بازدید 2300
کد خبر: ۷۲۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۳ 27 August 2017
تظاهرات 500 هزار نفری عصر شنبه در خیابان های بارسلون با حضور پادشاه ، نخست وزیر ، اعضای دولت مرکزی و دولت کاتالونیا و دیگر مقامات سیاسی اسپانیا در محکومیت تروریسم، برگزار شد.

به گزارش ایرنا و به نقل روزنامه لا وانگواردیا، هزاران تن از مردم ، در خیابان 'گراسیا' و مرکز بارسلون در یک تظاهرات تاریخی علیه تروریسم پس از حملات تروریستی 24 مرداد با شعار «من نمی‌ ترسم»حضور یافتند.
 
 
 
«فیلیپ ششم» پادشاه اسپانیا در حالی‌ در تظاهرات بارسلون حضور داشت که نخستین پادشاه اسپانیا است که در طول تاریخ در یک تظاهرات شرکت می‌ کرد .
 
صف نخست این تظاهرات گسترده را 75 نماینده از نیروهای امنیتی (پلیس شهری ، پلیس ملی‌ ، ژاندارمری و پلیس ایالت کاتالونیا ) افزون بر نیروهای امداد و نهادهای شهروندی که نقش برجسته ای پس از وقوع حملات بارسلون و کامبریلس که 15 کشته و 120 مجروح بر جا گذاشت را داشتند، تشکیل می‌ دادند .
 
پادشاه در این راستا ، قبل از آغاز این تظاهرات در ساعت 18 به وقت محلی، از تمامی این نیروها استقبال کرد و به یکایک آنها دست داد.این در حالی‌ بود که تظاهرکنندگان بسیاری ، پادشاه و «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا را هو کردند .
 
در پشت این نیروها و دقیقا قبل از صف در نظر گرفته شده برای سیاستمداران و نمایندگان نهادها ، صف دومی‌ تشکیل شد که در آن نمایندگان شهروندان از جمله خانواده های قربانیان این حمله قرار داشتند .
 
در این تظاهرات ، همچنین شمار بسیاری از نمادهای استقلال طلبی و پرچم های کاتالونیا و اسپانیا نیز دیده می‌ شد .
 
تظاهرکنندگان همچنین با اشاره به اینکه پادشاه و دولت اسپانیا با کشورهای پادشاهی نفتی‌ خلیج فارس مخصوصا عربستان سعودی در ارتباط هستند و به رغم اینکه تروریست ها را حمایت و تامین مالی‌ می‌ کنند ، اسپانیا به آنها سلاح می‌ فروشد ، بنرهای بزرگی‌ با شعار «سیاست های شما ، مردگان ما» و «فیلیپ ششم و دولت ، همدست در قاچاق سلاح هستند» ، را در دست داشته و اعتراض خود را به حضور پادشاه و دولت مرکزی ابراز داشتند .
 
از سوی دیگر ، در شهرهای دیگر اسپانیا نظیر مادرید ، والنسیا و ویگو نیز ، در محکومیت تروریسم ، تظاهرات های مختلفی‌ برگزار شد .
 
در مادرید ، حدود یکصد نفر از مردم در میدان 'سول' گردهم آمدند و همزمان با تظاهرات بارسلون ، به محکومیت تروریسم پرداختند .
 
در این رابطه ، چندین نهاد مردمی با به دست داشتن پلاکارت هایی‌ که بر روی آنها شعارهای «ما نمی‌ ترسیم» ، «همه کاتالونیا هستیم» و «آنها مسلمان نیستند، قاتلند» ، همبستگی و حمایت خود از مردم کاتالونیا علیه تروریسم را ابراز داشتند .
 
آنها گفتند که بسیار مهم است که پیام همبستگی‌ و قدردانی‌ از تمامی نقاط اسپانیا داده شود افزون بر اینکه بسیار مهم است که تاکید شود که نباید مسلمانان را با قاتلان تروریست اشتباه گرفت زیرا شبکه های تروریستی بر اساس بهانه دین به کشتار می‌ پردازند .
 
در والنسیا و ویگو نیز تظاهرکنندگان که تعداد آنها به ترتیب 300 و 100 نفر بود نیز با شعارهای مشابه ، همبستگی و حمایت خود را با کاتالونیا و علیه تروریسم ابراز داشتند .
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله خسروشاهی پنومونی پناهندگان سوری ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده
آخرین اخبار