بازدید 10293
کد خبر: ۷۴۲۸۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰ 30 October 2017
طبق اعلام عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ارائه سود به سپرده‌گذاران از زمانی که سپرده‌گذار سپرده خود را در اختیار مؤسسه گذاشته است محاسبه و نرخ سود متعارف از ۱۵ تا ۱۸ درصد به آنان تعلق خواهد گرفت.
به گزارش مشرق، سیدحسن حسینی‌شاهرودی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند پرداخت سود سپرده‌گذاران مؤسسه کاسپین طبق تصمیمات اخذ شده، گفت: طبق توافقات صورت گرفته ابتدا پراخت اصل سپرده مدنظر بانک مرکزی است که از دارایی‌ها پرداخت شود.

وی با اشاره به روند پرداخت نرخ سود متعارف از ۱۵ تا ۱۸ درصد به سپرده‌گذران افزود: برخی از تعاونی‌های زیر مجموعه موسسه کاسپین شاید از سال ۷۴ و یا سال ۸۰ و یا اینکه از سال ۹۰ تأسیس شده‌اند اما روند ارائه سود به سپرده گذاران درست از زمان تأسیس تعاونی و از زمانی که سپرده گذار سپرده خود را در اختیار مؤسسه گذاشته، بر اساس سود متعارفی که بانک مرکزی اعلام کرده است، خواهد بود و طبق آن محاسبه خواهد شد.

وی افزود: لذا در این بین کسانی که سود ۳۰ درصد گرفته‌اند طبیعتاً تا سود ۱۸ درصد سپرده شان محاسبه می شود و حساب می‌کنند؛ کسانی که از رقم سود ۱۸ درصد A تومان بیشتر گرفته‌اند فعلاً آن رقم محاسبه نشود چرا که مبنا سود ۱۸ درصد و یا کمتر از آن، طبق اعلام بانک مرکزی است.

حسینی شاهرودی با اشاره به پرداخت سود سپرده گذاران از سال ۹۴ و درست از زمان عملیات اجرایی شدن موسسه کاسپین بیان داشت: باید گفت از سال ۹۴ که موسسه کاسپین عملیات اجرایی خود را شروع کرده سودهای متعارف و غیر متعارفی که اعلام داشته در اولویت سوم پرداخت سپرده‌ها قرار خواهد داشت که این مسئله مستلزم وجود منابع کافی است یعنی بر اساس تصمیمات فعلا بنا نیست موسسه کاسپین سود سپرده‌ها از سال ۹۴ تاکنون را به سپرده گذاران پرداخت کند مگر اینکه منابع کافی دراین زمینه موجود باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل موسسه کاسپین بیان داشت: مؤسسه کاسپین متشکل از ۸ تعاونی بوده که در سال ۹۴ تجمیع شده و پیرامون آن موسسه کاسپین شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: این مؤسسه از روزهای اول تأسیس مأموریت داشت که مجموعه تعاونی‌های زیر نظر خود را منحل و حسابهای آنها را تسویه کند و بعد ادامه مسیر دهد، اما این موسسه از همان تاریخ به دریافت سپرده با نرخ‌های مختلف مبادرت کرد و مشکلاتی را شکل داد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا