودی.
کمی شرم لطفا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تابناک جان دانشجویی که اموال عمومی و مردم رو آتش میزنه به نظرت خونش رنگین تر از بقیه مردم هستش که باید آزاد بشه؟ اگه هم کاری نکردهو الکی گرفتنش که خب باید همشونو آزاد کنن نه اینکه فقط اونی که کارت دانشجویی داره!!!
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جناب منافق و نویسنده این مطلب، براساس ضوابط حین ثبت نام در کنکور و ثبت نام دانشگاه، این افراد با اقداماتی که انجام داده اند شایستگی ادامه تحصیل نداشته و بایستی از دانشگاه اخراج شوند شما نگران امتحانات یکسری اغتشاشگر و تخریبگر اموال عمومی هستی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این آشوب گرها فقط اسم دانشجو دارند باعث وهن دانشگاه و جایگاه دانشجو در نظام اسلامی هستند . بیخودی سنگشان را به سینه نزنید. این گروه اگر کار دستشان باشد به صغیر کبیر رحم نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینا کشور را به آشوب کشیدن، تحریم هایی را از جانب اروپا و امریکا برای ایران آوردند و ازهمه مهمتر باعث قطع تلگرام شدن.
نباید هم بزودی آزاد بشن
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
یعنی دانشجو مصونیت قضایی دارد؟؟!
کارِ تون فقط شده افراط و تفریط!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
همین جوری ناراضی درست می کنند بعد می گن این کسانی که در اعتراضات شرکت می کنند از خارج از کشور دستور می گیرند. مسئولان نالایق و ناراضی تراش را برکنار کنید نارضایتی از بین می رود و هرگز با آشوب جدی رو به رو نخواهیم شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بابا این ها فرقه ی انحرافی هستند، رفیق امریکا و دشمن نظام! دوستان نظام را که میلیاردی پول بالا می کشند را گویا کسی خطرناک نمی بیند اما اینها را اری! بعد هم می گویند فقط یکم کاستی داریم که اونم تقصیر امریکاست و احمدی نژاد منحرف!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بایستی تشویقشون می کردن !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
هموطن عزیز سلام چرا باید دانشجوی انقلابی با عملکرد نسنجیده خودش آب به آسیاب دشمن بریزد ؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تابناک از سخنان امروز روحانی فرمودند که گفت هیچ مسولی معصوم نیست از من بشدت اناقاد کنید فقط روحانی پیام مردم را شنیده خیلی ها خودشان را بخواب زدند یا در فکر این هستند چطوری بندازند گردن روحانی . روحانی گفت آنزمان که کن بودجه ضربتی را دادم چرا یک نفر مخالفت کرد . چیزی تیتر نمیزنی . ححححح .خیلی از آقایان مثل برده به مردم نگاه میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
گفتنش قشنگه ولی به جز تبرئه شدن چه نتیجه ای براشون داره؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
از سخنان امروز روحانی چه خبر که گفته یک کسی اجازه نداده که برای بیکاری و اشتغال بودجه ضربتی را پارسال یک نفر جلویش ایستاد ححححححح
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینها دانشجو نیستند مزدور انگلیسند باید اعدام شوند
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آقا من این بین یه سوال بپرسم؟

ما سه گمشده داریم که از زمان اعتراضات تا الان ندیدیمشون که یه کم بخندیم؛ کسی ازشون خبری داره زنگ بزنه به 110 خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگر کسی بدون شرکت در تجمعات بازداشت شده بهتره زودتر آزاد شود، ولی اگر کسی در تجمعات شرکت و به اموال آسیب زده، هر کی خربزه بخوره پای لرزش هم می نشیند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
باید تنبیه شوند
ali
|
United States
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
هیچ فرقی بین خاطی نیست.
شعار می دادن «دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد»
کدام ذلت​؟ پول مملکت رو مصرف می کنید و مدرک رو میگیرید و فردا الفرار به کشوری دیگه برای پناهندگی.
یک کسی باید به اینها درس وطن خواهی یاد بده قبل از ورود برای مدرک.
قبل از اجازه خروج هم ضمانتهای شدیدی از اینا گرفته شه مثل زندان رفتن پدر و مادرشون اگه بر نگردن.
یک از دلایل هدر رفتن پول مملکت همین ها هستند
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
نباید به این راحتی آزاد بشن.
حداقل یک تعهد ازشون گرفته بشه تا دفعه بعدبا شدت بیش تری باهاشون برخورد بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
خون دانشجو رنگین تر نیست، هر کسی عامدانه هر اقدامی علیه مردم یا نظام کرده فارغ از شغل و وابسته بودن یا نبودنش به هر جایی باید به اشد مجازات برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
دانشجو و غیردانشجو فرقی نمی کننند هر کسی اغتشاش و تخریب و قانون شکنی کند به نسبت جرمش باید با او برخورد شود.مگر آنها که دانشجو نیستند خونشان زردتر از اینها است .بدون توجه به موقعیت اجتماعی با جرم مساوری باید برخورد قانونی مساووی شود.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این کم ظرفیتها الان دانشجو هستند این فتنه را بپا کردند فردا که یک مدرک زیر بقلشان برود دیگه به خدا و خلق خدا از این هم عاصیتر مبشوند. همان بهتر که مدرکی نگیرند که تکبرشان و حماقتشان ضربه بیش از این نزند
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ناقلا نکنه خودت از همون بورسیه های معروفی؟ میدونی چرا؟چون بغل درسته نه بقل عمو جون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آقا من میگم همه این نظرات رو انگار یکی نوشته ، آخه مضمون همش یکی بود(دانشجو اغتشاشگره و باید تاوان بده)

حالا من یه سوال دارم بنظرتون اینایی که سطل آشغال آتیش زدن یا شیشه بانک هایی رو شکستن که تو کشور ، بیشتر به مردم خسارت زدن؟ یا اونایی که دست کردن تو جیب ملت و میلیونی بررمی دارن؟ یا اونایی که میلیاردی دزدی کردن بعد اسمشو شیک گذاشتن اختلاس؟
یا اونایی که به تنهایی 37 شغل دارن؟ یا اونایی که حقوق نجومی میگیرن؟
کدوم بنظرتون مصداق ضرر به اموال مردمه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
جفدر کامنت های اول شخص مفرد ! بی چاره دانشجویان
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
معلوم نیست این نظرات هماهنگ از کجا اومده. در ضمن دانشگاه امیرکبیر چند روز هست که امتحاناش شروع شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مشکل نه دانشچو بودن است نه دانشجو نبودن فکر میکنم مشکل پاسج گو بودن است که هیچکس درمسو لیت های خود پاسخ گو نیست اگر شما مکانی را برای اعتراض قا نونی ودارای مجوز هم که مشخص شده داشته باشی و سال تا سال دران اعتراض خود را مسالمت ا میر به گوش برخی مسولین برسانی چندان رسیدگی نمی بینی زیرا برخی فقط عادت به اشغال پستها کرده اند
گمنام زاهدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
تابناک مشخص کن کدوم طرفی؟!!اگر آزاد میکردن میگفتی اغتشاش گرا بدون هیچ مجازاتی آزاد شدن حالا که بازداشت زندانن میگی امتحانان سر رسید......خوب حزب باد نباشیم
احمدب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آیا شما نگران امنیت روانی مالی جانی مردم نیستید؟ جالا نگران امتحان این آقایان شدید.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
جالبه اکثریت مخالف ازاد شدن اغتشاشگران هستند و فرقی نمیکنه دانشجو باشن یا غیره بعد منفی و مثبت ها رو که نگاه میکنی میبینی منفی ها بیشتره!!!! قبلا هم گفتم تابناک جان مراقب مثبت منفی ها باش بعضی جاها بو دار بالا پایین میشه اگه کار خودت نیست ببین با چه نرم افزاری میان این کار رو میکنن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
دلم براشون می سوزه
دانشجویان همه نخبه ها هستند که دولتی قبول شدند
مشکل اونا اینه که بیشتر می فهمند .فقط همین
بیشتر جستجو می کنند بیشتر تحلیل می کنند و بیشتر عذاب می کشند .
جواب ده تا پیام اول .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
از نظر شما و دوستاتون احتمالا کسانی بیشتر میفهمند که مثل شما فکر کنند
Ali
|
Netherlands
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
درود ميفرستم بر غيرت واقعي اين دانشجويان حق طلب
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
حقووووووق شهروندی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
جوان های برومندی که نخبه جامعه هستند اگر نخبه نبودند در کنکور با رتبه بالا قبول نمیشدند که به دانشگاه های طراز اول دولتی بروند !
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی فوت آسیه پناهی اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش منطقه حفاظت شده خاییز