بازدید 2736

تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت به تأخیر نمی‌افتد

وزیر انرژی امارات پیش بینی کرد که اوپک و متحدانش تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت را به تأخیر نخواهند انداخت.
کد خبر: ۷۴۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶ 14 November 2017
وزیر انرژی امارات پیش بینی کرد که اوپک و متحدانش تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت را به تأخیر نخواهند انداخت.

به گزارش رویترز از ابوظبی، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات، دیروز (دوشنبه، ۲۲ آبان‌ماه) اعلام کرد: تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، لازم نیست به زمانی پس از نشست ۹ آذر (۳۰ دسامبر) امسال موکول شود.

وی گفت: ضرورتی نمی‌بینم که تصمیم تا ماه مارس (سال ۲۰۱۸ میلادی) به تأخیر انداخته شود؛ ما در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی نشست اوپک نخواهیم داشت، مگر این که یک نشست فوق العاده باشد.

پیش از این به نقل از برخی منابع اوپکی اعلام شده بود با وجود اجماع درباره لزوم تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، ممکن است تصمیم‌گیری درباره این مسئله به آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی موکول شود.

وزیر انرژی امارات که کشورش در سال آینده میلادی ریاست دوره‌ای اوپک را به عهده خواهد داشت، اعلام کرد این کشور از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حمایت می‌کند، اما معلوم نیست که از تمدید آن تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نیز پشتیبانی کند.

منیع: شانا

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم