بازدید 1735

عباس: به تلاش برای تحقق آشتی ملی ادامه می‌دهیم

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که مجازات‌های اعمال شده بر نوار غزه پس از این که دولت وفاق ملی اداره کامل این منطقه را به دست گرفت، لغو خواهد شد.
کد خبر: ۷۴۶۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹ 11 November 2017

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که مجازات‌های اعمال شده بر نوار غزه پس از این که دولت وفاق ملی اداره کامل این منطقه را به دست گرفت، لغو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) در سخنانی از طریق ویدئو کنفرانس در سیزدهمین سالروز شهادت یاسر عرفات، رهبر فقید فلسطین در مراسمی به این مناسبت در غزه تصریح کرد: بیش از هر کسی بر آسایش ساکنان نوار غزه اصرار داریم و دولت فلسطین بدون غزه یا تشکیل دولت به تنهایی در غزه بی‌معنی خواهد بود.

عباس ضمن تاکید بر ادامه تلاش‌ها برای تحقق آشتی ملی و تقدیر از اقدامات مصر در این راستا، اظهار کرد: ما به اجرای بندهای توافق آشتی ملی قاهره و تشکیل دولتی واحد با قانون و سلاحی واحد پایبندیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی در ادامه به تمجید از یاسر عرفات پرداخت و ضمن تأکید بر ادامه راه مبارزات وی، تصریح کرد که ملت فلسطین دارای تاریخ و تمدنی کهن است و هرگز در برابر سختی‌ها و مشکلات زانو نمی‌زند. فلسطینیان همیشه به فرهنگ، هویت و سرزمین خود پایبند خواهند بود.

محمود عباس از تلاش برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به منظور برچیدن کامل اشغالگری از سرزمین فلسطین خبر داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه نسبت به برگزاری جشن صدسالگی وعده شوم بالفور در انگلیس که مایه رنج و محنت بیش از ۱۲ میلیون فلسطینی و محروم شدن آنان از حقوق اساسی و مشروع و انسانی خود شد، ابراز تأسف کرد.

وی افزود: به رغم تمامی تجاوزات رژیم صهیونیستی و ادامه شهرک‌سازی و سیاست تبعیض نژادی، ما به صلح و سازش و مبارزه با تروریسم در منطقه پایبند هستیم و هرگز از حقوقی که قوانین بین‌المللی برای ما تعیین کرده، دست نمی‌کشیم.

ابومازن اظهار کرد، به تلاش‌های خود با دولت آمریکا برای دستیابی به توافق صلح با استناد به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی، طرح صلح عربی و راه حل تشکیل دو کشور  ادامه می‌دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم