بازدید 4409

بررسی تعلیق اختیارات بارزانی در پارلمان کردستان

کد خبر: ۷۴۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵ 26 October 2017
رئیس کمیسیون پارلمانی در امور مالی و اقتصادی در اقلیم کردستان اعلام کرد که این پارلمان امروز (پنجشنبه) برای بررسی تعلیق دوره مسعود بارزانی تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، عزت صابر، رئیس کمیسیون پارلمانی در امور مالی و اقتصادی در اقلیم کردستان در مصاحبه با خبرگزاری‌های نووستی و اسپوتنیک در پاسخ به اخباری مطرح شده مبنی بر انتقال قدرت مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق به پارلمان کردستان گفت: این مساله درست است. پیش از آنکه ما به یک خلأ سیاسی و قانونی برسیم این اختیارات میان پارلمان و کابینه توزیع می‌شود.

وی افزود: منصب رئیس اقلیم کردستان و معاونش به حالت تعلیق در می‌آید و انتخابات تنها بعد از گذشته هشت ماه برگزار می‌شود.

پارلمان اقلیم کردستان روز سه‌شنبه از موکول کردن انتخابات پارلمانی و ریاست اقلیم به هشت ماه دیگر خبر داد.

همزمان، هندرین محمد، رئیس کمیسیون انتخاباتی در اقلیم کردستان نیز گفت که این اقدام به این دلیل اتخاذ شد که احزاب سیاسی نامزد خود را معرفی نکردند.

در همین حال، شوان رابر، از رهبران گروه اسلامی کردستان اعلام کرد: طبق اطلاعات موجود، پیش بینی می‌شود که مسعود بارزانی از پست خود به دلیل بحران کنونی در کردستان استعفا دهد.

وی افزود: چه بسا کشورهای بزرگ بارزانی را در پی برگزاری همه‌پرسی وادار به استعفا کنند. کشورها تعاملشان با بارزانی دیگر مثل گذشته نیست و علت این امر این است که بارزانی نصیحت‌ها و میانجی‌گری‌های آنها را نپذیرفت و بحران میان بغداد و کردستان رو به وخامت نهاد.

وی افزود: بارزانی پس از همه‌پرسی در شرایط دشواری قرار دارد و بغداد و کشورهای همسایه نیازمند یک شخص جدید یا دولت جدیدی هستند تا با آن در مرحله آتی تعامل کنند.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی