بازدید 12302
۱

لاشه دو فوک خزری دیگر پیدا شد

کد خبر: ۷۴۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵ 15 November 2017
از اواسط هفته لاشه دو فوک خزری دیگر در سواحل ایران پیدا شده است.

به گزارش میزان، لاشه یک فوک خزری روز 20 آبان در سواحل بندر انزلی پیدا شده است.

این فوک خزری نر در تور ماهیگیران گیر کرده و آثار زخم و پارگی بر روی بدن آن مشاهده شده است. طی اعلام مرکز فوک خزری جمجمه این فوک خزری سالم است.

همچنین روز 22 آبان نیز لاشه یک فوک خزری دیگر در ساحل میانکاله پیدا شده است. علت مرگ این فوک خزری نر هنوز مشخص نیست.

پیش از این در روز 16 آبان نیز لاشه یک فوک در بندرانزلی کشف شده بود.

گفتنی است فوک‌های خزری به طور اتفاقی در تورهای ماهیگیری گیر می‌افتند؛ مشکلی که در آب‌های کشور ایران بسیار رخ می‌دهد. در چنین مواقعی، اگر ماهیگیران فوک را به موقع از تور نجات نداده و به مراکز درمانی نرسانند، یا فوک گرفتار آن‌قدر زیر آب می‌ماند تا خفه می‌شود، یا بر اثر جراحات ناشی از تور بر بدنش، بلافاصله و یا پس از رها شدن از تور تلف می‌شود.

ماهیگیران آب‌های ایران به دلیل فاصله‌ی زیادِ مناطق ماهیگیری تا ایستگاهشان و گرانی سوخت قایق نمی‌توانند بیش از یک بار در روز به تورها سر بزنند. به همین دلیل، بسیاری اوقات وقتی به تور می‌رسند که دیگر فوک گرفتار بیش از 20 دقیقه زیر آب مانده و خفه شده است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
اصلا صید به روش دام گذاری در دریای خزر قانونی نیست . این دامها همه غیرقانونی اند و بسیار پیش می آید که صیادها بدلیل بدی آب و هوا یا ترس از دستگیر شدن مدتها به دام نصب شده سر نمی زنند. ماهیهای گیر افتاده در دام , معمولا در همانجا می میرند و حتی اگر در حدی از فساد نباشند که توسط مشتریان تشخیص داده شوند , کیفیتشان از ماهیهای صید " پره " پایینتر است .
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم