بازدید 3479
کد خبر: ۷۴۹۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸ 22 November 2017
ابتد حادثه زلزله کرمانشاه و جانباختن عده ای از هم وطنان را به مردم شریف کرمانشاه به ویژه سرپل ذهاب را تسلیت می گویم، همچنین از شکوه، همبستگی و احساس تعلق و اوج مهرورزی و انسان دوستی مردم ایران را که بر گرفته از فرهنگ اسلامی وایرانی است که موجب افتخار ملی شد را ارج می نهم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیروزی بزرگ رزمندگان و مجاهدان محور مقاومت را که توانستند زندگی ننگین حاکمیت آمریکایی و صهیونیستی و ارتجاعی داعش را از زمین برچینند و خلق حماسه ای عظیم سند افتخاری بر افتخارات محور مقاومت افزودند  و سیلی محکمی به صورت آمریکا،اسراییل و ارتجاع بکویند و شکست دیگری بر راهبردهای شیطان بزرگ ایجاد کردند تشکر کرده و این پیروزی بزرگ و کم نظیر را به رهبری، فرماندهان، سردار سلیمانی و تمام مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران، سوریه، روسیه،لبنان و سید حسن نصرالله تبریک می گویم و برای شهدای گرانقدر مدافع حرم اجرعظیم و برای خانواده هایشان صبر جلیل خواستارم.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: همچنین پیروزی مسلمانان و شکست های پی درپی آمریکا و هم پیمانانش نشان داد که آمریکا که نه تنها کدخدا نیست بلکه گرگ پیری است که نشانه مرگ در آن نمایان شده است و به زودی شاهد پیروزی های دیگر مسلمانان  و مقاومت بر جبهه کفر و ارتجاع خواهیم بود.

وی خطاب به رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس گفت: همه نگران وضع اقتصادی هستید و اظهار می دارید که دشمن در جنگ اقتصادی با ایران است ولی در عمل برخلاف شرایط جنگی در اقتصاد عمل می شود، سیاست های اقتصادی مقاومتی را به صورت جدی عمل نمی کنیم، به قانون اساسی که در آن مالکیت شخصی محترم شمرده شده است  و مهمترین بخش اقتصاد را متعلق به بخش خصوصی می داند توجه نمی شود، اصل 44 و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار نمی گیرد.

مدیران اجازه نمی دهند مردم در اقتصاد فعال شوند

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه موانع تولید رفع نشده است بیان داشت: از بخش خصوصی و سرمایه مردم حمایت نشده است در چنین شرایطی چگونه می توان توقع شکوفای اقتصادی داشت، مدیران و تصمیم گیران می بییند کشور مشکل اقتصادی دارند اما اجازه نمی دهند  موتور متحرک یعنی مردم به حرکت در آیند و ایفای نقش کنند.

وی تاکید کرد: کشاورزی قادر است اقتصاد جمعیت دو برابر جمعیت فعلی را تامین کند اما اکنون در شرایط خوبی نیست برای یادآوری و چاره اندیشی نگاهی به کشاورزی و زندگی روستایی داشته باشیم و مشکلات را با هم مرور کنیم.

ابراهیم رضایی عنوان کرد: دخالت شدید سازمان های دولتی در چرخه زندگی روستایی و کشاورزان موجب مغفول شدن حق مالکیت و حق شهروندی و محدود کردن نقش مردم و عزم و ارداه آنها در فعالیت اقتصادی در حوزه خصوصی است که نتیجه آن عملا نابودی زندگی روستایی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه زمین های مردم را به نام دولت سند زده اند، ادامه داد: با سند زدن زمین مردم ، کشاورزان را با معضل شدید مواجه کرده اند و بعد اعلام کردند اگر کسی سند دارد برود شکایت کند و با رای قاضی زمین را پس بگیرد، با این روش هم مردم گرفتار شده اند و هم برای سیستم قضایی 10 ها هزار پرونده قضایی درست شده است، نام این راه را نجات منابع طبیعی از زمین خواری گذاشته اند.

وی گفت: این در حالی است که عده ای از روستاییان بازداشت، زندانی، جریمه و عده ای مرعوب شدند و آن را جنگ دولت و روستاییان نام گذاشتند  که مردم از پیگیری قضایی و حقوق خود منصرف می شوند.

انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی

این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد وزارت جهادکشاورزی، بیان داشت: امروز وزارت جهادکشاورزی و سازمان های آن که رنگ و بوی جهاد ندارند با ده‌ها وظیفه قانونی و حمایتی به معضلی برایه کشاورزان تبدیل شده و با عوامل ناکارآمد و با دخالت و فشار بر مردم مردم موجب کارد  را به استخوان مردم رسانده و عملا به جنگ علیه روستایی ها مشغول هستند.

وی گفت: هیچ کشاورزی اجازه ندارد برای حفظ زمینش فنس کشی کند و اگر انجام شود با حکم قضایی با آن برخورد می کند، کشاورزان حق ندارند گاو گوسفند نگهدارند و باید برای نگهداری طویله داشته باشد و اگر چنین جرم هایی را مرتکب شود باید شدیدترین تنبیه را به جان بخرند.

رضایی با اشاره به شرایط خرید تضمینی گندم اظهار داشت: به گفته می شود کشاورزان گندم بکارند و با محصول آن عکس افتخار می گیرند اما پول گندم را پرداخت نمی کنند تا کشاورزان نتوانند بدهیشان پرداخت کند و نتواند بذرجدید  بخرد حتی شاهد هستیم  به کشاورزان کشت بعضی اقلام تحمیل می شود و اگر بذر تحمیلی فاسد باشد کسی مسئولت آن را نمی پذیرد.

این نماینده گفت: محصول و دام را بیمه می کنند و حق بیمه می گیرند اما در زمان بروز حادثه، خسارت را نمی دهد و کسی سوال نمی کند در شرایطی که دولت بدهی خود را به موقع به کشاورز نمی دهد اگر کشاورز اقساط خود را دیر پرداخت کند با حکم قضایی با او برخورد می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: عده ای برای منافع خود اقدام به ایجاد سازمان های مختلف  کردند که نه برای دولت مفید است و نه برای مردم، سازمان نظام مهندسی که سازمانی فاسد و برای مردم شر و به گردنه ای تبدیل شده که مردم باید به اجبار به آن باج دهند، کسانی که این سازمان ها را ایجاد و در مجلس آن را قانونی کرده اند تنها برای منافع خود اقدام کرده اند و موجب خسارت به مردم شده اند بیمارستان سرپل ذهاب نمونه عملکرد سازمان نظام مهندسی است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی
آخرین اخبار