4295بازدید
گزارش
مشخص است که طلایی و همکارانش کاملا زیر سایه و دستورات خادم کار کرده اند و رسول نمی تواند خودش را از شکست های فاجعه بار اخیر مبرا و جدا بداند. در این حال کارشناسان نیز معتقدند خادم نباید طلایی را قربانی کند.رسول خادم در فیلم های ارسالی از مسابقات جهانی، تنها در جلسه آنالیز حریفان حسن یزدانی نشان داده شد تا به مخاطب اینطور القا شود که همان یک مدال طلا هم حاصل تحلیل و آنالیز جناب رییس بوده!
کد خبر: ۷۳۶۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲ 09 October 2017
با نتایج ضعیف آزادکاران ایران در رقابت های جهانی پاریس، اعضای شورای فنی از رسول خادم خواستند بار دیگر سرمربیگری تیم ملی را قبول کند تا به این ترتیب وی جدی‌ترین گزینه سرمربیگری تیم ملی شود.در این حال کارشناسان نیز معتقدند حادم نباید طلایی را قربانی کند.

به گزارش تابناک ورزشی، مشخص است که طلایی و همکارانش هم کاملا زیر سایه و دستورات خادم کار کرده اند و رسول نمی تواند خودش را از شکست های فاجعه بار اخیر مبرا و جدا بداند.

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی که تا المپیک ۲۰۱۶ ریو سرمربیگری تیم ملی را نیز همزمان در اختیار داشت، پس از المپیک بخاطر انتقادات گسترده رسانه ها ترجیح داد با کناره گیری از سرمربیگری تیم ملی، تمرکز خود را بر امور مدیریتی فدراسیون کشتی و همچنین حضور پر رنگ در هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی معطوف کند که وظایف اصلی اوست.

با نظر خادم و اعضای شورای فنی، محمد طلایی سرمربی تیم ملی جوانان که دو سال پیاپی تیمش بر سکوی نخست جوانان جهان ایستاده بود سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان شد اما چه کسی است که نداند طلایی اختیار تام و تمام نداشت و رسول خادم نفر اصلی تصمیم گیرنده بود. رسول خادم در فیلم های ارسالی از مسابقات جهانی، تنها در جلسه آنالیز حریفان حسن یزدانی نشان داده شد تا به مخاطب اینطور القا شود که همان یک مدال طلا هم حاصل تحلیل و آنالیز جناب رییس بوده است!

Image result for ‫رسول خادم + طلایی‬‎

هر چند طلایی و کادرش طی یک سال گذشته موفقیت هایی را در رقابت هایی همچون جام جهانی و قهرمانی آسیا بدست آوردند اما در مهمترین آزمون خود که رقابت های جهانی ۲۰۱۷ بود، نتوانستند نمره قبولی بگیرند و کل ناکامی ها به نام او تمام شد. طلایی چهره ای آرام و اخلاق گراست که طی چنددهه حضور در کشتی همه به سلامت و عزت نفس او پی برده اند. 
حالا جایی‌که ایران با تک مدال طلای حسن یزدانی و حذف ۷ آزادکار دیگر ایران به کار خود در پاریس پایان داد و نتیجه نامناسبی رقم خورد، همه تقصیر را به گردن این کشتی گیر محجوب و مربی بی حاشیه می اندازند و نارضایتی مردم، مسوولان و کارشناسان را بهانه ای برای حذف او از راس کادرفنی تیم ملی قرار داده اند.

پس از تکرار نشدن نتایج بسیار خوب رده های سنی کشتی آزاد، کارشناسان نسبت به آغاز دوران افول کشتی آزاد ایران که همواره پرچمدار ورزش ایران در میادین جهانی و المپیک بوده هشدار دادند و اعضای شورای فنی نیز با بررسی جوانب مختلف در جلسه ای که وزیر ورزش نیز در آن حضور داشت، خواستار قبول سرمربیگری تیم ملی از سوی خادم شدند.
با توجه به ادامه نتایج ضعیف کشتی آزاد که بی توجهی به آن می تواند عواقب جبران ناپذیری را متوجه ورزش ایران کند، شاید حضور دوباره خادم در راس تیم ملی و مدیریت ایجاد حلقه ارتباطی مناسب میان رده های مختلف سنی، بتواند کشتی آزاد را به مسیر درست خود برگرداند.

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در اینباره می گوید:حضور توامان خادم در هیات رییسه اتحادیه جهانی و سرمربیگری تیم ملی هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند. در وضعیت فعلی باید بهترین تصمیم ممکن که به نفع کشتی ایران باشد را اتخاذ کنیم. درست است که جایگاه مهمی توسط خادم در اتحادیه جهانی بدست آمده اما نتایج کشتی آزاد نیز برای مردم ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و آن ها همیشه از کشتی طلا می خواهند.

وی بازگشت دوباره خادم برای سرمربیگری تیم ملی را بهترین گزینه ممکن می داند و می گوید: اعضای شورای فنی همگی اصرار داشتند خادم پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را قبول کند که امیدوارم این اتفاق بیفتد چرا که بدون شک به نفع کشتی ایران خواهد بود. البته شورای فنی در این مورد هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده و هیچ تصمیمی قطعی نشده است.


روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: