بازدید 21710
معاون جلیلی همچنان مدعی است!
از تحولات سوریه در دوره آقای باقری جز مخالف‌خوانی رئیس‌جمهور وقت با سیاست رسمی نظام در قبال سوریه، تنها چیزی که در خاطره‌ها مانده، رفتار توهین‌آمیز اردوغان با سعید جلیلی است و بیرون ماندن ایران از همه اتفاقات مهم دیپلماتیک در خصوص سوریه. اگر چیزی بیشتر از این در کارنامه آقای باقری است، برای مردم ایران توضیح دهند!
کد خبر: ۷۴۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 22 November 2017
با پایان کار سازمان اصلی داعش در عراق و سوریه، بازخوانی عملکرد و رفتار بازیگران مختلف داخلی در قبال بحران سوریه و عراق در شش سال گذشته، ضرورتی انکارناشدنی دارد. این بازخوانی اگر با دقت و واقع‌بینی همراه نباشد، فرصتی مناسب برای ادعاهای بی‌پشتوانه و مصادره پیروزی به دست آمده فراهم خواهد شد.

به گزارش «تابناک»؛ علی باقری کنی که عدم پاسخگویی به افکار عمومی و سخنرانی‌های یک طرفه در خصوص سیاست خارجی، مشخصه فعالیت وی از دوره‌ای که معاون سعید جلیلی در دبیرخانه سابق شورای امنیت ملی بوده، در یکی دیگر از تریبون‌های یک‌طرفه خود در جمع‌های دانشجویی، اظهار داشته: «برخی ادعا کرده اند مذاکره توانست کابوس داعش در سوریه را از بین ببرد، در حالی که اگر شمشیر سردار سلیمانی نبود، در خوشبینانه ترین وضعیت، اکنون بزرگترین دستاورد مذاکراتی آقایان این بود که موفق شده اند، از امریکا اجازه ی حضور در مذاکرات ژنو را بگیرند تا بتوانند در کنار وزرای خارجه غربی عکس یادگاری بیندازند.

آنچه توانست تا مذاکرات ژنو را بی خاصیت کرده و مذاکرات آستانه را به محور سیاسی بحران در سوریه تبدیل کند، فقط و فقط شمشیر سردار سیلمانی بود. امروز به برکت شمشیر مبارزه ی سردار سلیمانی است که زبان مذاکره ی آقایان در سوچی روسیه باز است و ایران به عنوان طرف مؤثر و تعیین کننده در عرصه ی مذاکرات حاضر است.»

رشادت‌های رزمندگان محور مقاومت و ثبات قدم روسیه در همراهی با ایران در موضوع سوریه، چنان بدیهی است که شرح و توضیح آن در این مختصر نمی‌گنجد، ولی باید از آقای باقری دو سوال مهم را پرسید: نخست این که آیا واقعا تصور می‌کند مذاکرات مقامات ایرانی در سطوح مختلف در سال های گذشته در موضوع سوریه، هیچ اهمیتی نداشته است و ثانیا، این که وی و همفکرانش با پیروزی به دست آمده در عراق و سوریه چه نسبتی و از این پیروزی چه سهمی دارند؟

آیا باید از سخنان آقای باقری چنین نتیجه گرفت که خدایی ناکرده مذاکرات مختلف مقامات عالی‌رتبه سیاسی و نظامی ایران با طرف‌های درگیر در مسأله سوریه که دیدارهای رهبر انقلاب با رؤسای جمهور ترکیه و روسیه، مذاکرات مشابه رئیس جمهور روحانی، سفر سردار سلیمانی به مسکو و هماهنگی‌ها و مذاکرات انجام شده برای همراهی روسیه با ایران در جنگ داخلی سوریه، پی‌گیری‌های وزارت خارجه و چندین دور مذاکرات موفق در آستانه و همچنین مذاکرات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با همتایان روس و ترکیه‌ای خود از آن جمله است، از سر تفنن بوده است؟

امروز دیگر حتی تروریست‌های مستقر در سوریه و نخست‌وزیر مستعفی لبنان هم به اهمیت هماهنگی‌های ایران، روسیه، ترکیه و سوریه در به پایان رساندن کار داعش در عراق و سوریه اعتراف می‌کنند و حتی اگر منظور آقای باقری از بی‌اهمیتی مذاکرات و هماهنگی‌های چندجانبه متوجه شورای عالی امنیت ملی فعلی، وزارت خارجه و مذاکرات مربوط به تحولات میدانی در عراق و سوریه باشد، می‌توان با چندین مثال ساده، بطلان ادعای آقای باقری را نشان داد. از جمله این که؛

1- باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سال 2012، کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را خط قرمزی دانست که سبب دخالت نظامی آمریکا در سوریه خواهد شد. یک سال بعد در اوت 2013 و همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم، استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق باعث کشته و زخمی شدن هزاران تن شد. این حادثه بدترین نمونه استفاده از سلاح شیمیایی پس از استفاده رژیم صدام از سلاح شیمیایی علیه مردم حلبچه در سال پایانی جنگ تحمیلی بود.

دخالت نظامی آمریکا با عواقب وخیم آن برای منطقه قریب‌الوقوع بود ولی راه حل مبتنی بر قطعنامه شورای امنیت در خصوص سلاح‌های شیمیایی سوریه، این کشور را از دخالت نظامی غرب که عربستان و قطر برای آن لحظه‌شماری می‌کردند، نجات داد.

کدام آدم عاقل و بالغی می‌تواند نقش دیپلماسی را در این عملیات نجات انکار کند؟!

2- سوریه و لبنان در بهار و تابستان 94 در چنان وضعیت بدی قرار داشت که سید حسن نصرالله برای جلوگیری از ذبح شیعیان و اسارت دختران و زنان آنها از احتمال اعلام بسیج عمومی سخن می‌گفت. در همان روزها، سردار سلیمانی به مسکو رفت و پوتین را پای کار سوریه آورد. اسم این کار دیپلماسی و کارگزار آن فرمانده سپاه قدس بود!

3- آیا آقای باقری نظرات رسانه‌های نزدیک به وی درباره آتش‌بس در حلب و ادلب را فراموش کرده است؟!

دولت سوریه در همه سال های جنگ داخلی سوریه از کمبود نیروی انسانی رنج برده است. کمک گرفتن از رزمندگان لبنانی، عراقی و افغانستانی و .. و مستشاران ایرانی و روس و همچنین ایجاد یگان‌های مردمی در کنار ارتش رسمی سوریه، بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی ارتش سوریه را رفع کرده است. در کنار این، دولت سوریه از اوایل سال 1395 تلاش کرد از طریق مذاکره بر سر آتش‌بس در برخی مناطق، بخشی از توان خود را برای جنگیدن در جبهه‌های مهم‌تر و از جمله در مسیر نابودی داعش آزاد کند. مذاکرات بر سر ایجاد مناطق آتش‌بس نتیجه روشنی داشته است. با کاهش درگیری‌ها در مناطق دیگر، محور مقاومت در ابتدا کار حلب را یکسره کرد و اکنون در حال نهایی کردن نبرد با داعش است.

مخالفین این استراتژی موفق که از مسیر دیپلماسی و مذاکره ایران با ترکیه و روسیه و حتی مذاکره آمریکا و روسیه به دست آمد چه کسانی بودند؟ کیهان و دوستان! بارها کیهان تیتر زد «آتش‌بس فریب بود» و دوستان کیهان در رسانه‌های دیگر مدعی بودند که دولت سوریه و متحدین در ماجرای آتش‌بس فریب خورده‌اند.

اکنون همان مخالفان استراتژی هوشمندانه محور مقاومت، گذشته خود را فراموش کرده و خود را صاحب موفقیت‌های به دست آمده در سوریه می‌دانند!

آقای باقری چه سهمی از پیروزی در عراق و سوریه دارد؟

بحران داعش در عراق از تابستان سال 1393 اوج گرفت و قاعدتا آقای باقری نمی‌تواند ادعایی در خصوص نقش خود یا همفکرانش در مدیریت این موضوع داشته باشد. از تحولات سوریه در دوره مسئولیت ایشان نیز جز مخالف‌خوانی رئیس دولتی که آقای باقری در آن به سرعت پله‌های ترقی را جهشی پیمود با سیاست رسمی نظام در قبال سوریه، تنها چیزی که در خاطره‌ها مانده است، رفتار توهین‌آمیز اردوغان با سعید جلیلی و سفیر ایران در ترکیه است و بیرون ماندن ایران از همه اتفاقات مهم دیپلماتیک در خصوص سوریه. اگر چیزی بیشتر از این در کارنامه آقای باقری است، برای مردم ایران توضیح دهند!
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۴۱
انتشار یافته: ۴۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
شب شما هم بخیر نکنه شما فکر کردی هنر توست. نه آقا شما جزء خسران برای این کشور چیزی نداشتید.
پاسخ ها
عادل
| Australia |
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
خیلی مردی تابناک تو.. صحبتهای ایشون رو همونطور که گفتن انعکاس بده.. چرا یه جمله از این میگی صد تا جمله از خودت... ترسیدی تابلو
بختیاروند
| - |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
هنرشون پذیرفتن غنی سازی 20درصد از طرف غربی ها بود . نه 3درصد. اما سر مسائل دیگه چون باج ندادن توافق صورت نگرفت
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
جلیلی کیه که معاونش کی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
دلیل بی نتیجه بودن مذاکرات آقای جلیلی هم احتمالا همین بی اعتقادی ایشان و تیمشان به مذاکره بود.
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
تابی جون برای یه بار هم که شده گل گفتی
بگو که دلم از اینا پره
بی سوادا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
توخودت هم بگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
معاون جلیلی ، چرا از سردار سلیمانی خرج می کنی ، هنر خودت چی بود؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
این شخص خودش واقعیت هارو میدونه ولی خب الان منافع تو اینه که پیروزی بر داعش رو مصادره به مطلوب کنند ولی همه ی انسان های بی طرف میدانند که قوای نظامی بازوی سیاست خارجه بود یعنی لازم و ملزوم هم بودند
ارسلان عادلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
مقاله هوشمندانه خوبی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
شما که علامه دهر هستید و کاشف تمام فسادها و مجسمه اعتدال و عقلانیت و اسلام، لطفا بفرمایید مذاکره کنندگان هسته ای تیم آقای روحانی در این مذاکرات چه چیز دادند و چه گرفتند؟ و از آن چیزهایی که دادند کدام یک محصول کدام دولت بود؟ تعداد ۱۹ هزار سانتریفیوژ و غنی سازی ۲۰٪ که تنها برگ های برنده ایران در مذاکرات بود محصول تلاش کدام دولت بود؟ بله دادن داشته‌ها کار ساده ای است (علی الخصوص محصول تلاش دیگران را) اما گرفتن معادل آن سخت است. ظاهرا آقایان دیپلمات فقط در دادن داشته ها موفق بودند (هم در سال ۸۲ و هم ۹۴) اما در اصل کار (که گرفتن است) شکست پشت شکست.
حال اگر ایراد شما به امثال جلیلی و بقائی این است که چرا مثل ظریف و گروهش همین طوری دیمی و راحت داشته ها را ندادند و برای گرفتن سخت گیری کردند، بله با این معیار تیم آقای جلیلی شکست خورده بود و آقای ظریف پیروز. اما آن چیزی که ملت دارد می بیند این است که تیم آقای ظریف دست و دلبازانه محصول دستاوردهای هسته ای دولت احمدی نژاد را به سرعت و سهولت داد و هنوز منتظر نشسته تا در مقابلش اروپا و آمریکا لطف کند چند هواپیما بدهد و بانک ها اجازه افتتاح حساب به آنها بدهند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
تابناك خبري شده كه اينقدر داري ميتازي؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
راست گفته دیگه. دیپلماسی خنده راه به جایی نمی بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
آقای باقری ،و جلیلی ،از عاشقان دلباخته احمدی نژاد بودند ،وهستند ،واگر نبود دیپلماسی دولت ،یازدهم ،مطمٔن باشید ،ایران را به یک عراق ،ویا افغانستان دیگر تبدیل میکردند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
متحیرم کدام دانشگاهی تریبون در اختیارشان می گذارد و کدام دانشجوی بیکاری پای منبرشان می رود..بار قبل که دانشگاه شریف بود!!!!!!
اجازه سخنرانی دادن به چنین کسی در دانشگاهها را باید واکاوی کنی تابناک جان.
چون قضیه بودار بنظر می آید.
خلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
متاسفانه در اوائل تشکیل داعش خیلی از جناح های سیاسی اصلاح طلب فاتحه اسد رو خوانده بودند و همه چیز را تمام شده میدونستند همه انهایی که کدخدا را خدای جهان میپنداشتند و هنوز هم وابسته به کدخدایند ولی الان همه زبون دراوردن و تحلیل میکنن فقط سپاه توانست با قدرت و دیپلماسی خود داعش رو نابود کنه .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
اگر تمام عوام چهار گانه ابر و باد و مه خورشيد نبودند يعني از شرق و غرب نبودند داعش شكست نميخورد و بشار اسد هم توسط روسيه زنده شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
چقدر مردم ساده ای داریم ما. مردم بی خبر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
افرين واقعيت را گفتي
ولي خيلي ها نميخواهند چشمشان را باز كنند مانند همين منفي زن ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
مطمئنا سردار سلیمانی و رهبر انقلاب هنر ماندند و هنر مذاکره رو هم از هر دو طرف بهتر بلدند
سردار سلیمانی روسیه گل کاشت و سردار باقری ترکیه رو توجیه کرد
قطعا آقای باقری کنی هم مطلع هستند
حالا من نفهمیدم هنر دولت چی بوده! سوال اصلی اینه! سوال آقای باقری کنی هم اینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
مطمئنا سردار سلیمانی و رهبر انقلاب هنر ماندند و هنر مذاکره رو هم از هر دو طرف بهتر بلدند
سردار سلیمانی روسیه گل کاشت و سردار باقری ترکیه رو توجیه کرد
قطعا آقای باقری کنی هم مطلع هستند
حالا من نفهمیدم هنر دولت چی بوده! سوال اصلی اینه! سوال آقای باقری کنی هم اینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
باز شروع شد فرصت طلبی. یک عده مردان خدا و بی ادعا جنگیدن و جون دادن. خود سردار سلیمانی بی ادعاتر از همه جونش دستش گذاشت و فرماندهی کردش. همین آدمها ارزش مردان خدایی با نادانی ضایع میکنند. همه با هم زیر نظر رهبر به این موفقیت رسیدن.
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
سلام منظور اقای باقری به بی نتیجه بودن مذاکره نیست که در این رابطه نویسنده بیش از حد غلو نموده است .منظور این است که اگر تا این مرحله پیش رفتیم(سرنگونی داعش) ایستادگی و جانفشانی عزیزانمان بود که باعث شد مذاکرات هم پیش برود . شما نگاه کنید بر جام برای ما چه چیزهایی داشت (بدون حب و بغض) امریکا تحریم می کنه اروپا نوازش می کنه.هر روز توسط امریکا و اعراب و اسرائیل تحدید می شویم.اگر فکر می کنید مذاکره به این شکل سودمنده همین فردا بروید در مورد موشکهایمان در مورد جزایر مان در مورد ... مذاکره کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
هنر فقط هنر اقای ظریف

در تاریخ ماند این هنر

:)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
دوستان ما متوجه یه موضوع نیستند ... اینکه سردار بزرگ اسلام باعث این افتخارات شدند چون فقط تلاش کردند کاری که تخصصشان بود رو به درستی انجام بدن. تخصص شما چیست؟ مگر قرار نیست در کنار ارتش و سپاه قوی سیاستمداران قوی داشته باشیم؟ اگر شما تکیه بر جایی زدید که تخصصش را ندارید و جز تحمیل هزینه به ملت ایران هیچ دستاورد دیگه ای نداشتید چرا الان خود را پشت موفقیت دیگران پنهان میکنید؟ ما امثال سردار سلیمانی را در سیاست فرهنگ اقتصاد و همه زمینه های دیگر نیاز داریم... سردار سلیمانی افتخار همه مردم ایران است اگر راست می گویید در حوزه کاری خود مثل اون باشید... نه اینکه ادعا کنید من قویم من نترسم من شجاعم ... شما جایگاهی را اشغال کرده اید که از شما انتظار درایت و هوشمندی در سیاست می رود اگر ندارید بیش از این به کشور هزینه تحمیل نکنید و پشت موفقیت دیگران پنهان نشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
آنچه توانست تا مذاکرات ژنو را بی خاصیت کرده و مذاکرات آستانه را به محور سیاسی بحران در سوریه تبدیل کند، فقط و فقط شمشیر سردار سیلمانی بود. امروز به برکت شمشیر مبارزه ی سردار سلیمانی است که زبان مذاکره ی آقایان در سوچی روسیه باز است و ایران به عنوان طرف مؤثر و تعیین کننده در عرصه ی مذاکرات حاضر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
جان کری وزیر خارجه ی سابق امریکا ادعا کرده است که برجام توانست ظرفیت ساخت 12 بمب اتمی را از ایران بگیرد و در مقابل وزیر خارجه ایران اذعان نمود که برجام نتوانست حتی اجازه ی گشایش یک حساب بانکی در انگلیس را به ایران بدهد! البته ما هیچگاه دنبال ساخت بمب اتم نبوده و نخواهیم بود، ولی وقتی که دشمن مدعی است قدرت ساخت 12 بمب را از ما گرفته، نباید از او می خواستیم که در مقابل این دستاورد، حداقل اجازه ی گشایش حساب بانکی را به ما بدهد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
گفته ميشود قاسم سليماني توانائي ويژه اي دارد و بعد از چند سال نبرد بر عليه داعش ايشان توانسته اند در طي سه ماه باقيمانده داعش در آلبوكمال را ازبين برده و به وعده سه ماه اش عمل كند . حال كه ايشان چنين توانائي دارد سعي شود از وجود ايشان براي حل مشكل اقتصادي و اشتغال چند ميليون بيكار كشور هم در طي سه ماه آينده از ايشان كمك گرفته شود
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
الان باز فرقه ی زنبیلیه یا زنبیل قرمزیه میان وسط که هیهاااااات دارن به ما ظلم میکنن ما سوریه رو اذاد کردیم و اینا دارن دروغ میگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
ببین مذاکرات رو که خودتم میگی سردار انجام داده سوال اینه هنر دولت چی بوده؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
اول شما یک کارت بازی برای خودتان درست میکنید تا بعد بتوانید با ان مذاکره کنید
والا طرف مقابل که عاشق چشم و ابروی ما نیست که فقط مذاکره کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
أنهای که باید از هنرشان بگویند بیشتر دراصلاحات هستندبه مدت چهار چکار کردند برای مردم کدام مشکلات حل شده .بیکاری .گرانی .چپاول بیت المال. کشاورزی. آبهای زیر زمینی.ووؤووووو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
چرا معتقدیم اصلاح طلبان شعور فهم منافع ملی و امنیت کشور را ندارند؟/ تاج زاده: سوریه هم برجام می خواهد!/خاتمی: داعش برای ایران خطر ندارد، مخالف حضور نظامی هستم! کرباسچی: راه حل سوریه مذاکره است نه مقاومت. لطفاً به سایت رجانیوز مراجعه کنید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
با سلام دستتان درد نکند خوب نوشتید ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
ترکیه امریکا رو تهدید کرده اگر اف35تحویل نگیرد راداری که در خاک ترکیه اطلاعات برای اسراییل میفرستد جمع می کند .حالا ترکیه این اطلاعات را از کجا می فرستد؟
سید حسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
مانند رفستجانی ره
هنر ما شناخت رییس دولت نهم و دهم بود
همانکه بعلت بی هنری بعضی ایران را به دوشواری انداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
البته هنر ایشون (قطعنامه های تحریمی) رو هم همه دیدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
تفکر باقری و دوستان ایشون و سردار سلیمانی تفکر مقاومت هست. تفکر دوستان شما چیست ؟
نکنه پیروزی بر داعش هنر دوستان دولت و تابناک هست ؟ یا ظریف که می گفت امریکا اراده کنه ما را یک روزه نابود می کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
حرفهای باقری متوجه دولت و دیپلمات های وزارت امور خارجه است نه سردار سلیمانی و باقری
بهتره بدون حب و بغض تحلیل کنیم

واقعا نقش دولت چی بود؟؟؟؟ مگر این نبود که به مذاکرات ژنو یک دعوتمون نکردن؟؟؟

و البته تیتر روزنامه های زنجیره ای درباره ی داعش و مقاله جناب سریع القلم درباره اهمیت مذاکره با داعش و کنار اومدن با اون هنوز هست

درباره بحث سلاح شیمیایی سوریه و عقب نشینی امریکا باید دو نکته رو در نظر داشت: 1- صحبت های رهبری در مورد اینکه منطقه مثل بشکه باروت هستش و حضور امریکا این بشکه رو منفجر میکنه 2- ضعف دولت امریکا. اگه خاطرتون باشه در اواخر شهریور و بعد از تمام این ژست ها دولت اوباما به مدت 14 روز تعطیل شد و در این مدت منتظر رای کنگره برای افزایش سقف بدهی دولت بودن.
م_الف_هاتف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
الان بااین پیروزی درخشان محور مقاومت بهتر است به جای این دعواهای مسخره وتکراری به فکر چیدن میوه وثمر باشیم واجازه ندهیم تاریخ کمک به جمهوری آذربایجان و بوسنی و... تکرار بشه.ودست ما ازخرمای نخلی که کاشتیم وبا خون جوانان شیعه آبیاری شده کوتاه بشود.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی