بازدید 4872
گزارش بازی

شکست ونزوئلا باگلزنی جهانبخش درزادگاه فوتبالی اش

جهانبخش که سابقه بازی در NEC نایمخن را در کارنامه دارد، با گلزنی در دقیقه 57 این بازی علاوه بر زنده کردن خاطرات بازی‌هایش در این ورزشگاه، پیروزی ایران در یک دیدار دوستانه دیگر را رقم زد.
کد خبر: ۷۴۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸ 13 November 2017
تیم ملی فوتبال ایران موفق شد در یک دیدار دوستانه که در ورزشگاه نایمخن هلند برگزار شد، مقابل ونزوئلا به برتری برسد تا همچنان بدون شکست بماند.

به گزارش تابناک ورزشی،شاگردان کی روش از ساعت 17:30 امروز (دوشنبه) در ورزشگاه خانگی باشگاه NEC نایمخن هلند به مصاف تیم ملی ونزوئلا با ترکیبی از بازیکنان غیراصلی اش رفت و در پایان با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید. علیرضا جهانبخش که سابقه بازی در NEC نایمخن را در کارنامه دارد، با گلزنی در دقیقه 57 این بازی علاوه بر زنده کردن خاطرات بازی‌هایش در این ورزشگاه، پیروزی ایران در یک دیدار دوستانه دیگر را رقم زد.

شکست ونزوئلا باگلزنی جهانبخش درزادگاه فوتبالی اش

بازیکنان تیم ملی در روزی که ایران عزادار حادثه زلزله در غرب کشور بودند، بازی را با یک دقیقه سکوت آغاز کردند و با بازوبندهای مشکی خود ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده در این زلزله را به نمایش گذاشتند. یک پیروزی مقابل حریف آمریکای جنوبی که در نهایت تقدیم مردم عزادار غرب کشور شد.

ترکیب ایران:علیرضا بیرانوند (رشید مظاهری - 46)، مرتضی پورعلی‌گنجی، سیدجلال حسینی (امید ابراهیمی - 61)، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی (اکبر ایمانی - 46)، علی کریمی، اشکان دژاگه (سامان قدوس - 46)، علیرضا جهانبخش (کاوه رضایی - 61)، وحید امیری و رضا قوچان‌نژاد (سردار آزمون - 61) 

در همان ثانیه های اول بازی ارسال جهانبخش را قوچان نژاد در موقعیت بسیار خوبی نتوانست تبدیل به گل اول بازی کند. در دقیقه 2 بازی تیم ملی صاحب ضربه آزاد شد که ضربه دژاگه با فاصله زیادی از کنار دروازه ونزوئلا به بیرون رفت. 
در دقیقه 6، با چند پاسکاری خوب بازیکنان تیم ملی توپ به عزت اللهی رسید که شوت عزت اللهی از پشت محوطه جریمه در اختیار دروازه بان ونزوئلا قرار گرفت. در دقیقه 14، ضربه خطرناک بازیکنان ونزوئلا را از پشت محوطه جریمه، بیرانوند در اختیار گرفت. 
در دقیقه 16 ضربه علیرضا جهانبخش را دروازه بان ونزوئلا به راحتی در اختیار گرفت. در دقیقه 24 شوت روی پای زیبای حاج صفی را در میانه راه رضا قوچان نژاد نتوانست تبدیل به گل کند. در دقیقه 28 ارسال کرنر علیرضا جهانبخش با ضربه سر خطرناک سید جلال حسینی همراه شد که این ضربه با فاصله کمی به بیرون رفت. 
در دقیقه 31 ضربه خطرناک بازیکنان ونزوئلا از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت. در دقیقه 35 تیم ونزوئلا صاحب موقعیت بسیار خوبی شد و در حالی که دروازه تیم ملی با جا ماندن بیرانوند خالی مانده بود ضربه بازیکن ونزوئلا را سید جلال حسینی از روی خط دروازه بیرون کشید.
در دقیقه 43 ارسال رامین رضاییان به وحید امیری رسید که امیری نتوانست به موقع به توپ ضربه بزند و توپ در اختیار دروازه بان ونزوئلا قرار گرفت.

تیم ونزوئلا نیمه دوم را هجومی آغار کرد. در دقیقه 49 ضربه خطرناک بازیکن ونزوئلا را از پشت حوطه جریمه، رشید مظاهری دروازه بان نیمه دوم تیم ملی در اختیار گرفت. در دقیقه 54 ضربه سر پورعلی گنجی روی ارسال جهانبخش راهی به دروازه نبرد و دروازه بان ونزوئلا به خوبی توپ را راهی کرنر کرد. در دقیقه 61 ضربه خطرناک سردار آزمون از بالای دروازه ونزوئلا به بیرون رفت. در دقیقه 71 چند موقعیت پشت سر هم را تیم ونزوئلا نتوانست استفاده کند و دروازه ایران همچنان بسته باقی ماند. در دقیقه 82 ضبره بازیکن ونزوئلا را مظاهری به خوبی مهار کرد.در دقیقه 86 ضربه بازیکن ونزوئلا را مظاهری از طاق دروازه بیرون کشید.

شرح گل ها
دقیقه 56/علیرضا جهانبخش: پاس زیبای در عمق سامان قدوس به وحید امیری رسید و امیری از بیرون آمدن دروازه بان ونزوئلا استفاده کرد و با دادن پاس عرضی دقیق توانست علیرضا جهانبخش را پشت محوطه جربمه با دروازه خالی روبرو کند، تا او ضربه نهایی را به گل اول بدل سازد.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم