بازدید 3094

۸۰ درصد خانه‌ها بیمه آتش سوزی ندارند

رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران یکی از 10 کشور حادثه خیز جهان است اما بیش از 80 درصد خانه ها زیر پوشش بیمه آتش سوزی قرار ندارند.
کد خبر: ۷۴۷۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰ 14 November 2017
رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران یکی از 10 کشور حادثه خیز جهان است اما بیش از 80 درصد خانه ها زیر پوشش بیمه آتش سوزی قرار ندارند.

به گزارش سه شنبه تارنمای بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی افزود: برخی افراد بیمه آتش سوزی را کامل نمی خرند و پوشش زلزله را نمی گیرند. این امر سبب می شود صنعت بیمه نتواند در زمان بروز حوادث، پوشش بیمه ای به هموطنان ارایه و بخشی از خسارت ها را جبران کند.

وی ادامه داد: حادثه خیز بودن ایران، همواره مشکلات زیادی را به وجود آورده است که اقدامات جدی را می طلبد. این حوادث، بار مالی زیادی برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا، 12 سال پیش بیمه مرکزی لایحه ای درباره تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی را تهیه و با تصویب دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد.

این لایحه پارسال به تصویب نمایندگان مجلس رسید اما به گفته همتی، به دلیل ایرادهای شورای نگهبان اکنون در حال بررسی مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دولت است.

رییس کل بیمه مرکزی توضیح داد: پنج ایراد درباره لایحه بیمه همگانی حوادث طبیعی به بیمه مرکزی و دولت منعکس شد و کمیسیون اقتصادی مجلس منتظر پاسخ های لازم و تایید دولت به سبب اضافه شدن موادی است که بار مالی ایجاد می کند.

به گفته همتی، پس از تایید این موارد در دولت، متن لایحه باید دوباره به مجلس ارسال شود.

رییس شورای عالی بیمه تاکید کرد: مردم و مسولان به این نتیجه رسیده اند که باید مانند ژاپن، ترکیه و آمریکا ساختار ویژه ای طراحی شود تا از سوخت ملی جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، در لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی پیش بینی شده است بخشی از مبلغ مورد نیاز برای ارایه پوشش بیمه نامه خانه های کشور از مردم اخذ و بقیه از سوی دولت تقبل شود؛ در این فرآیند، به تدریج در 10 سال سهم دولت از پرداخت این بیمه نامه صفر می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم