بازدید 18783
۱
لحظه به لحظه با نمايشگاه بيست و سوم / روز آخر
نمايشگاه مطبوعات به روز آخر رسيد و تا ساعاتي ديگر مراسم اختتاميه آن برگزار مي شود. حاشيه مهم و غالب روز آخر نمايشگاه اعتراضات دامنه دار و گسترده مالباختگان موسسات مالي است كه شعارهاي تندي سر مي دهند،شعارهايي كه مخاطب اصلي آنها مسئولان بانك مركزي دولت كنوني است.
کد خبر: ۷۴۳۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲ 03 November 2017
نمايشگاه مطبوعات به روز آخر رسيد و تا ساعاتي ديگر مراسم اختتاميه آن برگزار مي شود. در روزهايي كه گذشت، جمع زيادي از مردم و مسئولان ميهمان رسانه هاي سراسر كشور بودند. در ساعات باقي مانده نيز انتظار اين است كه به دليل تعطيلات پاياني آخر هفته ميزان استقبال از اين نمايشگاه به مراتب افزايش يابد.

به گزارش «تابناک»، بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات ساعتی پیش در مصلی امام خمینی (ره) تهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه بیش از ۹۴۰ رسانه در قالب ۶۰۰ غرفه در مساحتی بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع آماده بازدید علاقمندان هستند.

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عدم حضور رئیس جمهور به یکی از مهم ترین حاشیه ها تبدیل شد که در کنار عدم حضور برخی رسانه های بزرگ کشور در این نمایشگاه است که دلایل مختلفی برای آن بیان می‌شود، تا حدودی این نمایشگاه را به نسبت دوره های قبل کم فروغ کرد.
 
در این نمایشگاه ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰ دوهفته‌نامه، ۲۰ دوماهنامه، ۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط یا آنلاین اعم از خبرگزاری و پایگاه خبری، ۷۰ رسانه غیرسراسری (محلی، منظقه‌ای و استانی) و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی حضور دارند.

همچنین بیش از ۸۰ رسانه در گروه سیاسی و اقتصادی، ۸۰ رسانه فرهنگی و هنری، بیش از ۸۰ غرفه در گروه تخصصی، ۳۰ غرفه در گروه خانواده و ۲۰ غرفه در گروه دین و اندیشه در این نمایشگاه حضور دارند. علاوه بر ادارات کل ارشاد استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات استانی بیش از ۵۵ رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود ۱۰۰۰ مترمربع در نمایشگاه حضور دارند.
 
اهم اخبار روز هشتم نمایشگاه در ادامه می آید: (این خبر تکمیل میشود) 
 
 
رسانه‌های برتر و فعال بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات معرفي شدند
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۹:۴۴
به گزارش کمیته اطلاع رسانی بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، رسانه‌های برتر و فعال نمایشگاه بر اساس ارزشیابی انجام شده اعلام شد که بر این اساس، علاوه بر لوح تقدیر، 100 میلیون ریال هدیه نقدی دریافت خواهند کرد.

همچنین غرفه های فعال نیز بر اساس جدول امتیاز بندی 40 تا 80 میلیون تومان هدیه نقدی دریافت خواهند کرد.

شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی مطبوعات با تقدیر از تمامی رسانه‌های حاضر در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، بعد از بررسی فعالیت‌های غرفه‌های مختلف حاضر در نمایشگاه، و امتیاز بندی بر اساس شاخص‌های منتشرشده قبل از آغاز نمایشگاه، رسانه های برتر را در 10 گروه شرکت کننده به شرح زیر اعلام نمود:

شایان ذکراست در جلسه بررسی عملکر غرفه ها، 4 نماینده از 5 تشکل عضو شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی مطبوعات حضور داشتند و عملکردغرفه ها بدون احتساب (جمعه 12 آبان) بررسی شده است.
مدیران انجمن صنفی مدیران روزنامه های غیردولتی استان تهران
انجمن صنفی مدیران نشریات ایران
انجمن صنفی مدیران رسانه‌
انجمن صنفی نشریات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور
شورای مرکزی خانه‎های مطبوعات کشور
و تعاونی مطبوعات

در بیانیه خود ضمن سپاس از حضور فعال تمامی رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات، رقابت در ارائه برنامه‌های کیفی و صنفی را مهمترین وجه تمایز دوره بیست و سوم نمایشگاه در مقایسه با دوره‌های پیشین عنوان کردند.

همچنین در این بیانیه با سپاس ویژه از مدیریت محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی و مؤسسه مطبوعاتی ایران که با وجود حضور گرم و فعالیت چشمگیر، داوطلبانه از رقابت با سایر رسانه‌ها خارج شدند، برترین غرفه‌های نمایشگاه بیست و دوم را به این شرح اعلام داشت: در گروه نشریات استانی و منطقه‌ای، غرفه نشریه پیام عسلویه به مدیرمسئولی آقای مازیار هوشمند به عنوان غرفه برتر اعلام شد.

در این گروه همچنین رسانه‌های زیر به عنوان رسانه های فعال اعلام شدند «مردم کویر، همدان پیام، تیتر یک نجف آباد، هزاردستان، اتفاقیه خراسان شمالی، سپهر غرب، هاناخبر، به فکر شهر، خزر آنلاین»

در گروه نشریات کودک و نوجوان، غرفه نشریه نبات به مدیر مسئولی آقای مجتبی سادات به عنوان غرفه برتر و غرفه های «داروگ و رشد کودک» به عنوان غرفه فعال معرفی شدند.

در گروه دین و اندیشه به طور مشترک به خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) به مدیرمسئولی آقای حمید فرزام و خبرگزاری تقریب به مدیرمسئولی رضا شاکری به عنوان غرفه برتر و غرفه های «پایگاه همکاری های خبری شیعه(شفقنا) و خبرگزاری شبستان،خبرگزاری حوزه، خبرگزاری رسا و نشریه آموزه های قرآنی» به عنوان غرفه های فعال اعلام شدند.

در گروه فرهنگی هنری
 
مجله موفقیت، به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی آقای احمد حلت به عنوان غرفه برتر شناخته شد.
همچنین غرفه های «هنر آنلاین، تئاتر ایران، اندیشه پویا، شما نیوز، فرتاک نیوز، لیزنا، مشق تندرستی، هنر و تجربه، عصر زمان، پیشخوان، قلمیاران پویا اندیش، چمدان» به عنوان فعال اعلام شدند.

در گروه تخصصی و اختصاصی، پایگاه خبری سلامت آنلاین به مدیر مسئولی آقای کوروش اسعدی بیگی به عنوان غرفه برتر اعلام می شود.
همچنین غرفه های «وبدا، دنیای هوادار، ساروس، آهن و فولاد، دنیای عکس و گرافیگ، کانون، سرآمد کیفیت» به عنوان غرفه های فعال اعلام شدند.

در گروه خانواده، غرفه خانواده سبز به صاحب امتیازی آقای هرمز شجاعی مهر به عنوان غرفه برتر شناخته شد.

و غرفه های «تگ، شاهد جوان، نابغه، پیشخوان پیشگیری، پیک توانا، خانواده، ساناز و سانیا» به عنوان فعال می شوند.
 
در گروه سیاسی اقتصادی
غرفه پایگاه خبری پارسینه به مدیر مسئولی فریماه شیخ الاسلامی به عنوان غرفه برتر و غرفه های « جماران، جامعه خبر، مهر نامه، تجارت جنوب، اقتصاد آنلاین، تین، اقتصاد و بانک ایران، رویداد 24، خبرنامه دانشجویان ایران، روبه رو، افکارنیوز، تدبیر 24» به عنوان غرفه فعال معرفی شدند.

در گروه روزنامه ها، به طور مشترک روزنامه های شهروند به مدیر مسئولی آقای عبدالرسول وصال و روزنامه شهرآرا به مدیر مسئولی مجید خرمی به به طور مشترک عنوان غرفه برتر شناخته شدند.

و روزنامه های « اصفهان زیبا، مستقل، صبا، هفت صبح، عصر اقتصاد، 19دی» به عنوان غرفه های فعال شناخته شدند.

در گروه خبرگزاری ها، خبرگزاری دفاع مقدس به مدیرمسئولی آقای مجید هاشمی دانا غرفه برتر و خبرگزاری‌های « دانشجویان ایران(ایسنا)، دانشجو، مهر، برنا» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.

در بخش موسسات مطبوعاتی، موسسه مطبوعاتی صمت به مدیریت ناصر بزرگمهر به عنوان غرفه برتر و غرفه های «گروه رسانه‌های دانشگاه آزاد، خبر، سپید» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.

مراسم اختتاميه نمايشگاه به پايان رسيد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۸:۰۰
مراسم اختتاميه نمايشگاه به پايان رسيد و هم اينك غرفه داران در حال جمع كردن لوازم خود هستند.
مراسم اختتاميه نمايشگاه آغاز شد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۶:۰۳
مراسم اختتاميه بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات آغاز شد.
عضو اصلاح طلب شوراي شهر مشهد از غرفه تابناك ديدن كرد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۵:۴۳
امير شهلا، عضو اصلاح طلب شوراي شهر مشهد هم اينك در غرفه تابناك حاضر است و در حال پاسخگويي به سئوالات خبرنگاران ماست.
نمايشگاه به روز آخر رسيد، بسياري از مسئولان پايشان به نمايشگاه باز نشد/  مالباختگان موسسات مالي شعارهاي تندي سر مي دهند/ زيان ديدگان پلاسكو نيز به نمايشگاه آمدند 
فرماندار تهران وارد نمايشگاه شد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۹
عيسي فرهادي، فرماندار شهرستان تهران هم اينك در نمايشگاه و در حال بازديد از غرفه هاست.
استاندار خراسان شمالي از غرفه تابناك ديدن كرد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۱
دكتر صالحي، استاندار خراسان شمالي دقايقي قبل در غرفه تابناك حاضر شد و به سئوالات خبرنگاران ما در رابطه با ميزان محروميت اين استان و تلاش هايي كه براي رفع محروميت در جريان است، پاسخ داد.
 
نمايشگاه به روز آخر رسيد، بسياري از مسئولان پايشان به نمايشگاه باز نشد/  مالباختگان موسسات مالي شعارهاي تندي سر مي دهند/ زيان ديدگان پلاسكو نيز به نمايشگاه آمدند 
معاون عربي آفريقايي وزير خارجه از غرفه ديدن كرد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۳:۴۸
صادق‌حسین جابری‌ انصاری معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران دقايقي قبل در غرفه تابناك حاضر شد و به سئوالات خبرنگار ما پاسخ گفت.
 
نمايشگاه به روز آخر رسيد، بسياري از مسئولان پايشان به نمايشگاه باز نشد/  مالباختگان موسسات مالي شعارهاي تندي سر مي دهند/ زيان ديدگان پلاسكو نيز به نمايشگاه آمدند 
استاندار خراسان شمالي در نمايشگاه حاضر شد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۳
محمدرضا صالحي، استاندار خراسان شمالي در نمايشگاه مطبوعات حاضر شد و در حال بازديد از غرفه هاي نمايشگاه است.
متضرران حادثه پلاسكو نيز آمدند
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۴۰
علاوه بر مالباختگان موسسات مالي و اعتباري، پديده شانديز و برخي خريداران زمين هاي مسكوني كه سند آنها لغو شده است، هم اينك متضرران حادثه پلاسكو نيز به نمايشگاه آمده اند و شعارهاي تندي مي دهند.
يكي از مالباختگان موسسه كاسپين كه خود را نه مالباخته بلكه فريب خورده مي داند، در حال حاضر در غرفه «تابناك» حاضر است و مدارك خود را به خبرنگاران ما نشان مي دهد.
مالباختگان موسسات مالي و اعتباري نمايشگاه را در تسخير خود دارند
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۲۲
نمايشگاه مطبوعات امسال تحت تأثير اعتراض هاي دامنه دار مالباختگان موسسات مالي است و امروز كه روز جمعه و روز تعطيلي است، جمعيت آنها نيز رو به افزايش است.
 
نمايشگاه به روز آخر رسيد، بسياري از مسئولان پايشان به نمايشگاه باز نشد/  مالباختگان موسسات مالي شعارهاي تندي سر مي دهند/ زيان ديدگان پلاسكو نيز به نمايشگاه آمدند 

مالباختگان موسسه البرز ايرانيان در حال سر دادن شعار هستند
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۱:۴۳
مالباختگان موسسه مالي و اعتباري البرز ايرانيان با سردادن شعارهايي اعتراضي در حال راهپيمايي در شبستان هستند.
 
نمايشگاه به روز آخر رسيد/ هنوز بسياري از مسئولان پايشان به نمايشگاه باز نشده است/ جمعيت مالباختگان موسسات مالي در شبستان رو به افزايش است 
اعلام ساعت پايان يافتن نمايشگاه
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۱
بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات كشور رأس ساعت 20 و 30 دقيقه امشب به پايان خواهد رسيد.
تجمع مالباختگان موسسات مالي ادامه دارد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۴
تجمع مالباختگان موسسات مالي در نمايشگاه مطبوعات ادامه دارد و به جمعيت آنها افزوده مي شود.
ساعت دقيق اختتاميه اعلام شد
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۹
بر اساس اعلام رسمي مسئولان برگزاري نمايشگاه، ساعت 16 تا 18 مراسم اختتاميه برگزار خواهد شد.
سكوت عجيبي كه بر نمايشگاه حاكم است
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۰:۱۴
سكوت عجيبي در نمايشگاه مطيوعات حاكم است و حتي صداي گوينده نمايشگاه نيز به گوش نمي رسد.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
نمایشگاه مطبوعات مانند یک دکه روزنامه فروشی است که بعضی روزنامه هایش مجانی است ، مطبوعات ایران نیازمند
صداقت ، صراحت و امانت در درج اخبار و رویدادهای ایران و جهان می باشند ، نه نمایشگاهی فورمالیته و تکراری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 روز پاسدار جهش تولید طرح فاصله گذاری اجتماعی