بازدید 2275

کشف جسد ۲۸ نفر در غرب طرابلس

یک مسئول لیبی از کشف جسد ۲۸ نفر در منطقه غرب طرابلس پایتخت این کشور خبر داد و گفت که آثار شکنجه و اصابت گلوله بر روی بدن آنها وجود دارد.
کد خبر: ۷۴۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹ 13 November 2017
یک مسئول لیبی از کشف جسد ۲۸ نفر در منطقه غرب طرابلس پایتخت این کشور خبر داد و گفت که آثار شکنجه و اصابت گلوله بر روی بدن آنها وجود دارد.

به گزارش فارس، «أحمد حمزه» مسئول کمیته ملی حقوق بشر لیبی گفت که شهروندان لیبیایی اجساد 28 نفر را که آثار شکنجه و اصابت گلوله بر روی بدن آنها وجود دارد، در منطقه غرب طرابلس پیدا کرده‌اند.

حمزه افزود که این اجساد متعلق به افراد مسلحی است که با نیروهای طرفدار دولت مبارزه می‌کردند که پس از دستگیری به قتل رسیده‌اند.

بنابر گزارش وبگاه «النشره»، ساکنان این منطقه اجساد را در نزدیکی جاده‌ای در شهرک الهیره در منطقه ورشفانه واقع در فاصله 60 کیلومتری جنوب غربی طرابلس پیدا کرده‌اند.

وی اشاره کرد که بنا به دلایل نامعلوم این اجساد به خانواده‌هایشان تحویل داده نشده است.

طی چند سال اخیر ارتباط بین منطقه ورشفانه و طرابلس قطع شده و این منطقه شاهد اقدامات خشونت‌آمیز و جنایت‌هایی بوده است.

لیبی از زمان سرنگونی رژیم دیکتاتور «معمر قذافی» در سال 2011 تا کنون شاهد دودستگی بین جناح‌های سیاسی این کشور است و در اواخر سال 2015 نیز توافقنامه‌ای در شهر الصخیرات تحت نظارت سازمان ملل امضا و به تشکیل دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» منجر شد اما این دولت نیز در توسعه سیطره خود بر مناطق وسیعی از لیبی به خصوص در شرق این کشور با مشکلات و دشواری‌هایی مواجه است. 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم