بازدید 12034
کد خبر: ۷۳۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵ 07 October 2017
در حالی که بر اساس اخبار منتشر شده شب گذشته یکی از دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد در حمام خوابگاه جان خود را از دست داده، هم دانشگاهی‌های این دانشجوی ترم 9 پزشکی اعلام می‌کنند فوت وی براثر گاز گرفتگی اتفاق افتاده است.

به گزارش ایسنا،‌ در پی فوت دانشجوی دختر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در حمام خوابگاه این دانشگاه دانشجویان حاضر در محل خوابگاه در پیام هایی که به خبرگزاری ایسنا ارسال کرده اند، جزئیات این حادثه را توضیح دادند.

"محمدرضا" یکی از دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درتماس با ایسنا گفت: هم کلاسی‌های ما خبردادند که یکی از دانشجویان دختر ترم 9 پزشکی در خوابگاه به علت گاز گرفتگی دچار مشکل شده و چون خوابگاه از شهر دور بوده و اورژانس  هم آنجا نبوده است جان خود را از دست داده است.

این دانشجو پزشکی ادامه می‌دهد: ما در خطر هستیم چراکه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد علی رغم دور بودن زیاد از شهر، فاقد امکانات پزشکی برای دانشجویان خوابگاهی است. اگر اینجا مشکلی برای ما پیش بیاید تا رسیدن اورژانس جان خود را از دست می‌دهیم.

"علی" دانشجوی پزشکی در پیام صوتی که برای ایسنا ارسال کرده اظهار می‌دارد: در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سه خوابگاه برای دانشجویان غیر بومی در نظر گرفته شده است که خوابگاه "گلستان" پسرانه و خوابگاه های "بوستان" و "بهارستان" دخترانه هستند. اما دانشجویان پسر بعد از ترم 5 که دوره علوم پایه را می‌گذرانند و وارد فیزیو پاتو می‌شوند  به علت برگزاری کلاس ها در بیمارستان از خوابگاه به خوابگاه کاشانی که در داخل شهر هست می روند و نزدیک بیمارستان اقامت پیدا می‌کنند اما دخترها کماکان در مجتمع آموزشی "رحمتیه" می‌مانند که حدودا با ماشین یک ربع ساعت تا شهر فاصله دارد.

وی با تاکید بر اینکه خوابگاه‌های دانشگاه از نظر تاسیسات و امکانات بسیار ضعیف هستند، اظهار می‌کند: در حال حاضر با وجود اینکه شهرکرد به شدت سرد شده اما هنوز امکانات گرمایشی ایجاد نشده است.  

این دانشجو در خصوص فوت دانشجوی دختر دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد اظهار می دارد: اتفاقی که افتاد در خوابگاه بهارستان موضوع نشت گاز بوده است و یکی از دانشجویان دختری که داخل حمام بوده است فوت می‌کند و این خبر اولیه است که به ما داده‌اند.

وی می افزاید: ما بارها این موضوع را به اطلاع مسئولین دانشگاه رسانده‌ایم که ما اینجا نیاز به امکانات پزشکی داریم و زمانیکه از سطح شهر دور هستیم وقتی مشکلی برای ما به وجود بیاید دچار مشکل خواهیم شد اما توجهی از طرف مسئولین به ما نشده است.  

علی ادامه می دهد: مدتی پیش نیز یکی از دانشجویان دندانپزشکی ترم دو ایست قلبی کرد و به کمک یکی از اساتید که به طور اتفاقی در آن جا حضور داشتند احیا شد و نجات پیدا کرد اما اگر آن استاد حاضر نبودند آن دانشجو نیز جان خود را از دست داده بود.  

این دانشجوی پزشکی ادامه می دهد: متاسفانه اینجا کسی به فکر ما نیست و هیچ درمانگاه و اورژانسی وجود ندارد و بارها این مطالب گفته شده است ولی رسیدگی نشده است.
 

بوی گاز در حمام خوابگاه استشمام می‌شد

"زرگل" دانشجویی دختری که در محل خوابگاه حضور داشته است با ارسال پیامی به ایسنا می گوید: سئوال ما این است که چرا باید دانشجوی ترم 9 پزشکی که کلاس‌هایش در محل خوابگاه تشکیل نمی‌شود در خوابگاه حضور داشته باشد و این اتفاق برای او بیفتد و اینکه چرا دانشجویان پسر می‌توانند از ترم 5 به بعد به خوابگاهی در سطح شهر بروند و دانشجویان دختر این امکان را ندارند.  

این دانشجو ادامه می‌دهد: در خوابگاه حتی یک اورژانس نیست که وقتی دانشجویی بیمار می‌شود بتوانند او را سریع به بیمارستان برسانند، گویی در وسط بیابان خوابگاه ساخته‌اند و حداقل کلینیک کوچکی هم در اینجا دایر نکرده‌اند که اگر مشکلی ایجاد شد بتوانند دانشجویان را نجات دهند.

این دانشجو در توضیح چگونگی حادثه اظهار کرد: دانشجوی متوفی در حمام بوده است و بعد یکی از دوستان ما به اسم زهرا هم خواسته است که به حمام برود و وقتی به سمت حمام می‌رفته بوی گاز را متوجه شده است و حس می‌کرده که حالش بد می شود. سپس یکی دیگر از دوستانمان را صدا می زند و وقتی سعی می‌کنند در حمام را باز کنند متوجه می‌شوند یک نفر در آنجا افتاده است.

وی ادامه می دهد: دوستان ما می‌گویند کسی حاضر نشده است این دانشجو را از حمام بیرون بیاورد و دخترها دست و پای او را گرفته و بیرون آورده‌اند و آن طور که دوستان ما می‌گویند ظاهرا بدنش سرد بوده است.  

این دانشجو اظهار می‌کند: دختران دانشجویی که او را در این وضع دیده اند حالشان به شدت بد بود و خیلی گریه کردند.

یکی دیگر از دانشجویان اظهار می دارد: من خودم در حمام بودم و بو را استشمام کردم و می‌توانم بگویم این دانشجو به علت مسمویت ناشی از گازگرفتی فوت شد.

وی ادامه می دهد: مسئول تعمیر تاسیسات نیز در محل حضور نداشت و بعد از نیم ساعت آمد.بعد از گذشت یک ربع نیز اورژانس در محل حاضر شد.

این دانشجو ادامه داد: دیشب بوی گاز کاملا محسوس بود و دوشب پیش نیز بوی گاز استشمام می‌شد. سال گذشته نیز طبقه دوم اتفاقی مشابه اتفاق اخیر افتاد و بوی گاز استشمام شده بوده که با اطلاع رسانی دانشجویان مشکل همان موقع برطرف شد.

بر اساس اطلاعاتی که دانشجویان خوابگاه دخترانه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اختیار ایسنا قرار دادند شب گذشته بازپرس در محل حادثه حاضر شده و جزئیات ماجرا را بررسی کرده است.

اظهارات دانشجویان در حالی مطرح می‌شود که پزشکی قانونی هنوز علت مرگ این دانشجو را اعلام نکرده است.

درپی فوت دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با صدور پیامی ضمن تسلیت این ضایعه ناگوار، به مسئولان این دانشگاه دستور داد هرچه سریعتر علت مرگ این دانشجو را بررسی و نتیجه را گزارش کنند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۸
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
دانشگاه شهرکرد فاجعه است و مسیولینش هیچ قدمی برای بهبود اوضاع برنمیدارن، فقط میگن اگر ناراضی هستید برید شهر خودتون.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
به این چند نفر پسر به اصطلاح دانشجوی پزشکی باید گفت خفه تا پزشک قانونی بررسی کند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
ما که در شهرکرد زندگی می کنیم
خودشون گفت مجتمع های مسکونی رحمتیه نزدیک دانشگاه ازاد و دانشگاه علوم پزشکی نزدیک ترین امبولانس هم که روبه رو دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ازاد هست که اگه کسی اونجا باشه کمتر دو دقیقه می تونه خودشو به دانشگاه علوم پزشکی بروسونه اگه دانشگاه ازاد نبود نزدیک ترین ایستگاه 115 واقع در میدان شهدا هست که اونم در بدترین وضع ظرف 10 دقیق ه خودشو می رسونه
امیدوارم که هیچ اتفاقی واسه هیچ کسی نیافته
همچنین امیدوارم بیمارستان رحمتیه زودتر راه بیافته شاهد همچین اتفاقی نباشیم چون ایستگاه 115 در رحمتیه و منظریه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
بازی با جان بچه های مردم در تمامی سطوح علمی تمامی ندارد؟؟؟
بیمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
عجیبه که دانشجوهای ترم بالای پزشکی هنوز بلد نبودند عملیات احیا رو انجام بدن
بر فرض که اورژانس و آمبولانس هم بود و به بیمارستان میرسید بازهم باید میرفت زیر دست یکی از همین دانشجوها و انترن ها برای عملیات احیا و رسیدگی.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
وقتی یک استان امکانات اولیه زندگی رو نمیتونه برا دانشجوهاش براورده کنه چرا بهش اجازه تاسیس دانشگاه میدن. خوابگاه ها واقعا وضع اسفباری دارندو اتاق های کوچک و پر ازدهام که باعث استرس دانشجوها میشه و استرس هم باعث تولید هورمون کورتیزول میشه و کورتیزول یکی از هورمون هایی است که باعث ترغیب به خودکشی میشه. خوابگاه ها بسیار کثیف هستند و بهداشت ندارند و دانشجو ها هم اصول اولیه زندگی جمعی رو بلد نیستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
چون اگر برای ما آن ندارد برای بعضی ها نان دارد
عادل مکطاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
.واقعا تاسفباره.وضع دانشگاه های ما را با اروپا و امریکا مقایسه کنید.زمین تا اسمان اختلافه.از بطن چنین عقب ماندگی هایی است که مملکت در همه زمینه ها با مشکلات بیشمار مواجه است
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
بازم خوبه وابسه به دانشکده پزشکي است
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
تو این کشور غیر از پزشک و آ قازاده ها بقیه آدم حساب نمیشن و سیاهی لشکرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
اشکال نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
واقعا اگه ناراضی بودین و میدونستین این چیزارو، که اظهر من الشمس هم هستن این چیزا، نمیرفتین اونجا درس بخونین!!!
برای کنکور بیشتر درس میخوندین تا یه جا بهتر قبول بشین!
با این کار این دانشگاههای سطح پایین هم خود به خود بسته میشن! نهایتا اگه تعطیل هم نشن، فقط از همون اطراف میرن درس میخونن که نیاز به خوابگاه نباشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
این همه زحمت قبل و بعد از کنکور بر باد رفت.چه کسی پاسخگو است؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
متاسفم تابناک واست
چون نظرات که دوست داری پخش می کنی
دوستان هر دانشگاهی که خوابگاه داره باید امبولانس داشته باشه
بهتر ریس دانشگاه پاسخ گو باشه
وگرنه شهرک منظریه نزدیک 10 هزار نفر توش ساکن هستن به کیلومتر نمی رسه فاصله اون با دانشگاه علوم پزشکی تو اون شهرک ایستگاه 115 و اتش نشانی و کلانتری وجود داره در حالا حاضر و بیمارستانی در حال ساخت هست کافیه نقشه گوگل مپ رو نگاه کنید
شهرکرد شهر عقب مونده نیست که شما فکرمیکنید اتفاقا خوابگاهای دانشگاه علوم پزشکی چند سال بهترین خوابگاهای ایران شناخته شده

ولی سو مدیریت و بیخیالی داره موج می زنه تو ایران باعث این اتفاقات میشه اگه مدیریت وجود مسولان خدمات با چک و بازرسی تجهیزات می تونست این اتفاق پیش نیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
رییس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد ,مدیریت بسیارضعیفی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
فرض کنید یک پزشک بیشتر دارید و کارانه اون را خرج دانشگاه کنید. مطمن باشید کل دانشگاه زیر را رو خواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
چقدر باید تاسف خورد برای مردمی که قراره زیر دست کسایی بیفتن که در حالیکه دانشجوی پزشکی سال 4 و 5 که حداقل دوران استیجری را توی بیمارستان گذروندن هستن اینقدر ضعیف و بدبختن که برای نجات جون دیگران باید منتظر حضور تکنیسین های اورژانس بشنه. مثل اینکه جراح زنان باشی و بگی بچه از دست رفت چون مامای روستا دیر رسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
فاجعه دانشگاه گرمسار مهندسی واحد روزانه معماری است .دختر ها از خوابگاه دانشگاههای دیگر استفاده میکنند.و پسران خوابگاه ندارند وبرای رسیدن به آنچا باید 4 صبح حرکت کنند وبعد ازظهر هم ماشینها تا ترمینال جنوب سرویس میدهند آن هم طی سه ساعت از ترمینال تا منزل هم 1 ساعت .
یعنی دانشجوی که روزانه قبول شده برای رفت آمد مجبور روزی حداقل روز 5 تا 6 ساعت در اتوبوسهای غیر استاندارد سفر کنه .
دانشگاه از میدانهای اصلی شهر به محوطه دانشگاه برقرار کند برای خود دانشگاه اصلا مناقصه بگذارد یک پیمانکار بکیردو با ولوهای جدید .خودش یک سرویس دهی منظم با هزینه کم ایجاد کند با این روش بچه ها ساعت 6 از تهران حرکت میکنند پیمانکار هم در دراز مدت به پولش میرسد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی