کد خبر: ۷۶۱۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴ 03 January 2018

 

مردم تعدادی از استان‌ها و شهرهای کشور امروز 13 دی ماه با حضور در یک راهپیمایی خودجوش، تجمعات اخیر و حوادثی که برخی موارد به آشوب و اغتشاش انجامید را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا در این راهپیمایی‌ها مردم با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر ضد ولایت فقیه، از آشوب‌های اخیر اعلام برائت کرده، و خواستار پایان دادن به این تجمعات شدند.

هم‌چنین در این راهپیمایی‌ها مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار توجه دولت به مطالبات مردم شدند.

دری نجف‌آبادی: اجازه نخواهیم داد که ایران به سرنوشت سوریه و عراق دچار شود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی متعلق به مردم است، گفت: انقلاب اسلامی به سادگی به دست نیامده است و 50 سال است که ملت ایران برای این انقلاب خون دل می‌خورند. اجازه نخواهیم داد که سرنوشت ایران همچون سوریه، عراق، افغانستان یا پاکستان شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله دری نجف‌آبادی در تجمع مردم اراک که در محکومیت آشوبگری‌های اخیر برگزار شد، عنوان کرد: طی 50 سال اخیر همواره ملت ایران و نظام مورد امتحانات الهی قرار گرفته است و هر بار سرافرازانه از این امتحان خارج شده است. برای این سربلندی، آگاهی، بیداری، هوشیاری و وحدت ملت خداوند را شاکریم.

وی با اشاره به حضور غرورآفرین و عزتمندانه ملت ایران طی 40 سال اخیر در صحنه پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم ارتحال امام راحل، تبعیت از رهبری و عرصه‌های مختلف جهاد و اجتهاد در سوریه، قدس، لبنان، عراق، یمن و افغانستان تصریح کرد: در موضع‌گیری‌های جمهوری اسلامی همواره ملت ایران پیروز بوده‌اند و از میدان امتحان سربلند خارج شده‌اند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه ملت آگاه ایران طی سال‌های متمادی هر روز صحنه‌های بزرگ ایثار و قلل بلند و با عظمت موفقیت را فتح کرده‌اند، گفت: دشمنان خارجی انقلاب اسلامی و در راس آن اسرائیل و آمریکا همواره به دنبال توطئه‌افکنی هستند و جنگ هشت ساله، کودتاهای نظامی، جنایات مرصاد و شلمچه و هزار و 700 ترور را به کشور تحمیل کردند.

وی افزود: استان مرکزی 6 هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و این جانفشانی ها در جریان دفاع از حرم مطهر زیبنب کبری(س) ادامه دارد و این مردم شهدای گردان های زینبیون و فاطمیون را بر دست های خود تشییع کردند و با شهادت امثال محسن حججی‌ها ملت ایران داغدار شدند.

دری‌نجف‌آبادی با اشاره به رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی، وی را افتخاری ملی خواند و بیان کرد: انقلاب اسلامی کار کارستان و خدمات گسترده‌ای را در منطقه رقم زده است و امروز این درخت تنومند، اسرائیل را در سرزمین‌های اشغالی محصور کرده و در منگنه قرار داده است.

وی با اشاره به دشمنی دیرینه استکبار و آل‌سعود با نظام جمهوری اسلامی افزود: روز گذشته 43 درصد هشتک‌های پخش شده به زبان عربی و از پایگاه عربستان بوده است و در روزهای گذشته نیز 28 درصد مربوط به منافقان داخلی و 28 درصد مربوط به عربستان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: امریکا هیچگاه قدمی مثبت و حمایتگرانه برای ما برنداشته و حتی در دوره طاغوت این اسرائیل بود که ساواک را تغذیه می‌کرد.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی با همه محدودیت‌ها و کارشکنی دشمنان، امروز قدرت علمی و نظامی منطقه محسوب می‌شود، در حوزه صنایع موشکی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و حتی موشک‌هایی با برد 3 هزار کیلومتر را با تکیه بر صنعت و تکنولوژی داخلی در اختیار داریم و امروز این قدرت به برکت انقلاب و اسلام است.

استاندار ایلام: ملت ایران تمام توطئه‌های دشمنان را سرکوب خواهد کرد

استاندار ایلام گفت: مسئولان با هوشیاری، مردم با بصیرت و همدلی و نیروهای نظامی با اقتدار باید توطئه‌های استکبار جهانی و عناصر داخلی آنها را خنثی و اجازه هیچ گونه فعالیت خرابکارانه و آشوب طلبانه‌ای را به آنها ندهند .

به گزارش ایسنا، «قاسم سیلمانی دشتکی» در اجتماع بزرگ مردم ایلام در اعتراض به ناآرامی‌ها و هنجارشکنی‌های اخیر کشور اظهار کرد: کشورهای استکباری در طول تاریخ به شیوه‌های مختلف آشکار یا پنهان در پی چپاول و غارت ایران اسلامی بوده و پس از پیروزی انقلاب دشمنی با ایران به علت کوتاه شدن دست آنها از منابع کشور شدت یافته است .

وی با بیان اینکه ایران اسلامی یک نظام مردمی است که با تکیه به آرای عمومی و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب شکل گرفته و فعالیت‌های خرابکارانه عناصری فریب خورده و هنجار شکن خللی به نظام وارد نمی‌سازد، افزود: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب و کوتاه شدن دستشان از ثروت‌ها و منابع ایران و بویژه احیای اسلام ناب به شدت احساس خطر کرده و از همان بدو پیروزی نظام جمهوری اسلامی تاکنون به دنبال توطئه، تخطئه و هجمه علیه کشور با هدف براندازی انقلاب بوده اند و همیشه ناکام و سرخورده شده‌اند .

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: مسئولان با هوشیاری، مردم با بصیرت و همدلی و نیروهای نظامی با اقتدار باید توطئه‌های استکبار جهانی و عناصر داخلی آنها را خنثی و اجازه هیچ گونه فعالیت خرابکارانه و آشوب طلبانه‌ای را به آنها ندهند .

وی عنوان کرد: همه باید با همراهی و همکاری هم به دنبال ایرانی آزاد، آباد و توسعه یافته باشیم و حرکت پرشتاب برای پیشرفت و آبادانی تنها در سایه اتحاد، انسجام و یکپارچگی ملت و مسئولان نظام و اطاعت از رهنمون‌های آینده نگرانه رهبری امکان پذیر است .

استاندار ایلام با بیان اینکه در کشور فضا برای اعتراض‌های مسالمت آمیز مردم برای احقاق حق و حقوق آنها وجود دارد، یادآور شد: عده‌ای با ایجاد جو تشنج آمیز و برهم زدن نظم و تخریب اموال عمومی اعتراض‌های مردم را به حاشیه برده و اصل نظام را با شعارهای ساختارشکنانه خود نشانه می‌گیرند .

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: چشمان بیدار این ملت در حال رصد نفوذ دشمنان است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی مردم این استان را مردمی ولایتمدار، ولایت محور و ولایت باور توصیف کرد و افزود: چشمان بیدار این ملت در حال رصد نفوذ دشمنان است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی صبح امروز در راهپیمایی مردم بجنورد در محکومیت اغتشاشات اخیر اظهار کرد: از افتخاراتمان این است که خراسان شمالی در روزهای اخیر جزو سالم ترین استان های کشور بوده است.

وی با بیان اینکه مدیران نظامی و انتظامی به خوبی از مردم حمایت کرده و نظم اجتماعی را کنترل کردند، ادامه داد: سر مهره ها و اعضای اصلی اغتشاشات اخیر در خراسان شمالی بازداشت و در اطلاعات به دست آمده غریب به اتفاق آن ها، اهل این استان نبوده اند.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر شناسایی مهره های اصلی و دستگیری آنها، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام بدانند که این ملت انقلابی است.

یعقوبی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند من یک انقلابی ام، تصریح کرد: ملت ایران نیز پیرو همین رهبری اند.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم به دو کلمه غلیظ و غلظت اشاره کرده است، در شرح این دوکلمه اظهار کرد: خداوند در قرآن تاکید کرده است که امت اسلام قوی، راست قامت، محکم و استوار است و با غلظت و شدت با دشمن غلیظ خود برخورد می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب قرآن کریم به ملت بردبار را اینگونه توصیف کرد: هیچ قدمی برنمی دارید مگر آنکه دشمنان شما ناراحت می شوند.

یعقوبی هدف ملت ایران برای حضور در صحنه های اجتماعی را دفاع از آرمان های خون شهداء دانست و اضافه کرد: دشمنان اسلام از حضور چشمگیر ملت ایران خشمگین هستند و از این خشم باید بمیرند.

وی با بیان اینکه آشوب گر راه به جایی نمی برد و ملت راه را بر آنها می بندد، تصریح کرد: اغتشاشگر به مانند حباب روی آبی است که ملت خروشان با نسیمی این حباب ها را از بین برده و آنگاه که سیل خروشان جاری شود، حباب محو می شود.

آیت‌الله موسوی‌جزایری: اغتشاش و ایجاد ناامنی حرکت دشمن و مطالبه‌گری، کار دوستان است

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه شما مردم عزیز حق‌تان است که انتقاد سازنده نسبت به مسئولان داشته باشید، گفت: اغتشاش و ایجاد ناامنی حرکت دشمن است اما مطالبه‌گری و درخواست حقوق، کار دوستان است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری در راهپیمایی «شکوه وحدت» که امروز (چهارشنبه) با حضور اقشار مختلف در اهواز برگزار شد، در سخنانی خطاب به شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی اظهار کرد: حضور شما با این کمیت و کیفیت نشانه چند چیز است؛ بصیرت، درایت و رشد و بلوغ سیاسی در سراسر ایران به ویژه خوزستان و در بین مردم اهواز، موج می‌زند.

وی ادامه داد: این حضور شما نشانه وفاداری به اسلام ناب محمدی(ص) و ولایت اهل‌بیت(ع)، سربازی برای حضرت مهدی(عج) و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با اشاره به عنوان این راهپیمایی، گفت: «شکوه وحدت» یعنی ملت ایران،‌ استان خوزستان و ما مردم اهواز در کمال وحدت و اوج اخوت و برادری به سر می‌بریم و همه اقوام، مردم، اصناف و دسته‌جات گوناگون مردم، یک وحدت مثال‌زدنی را برای مردم دنیا به وجود آوردند؛ این وحدت عزت‌بخش و این عزت پیروزی‌آفرین و این پیروزی دشمن‌شکن است.

وی ادامه داد: شما با حضورتان آرزوی دشمن، ترامپ، نتانیاهو و مرتجعین منطقه به ویژه وهابیت آل‌سعود خبیث را به باد فنا دادید. البته این حضور باعث شادی خانواده‌های شهدایی شد که عزیزانشان را در این راه هدایت کرده و نهال انقلاب اسلامی را با خون جوانان‌شان آبیاری کردند. شما مردم با این حضور، قلب خادمان خود، علما، آیات عظام، مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری را شادمان کردید.

موسوی‌جزایری عنوان کرد: اولین پیام این حضور برای مقام معظم رهبری است که رهبرا آسوده‌خاطر باش که مردم اهواز همچنان بر بیعت خود پایدار و با ثبات‌قدم ایستاده‌اند و از بیعت خود جدا نخواهند شد. دومین پیام حضور مردم اهواز به سراسر ملت ایران است؛ ای مردم آسوده‌خاطر باشید که ما مرزداران شما بر همان عهد و پیمان اولیه ایستاده‌ایم و از کشور دفاع خواهیم کرد. همان‌طور که در روزهای اول انقلاب هیچ کس جز خود ما نبود و به تنهایی به جنگ تانک‌های دشمن می‌رفتیم و خدا ما را پیروز کرد.

موسوی‌جزایری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم بدانند که ما موضوعی به نام انتقاد سازنده داریم. احتمال می‌رود ـ البته هنوز واقع نشده ـ که در آینده قرار است بی‌مهری در مورد آب‌های کارون، دز، کرخه و مارون در حق ما شود. ما همچون کوه ایستاده‌ایم و مانع می‌شویم و مخالفت می‌کنیم. این مخالفت‌ها به پشتیبانی مردم از طرف استاندار، نمایندگان خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد و به هیچ وجه از حقوق شما مردم شریف کوتاه نخواهیم آمد. شما مردم عزیز حقتان است که انتقاد سازنده نسبت به مسئولان داشته باشید. مطالب خود را به صورت سازنده بگویید. اغتشاش و ایجاد ناامنی، حرکت دشمن است اما مطالبه‌گری و درخواست حقوق، کار دوستان است.

وی خطاب به عشایر عرب اظهار کرد: از حضورتان در این راهپیمایی و اعلام حمایت‌تان از نظام اسلامی و تجدید بیعت شما با مقام معظم رهبری قدردانی می‌کنم. البته این اتفاق جدیدی نیست. تاریخ، شهادت می‌دهد که اهواز دروازه ورود تشیع است. تاریخ برای شما و پدرانتان موقعیت‌های قهرمانانه‌ای ثبت کرده است؛ در مبارزه با انگلیسی‌هایی که می‌خواستند سرزمین ما را اشغال کنند، به فتوای مرجع تقلید آن زمان با استواری در مقابل قوی‌ترین دولت جهان مبارزه کردید و علی رغم سلاح پیشرفته‌شان، بر آن‌ها پیروز شدید و همچنین حضور دلاورانه شما در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و بحران‌هایی که بعد از انقلاب بر ما تحمیل شد و روزهای فتنه، تا امروز ثبت شده است.

استاندار کرمانشاه: مردم نشان دادند جلوی اغتشاش‌گران می‌ایستند

استاندار کرمانشاه گفت: مردم ایران به خوبی نشان دادند اگر گروهی به بهانه مطالبات اقتصادی بخواهند به اموال عمومی و اصل انقلاب ضربه بزنند، جلوی آنها خواهند ایستاد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ بازوند در حاشیه مراسم راهپیمایی امروز(13 دی) مردم شهر کرمانشاه در حمایت از نظام و جدا کردن خط خود از اغتشاشگران، انقلاب اسلامی را متعلق به مردم دانست و اظهار کرد: مردم ولایی ایران اسلامی هر موقع احساس کردند که دشمنان قصد ضربه زدن به انقلاب را دارند، مانند امروز با تمام وجود در صحنه حاضر شده و از انقلاب دفاع و حمایت کردند.

بازوند تاکید کرد: مردم در طول 38 سال گذشته خودشان از انقلاب حفاظت و حراست کرده‌اند و امروز نیز ثابت کردند که این راه را ادامه می‌دهند.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: امروز مردم نشان دادند اگر گروهی به بهانه‌های مختلف و به بهانه مطالبات اقتصادی بخواهند به اموال عمومی و اصل انقلاب ضربه بزند، جلوی آنها خواهند ایستاد، کما این‌که این اتفاق در طول سال‌های بعد از انقلاب نیز افتاده است.

بازوند با تاکید بر این‌که ما هم قبول داریم که مردم مطالبات اقتصادی دارند و از بیکاری رنج می‌برند، گغت: دولت در تلاش است تا وضعیت بهتری را برای مردم فراهم کند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: