کد خبر: ۷۶۱۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵ 03 January 2018

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از انجام اقدامات اصلاحی در ساختار این صندوق خبر داد و گفت: تلاش کردیم زمینه‌های انحراف صندوق را از بین ببریم و سعی می‌کنیم خطاهای گذشته در فرآیند مدیریتی تکرار نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: اولین مبلغی که بعداز بازنشستگی به دست فرهنگیان می‌رسد، از صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی ادامه داد: تبیین وضعیت صندوق، تحقیق و تفحص نهادهای نظارتی، برنامه‌های آتی و سرمایه‌گذاری‌های جدید و افزایش سهم الشرکه ماهیانه اعضا از جمله موضوعاتی است که امروز در گردهمایی مدیران کل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

نیکدل از انجام اقدامات اصلاحی در ساختار صندوق خبر داد و گفت: تلاش کردیم تا زمینه‌های انحراف صندوق را از بین ببریم و سعی می‌کنیم خطاهای گذشته در فرآیند مدیریتی تکرار نشود.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از محدود سازی فعالیت مشترک صندوق با سایر صندق‌های خصوصی خبر داد و تصریح کرد: در جریان تحقیق و تفحص بیشتر از یکصدهزار صفحه از مدارک مربوط به صندوق به هیأت مربوطه تحویل دادیم و همکاری خود را با هیأت تحقیق و تفحص به تمام و کمال رساندیم تا سوء تفاهمی پیش نیاید اما تعجب ما این است که برخی از دوستان تأکید دارند هر تخلفی که صورت گرفته است، بعد از سال 92 بوده، در حالیکه چنین چیزی صحت ندارد و برخی نمایندگان سعی کرده‌اند اطلاعات قبل از سال 92 را بردارند و وارد تحقیق و تفحص مربوط به آن سال‌ها نشوند.

وی ادامه داد: افزایش منابع ورودی صندوق برای ادامه حیات ضروری است بنابراین با مساعدت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، بخشنامه‌ای با موضوع افزایش حق السهم اعضا صادر شده است.

نیکدل با ارائه آمار و ارقامی از داشته‌های صندوق ذخیره عنوان کرد: علی‌رغم اینکه سود حاصله از درآمدهای صندوق به فرهنگیان می‌رسد، سهم درآمدی صندوق از فروش مواد آموزشی به مدارس تنها یک درصد است و ضروری است آموزش و پرورش بیش از پیش مواد آموزشی مورد نیازش را از شرکت‌های زیر مجموعه صندوق تأمین کند.

عضو هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: وزیر آموزش و پرورش تأکید ویژه‌ای بر چابک سازی شرکت‌های وابسته به صندوق دارند و در حال حاضر 25 درصد دارایی‌های‌مان در پترو فرهنگ هست که با توجه به اینکه این شرکت وارد بورس خواهد شد، پیش‌بینی ما این است که ارزش 900 میلیاردی این شرکت در بورس به 3500 میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: بانک سرمایه تحت نظارت بانک مرکزی کار می‌کند و سیستم های نظارتی اجازه هماهنگی بیشتر بانک سرمایه با صندوق را نمی‌دهد بنابراین آنگونه که رسانه‌ها می‌گویند آنچه در بانک سرمایه اتفاق افتاده به صندوق مربوط نمی‌شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: همه آن مبالغی که در بانک سرمایه از آن با عنوان اختلاس یاد می‌شود مربوط به فرهنگیان نیست زیرا حدود 47 درصد از سرمایه اولیه بانک سرمایه مربوط به شرکت‌های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی افزود: اختلاس صورت گرفته در بانک سرمایه است نه در صندوق اما متاسفانه رسانه‌ها دائماً صندوق را مورد هجمه قرار می‌دهند.

نیکدل، دخالت دادن سیاست در اقتصاد را سمی مهلک برشمرد و افزود: رکودی که بر اقتصاد حاکم است موجب شده تا برخی شرکت‌های زیر مجموعه صندوق نتوانند تعهدات خودرا به موقع انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای سهم دولت در برنامه ششم توسعه، اصلاح اساسنامه، اصلاح چارت تشکیلاتی، استمرار عضویت، افزایش اعتماد اعضا با تأسیس شرکت اقتصاد و رفاه، تأسیس نمایندگی استانی و.... و همچنین سرمایه‌گذاری‌های جدید، بازنگری و تصویب آیین‌نامه‌ها، بررسی عملکرد و بودجه، استقرار حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه‌ریزی استراتژیک از جمله اقدامات اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان است.

 

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار