بازدید 5099

کشف 400 جسد در کرکوک عراق

فرماندار استان کرکوک در شمال بغداد روز شنبه اعلام کرد چندین گور جمعی که در آنها « دست کم 400 جسد » وجود دارد در نزدیکی حویجه کشف شده است.
کد خبر: ۷۴۶۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹ 11 November 2017
 فرماندار استان کرکوک در شمال بغداد روز شنبه اعلام کرد چندین گور جمعی که در آنها « دست کم 400 جسد » وجود دارد در نزدیکی حویجه کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حویجه از مقرهای گروه (‌تکفیری وهابی )‌داعش بود که نیروهای عراقی اوایل اکتبر کنترل آن را به دست گرفتند. راکان سعید که پس برکناری فرماندار کرد استان کرکوک به این سمت منصوب شد گفت « این گورهای جمعی در پایگاه نظامی البکاره در سه کیلومتری جنوب غربی الحویجه کشف شد. داعش در این منطقه مکانی برای اعدام ها داشته است. »

وی گفت «‌ دست کم 400 نفر در این منطقه اعدام شده اند. برخی از آنها لباس قرمز محکومان به مرگ و برخی دیگر لباس غیرنظامی به تن داشتند. » نیروهای عراقی در پیروزی های تدریجی خود در برابر داعش، دهها گور جمعی که در آنها صدها جسد بود در مناطق مختلف عراق کشف کرده اند.

این مقام نظامی عراق اعلام کرد « نیروهای دولتی به کمک شواهد ساکنان، گورهای جمعی البکاره را کشف کرده اند. »

یکی از ساکنان این منطقه گفت «‌ طی سه سالی که این منطقه تحت کنترل داعش بود،‌ داعشی ها زندانیان را با خودرو همراه خود می بردند. آنها سپس این زندانیان را می کشتند و به زمین می انداختند یا جسدشان را می سوزاندند. »
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم