بازدید 2896
۱
واکنش
در جلساتی که با آقای سلطانی‌فر داشتیم روی مسائل حق پخش و بلیت‌فروشی باشگاه و خیلی از مسائل دقیقاً هم‌نظر بودیم و هیچ اختلاف‌نظری با هم نداشتیم اما چهار پنج ماه به شدت این تنش‌ها درباره اسپانسر پیامکی زیاد بود
کد خبر: ۷۴۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲ 22 November 2017
مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس منتظر دیدار با وزیر ورزش بوده که به او اعلام می‌شود سلطانی فر با استعفایش موافقت کرده است و طبعا دیگر نیازی به دیدار نبود.

به گزارش تابناک ورزشی، طاهری امروز در مصاحبه ای، این باور را که وزیر ورزش با استعفای او مخالف بوده و علاقه‌مند بود که وی به کار خود در این باشگاه ادامه دهد، را زیر سوال برد.
ادامه همکاری باشگاه پرسپولیس با اسپانسر پیشین خود یکی از خواسته‌های نزدیکان وزیر ورزش بود و همین امر کافی بود تا شرایط برای ادامه کار طاهری در باشگاه پرسپولیس فراهم نشود. شاید اگر طاهری تمایل به ادامه همکاری با اسپانسر پیشین باشگاه پرسپولیس داشت، الان او در سمت خود باقی مانده بود.
این گفت‌وگو را از تسنیم با مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس بخوانید تا متوجه نفوذ مسایل پشت پرده در تصمیمات تیم بزرگ فوتبال پایتخت بشوید.

خبر موافقت وزیر با استعفای شما از صبح امروز همه رسانه‌ها تحت تأثیر قرار داده است. به نظر می‌آید این استعفا به نوعی تحمیلی بوده ...
من بعد از دربی به شما گفتم برای ادامه کار باید شرایط فراهم باشد. باشگاه هم ملک شخصی ما نیست. من منتخب مجمع بودم و الان هم اختیاردار مجمع است. ضمن اینکه همه‌کاره باشگاه پرسپولیس وزارت ورزش است. ما هم که تا الان اینجا بودیم به اختیار وزارت ورزش بود و براساس سیاست‌های وزارت ورزش عمل کرده‌ایم. هم در زمان وزارت آقای گودرزی و هم بعد از اینکه آقای سلطانی‌فر آمدند، مواردی را با هم هماهنگ می‌کردیم. علی‌رغم اینکه فشار کار خیلی زیاد بود با خواسته و نظر ایشان بنده به کارم ادامه دادم و کارها هم پیش رفت. با این حال شرایط طوری شد که من ترجیح می‌دادم نباشم، یک مقدار روش‌های کار متفاوت شد، البته نه با‌ آقای سلطانی‌فر. با رویکردهایی که ما داشتیم ایشان خیلی جلوتر و زودتر نظرشان این بود که کارهای‌مان را انجام دهیم. برای من خیلی جالب بود که ایشان مطالب را رصد می‌کرد و خیلی از کارها را ایشان تأکید داشت که انجام شود و این خودش قوت قلب بود. ولی جلوتر که رفتیم مواردی پیش آمد و برداشت‌هایی شد. من از ایشان خواستم و گفتم که صلاح بر این است که جابه‌جایی صورت بگیرد تا خللی به وجود نیاید و البته ایشان موافقت نمی‌کرد و می‌گفت که کار ادامه پیدا کند. به اربعین رسیدیم و من باید عازم کربلا می‌شدم. ایشان هم موافقت کرد که به مسافرت بروم و بعد بیاییم با هم صحبت کنیم. من قبل از رفتن استعفای خودم را به هیات مدیره و به وزارت ارائه کرده بودم که جناب وزیر گفتند برو و بیا و بعد از آن با هم صحبت می‌کنیم. از کربلا که برگشتم، رفتم مشهد و با دکتر سلطانی‌فر تماس گرفتم و گفتم که ما با اعضای هیات مدیره جلسه داشتیم و تمام موارد را به ایشان گفتم. ایشان گفتند که درگیر کاری هستند و فردا بعدازظهر شما را می‌بینیم که بعد از آن خبری نشد.

از کجا متوجه شدید که وزیر ورزش با استعفای شما موافقت کرده؟
امروز آقای گرشاسبی تماس گرفت و گفت آقای وزیر با استعفای شما موافقت کرده است. دلیل موافقت با استعفا هم مسائل قانونی است. همان بحث بازنشستگی. وزیر اعلام کرده است، علی‌رغم میل قلبی موافقت کرده و آرزوی موفقیت برای من داشته است.

پس از این ساعت به بعد دیگر شما را نباید مدیرعامل پرسپولیس بدانیم؟
بار سنگینی از روی دوش من برداشته شده است و من تشکر می‌کنم از اینکه در این مدت اجازه دادند و ما خدمت کردیم و ان‌شاءالله که هرکسی که کار را ادامه می‌دهد، موفق باشد. از نظر من موفقیت یعنی دلشادی مردم و هواداران و قطعاً این نقطه هدف همه مدیرانی است که در مسیر کار باشگاه قرار می‌گیرند و قطعاً این خواسته وزارتخانه هم هست و من برای مدیران بعدی آرزوی موفقیت می‌کنم.

از صحبت‌های شما این برداشت را کردیم که  بعد از بازگشت از سفر علاقه‌مند بودید به کارتان ادامه دهید، اما وزیر ورزش به یکباره با استعفای شما موافقت کرده! 
من در جلساتی که با آقای سلطانی‌فر داشتیم روی مسائل حق پخش و بلیت‌فروشی باشگاه و خیلی از مسائل دقیقاً هم‌نظر بودیم و هیچ اختلاف‌نظری با هم نداشتیم. نحوه همکاری خیلی هم خوب بود و من خوشحال بودم که همه برداشت‌هایی که من نسبت به کارها داشتم ایشان هم همان نظر را داشتند و حتی در برخی موارد به من تأکید هم می‌کردند که حتماً موضوع را تا آخر پیگیری کنم. به طور مثال در موضوع بلیت‌فروشی من یادم هست که آقایان یک توافقاتی کرده بودند که به نوعی شرکت را داشته باشند. ایشان به من تاکید کرد که آن شرکت باید برود و خودتان کار را دست بگیرید، این خیلی خوب بود و من دلگرمی پیدا کرده بودم. البته مشکلات خاص خودش را هم داشت ولی نقطه‌نظر وزیر یک دلگرمی بود.

گویا بعضی‌ها در وزارت ورزش نمی‌خواستند این طور باشد و به خاطر همکاری باشگاه با اسپانسر پیشین دنبال کنار گذاشتن شما بودند. آیا واقعاً این‌طور بود؟!
به نظر من باید به همه نظرها احترام بگذاریم. اتفاقاً جلسات خاصی که داشتیم بعضی‌ها هم مکدر بودند به بعضی‌ از مسئولان بی‌احترامی شده که من هم ناراحت شدم و گفتم نباید به کسی توهین شود و  این در شأن مردم خوب ایران نیست. آن چیزی که مهم است، مسائل کاری است. مسائل مهم هم در هیات مدیره مطرح می‌شود و هیات مدیره هم با مسئول بالاتر که وزیر ورزش است، مطرح می‌کند. طبیعتاً تصمیمی هم گرفته می‌شود و این طبیعت کار است. نباید فضایی ساخته شود که کسانی که بدهی دارند و یا به نحوی اسپانسر هستند، کنار بروند. اینها باید به تعهدات‌شان عمل کنند. اسپانسرهای ثانویه هم اگر کارشان را درست انجام می‌دادند حتی در آن مقطعی هم که بحث گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه مطرح بود همه چیز اگر پرداخت می‌شد، مشکلی به وجود نمی‌آمد. در کل اعتقاد دارم باید به همه نظرات احترام بگذاریم که کار پیش برود.

یعنی تأخیری که در پرداخت پول اسپانسر به باشگاه پرسپولیس به وجود آمد به ادامه حضور شما در این  باشگاه ربط داشت؟
به‌هرحال مدت چهار پنج ماه به شدت این تنش‌ها زیاد بود و شخص آقای سلطانی‌فر که مطالب را دنبال می‌کردند، دقیقاً نقطه‌نظرات بنده را تأیید می‌کردند و به پرداخت پول از طرف  اسپانسر تأکید داشتند.

با رفتن شما قرار شده که اسپانسر قبلی به همکاری‌اش با باشگاه پرسپولیس ادامه دهد؟
من اطلاعی ندارم. خواهشاً به حاشیه نروید.

الان قرار است شما فقط در هیات مدیره باشگاه بمانید؟
نه خیر، در نامه وزیر که در راستای موافقت ایشان با استعفای من بوده ظاهراً آمده است کار تمام شده و من هم تشکر کرده و برای همه عزیزان آرزوی موفقیت کردم.

پس امروز هم در جلسه هیات مدیره هم شرکت نمی‌کنید؟
نه دیگر جایگاهی در پرسپولیس ندارم که بخواهم در جلسه هیات مدیره شرکت کنم. از این پس به‌عنوان یک هوادار به ورزشگاه آمده و از پرسپولیس حمایت خواهم کرد.

به نظر می‌آید خیلی مهربانانه با شما رفتار نکردند؟
من که طلبی از کسی ندارم. ما به هواداران و باشگاه مدیون هستیم و هرجا که بخواهند کار می‌کنیم. ما خواسته و مطالبه مادی هم نداشتیم. افتخاری نصیب مان شد که در این مدت خدمت کردیم. امیدوارم اول خدا و بعد هم هواداران از ما راضی باشند که گناهی هم بر ما نباشد که کم‌کاری داشته بودیم.
اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
شما غير قانوني شاغل بوديد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه امیر تتلو مایکل دندریا کوبی برایانت معامله قرن کروناویروس علی دیواندری محمدرضا شجریان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر