بازدید 14094
۹
لیگ قهرمانان آسیا؛
هرچند پرسپولیس خیلی زود غافلگیر شد، در دقایق پایانی بازی توانست سوار بر بازی شود و به مدد تعویض‌های طلایی برانکو به خوبی به بازی بازگردد و دو گل خورده را جبران کند. با اینکه روی کاغذ تساوی ۲-۲ برای بازی اول که پرسپولیس میزبان بازی بود چندان جالب نیست، همین تساوی امیدهای این تیم را برای جبران در بازی برگشت که سه هفته دیگر برگزار می‌شود زنده کرد.
کد خبر: ۷۲۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۷ 22 August 2017
هرچند پرسپولیس خیلی زود غافلگیر شد، در دقایق پایانی بازی توانست سوار بر بازی شود و به مدد تعویض‌های طلایی برانکو به خوبی به بازی بازگردد و دو گل خورده را جبران کند. با اینکه روی کاغذ تساوی ۲-۲ برای بازی اول که پرسپولیس میزبان بازی بود چندان جالب نیست، همین تساوی امیدهای این تیم را برای جبران در بازی برگشت که سه هفته دیگر برگزار می‌شود زنده کرد.

به گزارش «تابناک»، هرچند پرسپولیس میزبان این بازی بود، به دلیل مناقشات موجود میان ایران و عربستان مجبور شد امشب در مسقط عمان به مصاف الاهلی عربستان برود. بازی که بدون تماشاگران پرشور پرسپولیس قطعا چیزی کم داشت. قرمزهای پایتخت که تنها نماینده کشورمان در این مرحله از بازی‌ها هستند خیلی زود غافلگیر شدند و در همان دقیقه دو بازی روی یک ریباند دروازه‌اش باز شد. عمر السومی، مهاجم سوری و بهترین گلزن الاهلی کسی بود که دروازه پرسپولیس را در ابتدای بازی باز کرد.

نیمه نخست بازی نقطه درخشانی برای پرسپولیس نداشت. به نظر می‌رسد سرگی ربروف به خوبی بازی پرسپولیس را آنالیز کرده بود و جایی برای کار و حرکت به بازیکنان پرسپولیس نداد و همین موجب شد تا به رغم اینکه پرسپولیسی‌ها مالکیت توپ و میدان را در نیمه نخست از آن خود داشتند، موفق به ایجاد موقعیت و گلزنی نشدند. نیمه نخست البته یک صحنه مشکوک به پنالتی برای پرسپولیس داشت که داور اردنی بازی چندان به آن اعتقادی نداشت.

نیمه دوم هم با اینکه می رفت با حملات جدی‌تر پرسپولیسی‌ها همراه باشد؛ اما این‌بار دسوزا بود که دروازه بیرانوند را گشود تا پرسپولیس در بازی که میزبان بو ۲-۰ عقب بیفتد. اینجا بود که برانکو دست به سه تعویض طلایی زد و آمدن کامیابی‌نیا، بشار رسن و گادوین منشا خون تازه‌ای به رگ‌های پرسپولیس تزریق کرد و این تیم سرانجام توانست با چند حرکت تمرین شده، بازی را در دقایق پایانی به تساوی بکشاند. هرچند پرسپولیس  در دقایق پایانی توسط منشا فرصت زدن گل پیروزی را هم داشت، موفق نشد تا اینکه بازی رفت با تساوی ۲-۲ به پایان برسد.

بازی برگشت دو تیم که برای پرسپولیسی‌ها اهمیت فراوانی دارد، سه هفته دیگر برگزار می‌شود.


پرسپولیس 0 - الاهلی عربستان 1؛ غافلگیری پرسپولیسی ها در دقایق ابتدایی

پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

الاهلی عربستان
محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، تیسیر الجسام، لئوناردو، حسین المقوی، صالح جمان العمری و عمر السوما
سرمربی: سرگی ربروف


گل
پرسپولیس 0 الاهلی 1: (عمر سوما، دقیقه 2): سوما مهاجم سوری و خطرناک الاهلی روی دفع ناقص بیرانوند در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و دروازه این تیم را در همان ابتدای بازی باز کرد.

پرسپولیس 0 الاهلی 2: (دسوزا، دقیقه 58): در میان حملات پردامنه پرسپولیس این الاهلی بود که بار دیگر موفق شد از تزلزل خط دفاعی سود برده و توسط دسوزا به گل دوم دست یابد.

پرسپولیس 1 الاهلی 2 (شجاع خلیل‌زاده، دقیقه  71): ارسال بشار رسن با ضربه سر علیپور همراه بود و توپ در دهانه دروازه با یک ضربه خلیل‌زاد به گل اول پرسپولیس بدل شد.

پرسپولیس 2 الاهلی 2: (دقیقه 83، گادوین منشا): روی اشتباه بازیکنان الاهلی، علیپور با یک پاس تک‌ضرب منشا را صاحب توپ کرد تا او با یک ضربه دقیق و استادانه با پای چپ دروازه الاهلی را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

دقایق حساس
 
دقیقه 9: حرکت مهدی طارمی در محوطه جریمه با شارژ مدافع الاهلی می‌توانست یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس کند که داور از آن عبور کرد.
دقیقه 16: شوت محسن مسلمان با پای چپ و از پشت محوطه جریمه به صورت زمینی از کنار دروازه عبور کرد تا همچنان پرسپولیس در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف ناکام بماند.

دقیقه 19: باز هم عمر سوما پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 31: شوت از راه دور صالح عجمان از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 34: خطا روی صادق محرمی پرسپولیس را صاحب یک ضریه کاشته کرد که بازیکنان این تیم روی ارسال فرشاد احمدزاده نتوانستد موفق عمل کنند و توپ به بیرون رفت.

دقیقه 35: بار دیگر خط دفاعی پرسپولیس فرصت ایجاد موقعیت شوت زنی از پشت محوطه جریمه را برای حمله وران الاهلی قرار داد و ضربه بازیکن سفیدپوش از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 44: فرار فرشاد احمدزاده و ارسال او می توانست در محوطه جریمه روی سر طارمی بنشیند اما این فرصت از دست رفت.

پایان نیمه اول با پیروزی یک بر صفر الاهلی برابر پرسپولیس

دقیقه 48: پرتاب اوت وحید امیری در محوطه جریمه روی سر مهدی طارمی نشست و ضربه سر زیبای طارمی با واکنش عالی العویس، دروازه‌بان الاهلی همراه بود و به کرنر رفت.

دقیقه 49: ارسال کرنر توسط محسن مسلمان با برخورد ناقص توپ به پای علیپور در شش قدم می‌توانست دروازه الاهلی را باز کند که در ادامه توسط مدافعان سفیدپوش این موقعیت دور شد.

دقیقه 51: فرار مهدی طارمی می رفت پرسپولیس را صاحب موقعیت کند اما حضور بموقع مدافعان الاهلی مانع از رسیدن پاس او امیری شد.

دقیقه 55: شوت از راه دور المقوی اگرچه در چهارچوب دروازه بیرانوند بود با واکنش او به بیرون رفت.

دقیقه 63: پرسپولیس می توانست روی حرکت فرشاد احمدزاده درون محوطه جریمه به یک ضربه پنالتی دست یابد که داور باز اعتقادی به این اتفاق نداشت و دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 63: لئوناردو در محوطه جریمه و روی نقطه پنالتی صاحب یک موقعیت خطرناک می شود که توپ را به بالای دروازه پرسپولیس زد.

دقیقه 63 : گادوین منشا به جای مهدی طارمی وارد زمین می‌شود.

دقیقه 64: روی ضدحمله، الاهلی با همکاری سه بازیکن خود درون هجده قدم به بهترین موقعیت برای گل سوم رسید که دسوزا از روی خط شش قدم و دروازه خالی ضربه اش را به آسمان زد.

دقیقه 65: کمال کامیابی‌نیا به جای فرشاد احمدزاده وارد زمین شد.

دقیقه 66: بشار رسن به جای محسن مسلمان در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت.

دقیقه 72: ارسال درون محوطه جریمه برای علی علیپور فرصت فوق العاده‌ای را نصیب این مهاجم کرد که ضربه اش به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.

دقیقه  74: تعویض برای الاهلی، المقوی با شماره 11 بیرون آمد و سلمان با شماره 7 به جای او وارد زمین شد.

دقیقه 74: ارسال کرنر برای پرسپولیس یک موقعیت فوق العاده نصیب این تیم کرد که در رفت و برگشت عجیب توپ در شش قدم، ضربه محکم محمد انصاری با کمترین اختلاف راهی اوت شد تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.

دقیقه 79: حرکت زیبای حسین ماهینی در گوشه محوطه جریمه و جا گذاشتن چند بازیکن الاهلی می‌توانست با یک ارسال خوب همراه باشد که ضربه پایانی ماهینی دقت لازم را نداشت.

دقیقه 82: عمر سوما، زننده گل اول الاهلی از بازی خارج شد و حمدان به جای او وارد زمین شد.

دقیقه 86: شجاع خلیل‌زاده از داور اردنی بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 93: فرار علی علیپور و پاس خوب منشا می رفت که گل پیروزی پرسپولیس را به همراه داشته باشد؛ اما توپ خوب روی پای منشا جف و جور نشد و به بیرون رفت.

پایان بازی با تساوی ۲-۲ پرسپولیس ایران و الاهلی عربستان

در حاشیه
 
حسین ماهینی در این دیدار به پست مدافع چپ بازگشته و بازوبند کاپیتانی را در غیاب سیدجلال حسینی در اختیار گرفته است.
* نکته عجیب و البته قابل پیش بینی ترکیب پرسپولیس حضور محسن ربیع خواه و نیمکت نشینی کمال کامیابی نیا شده است.
* شجاع خلیل زاده، خرید جدید پرسپولیس تنها بازیکنی است که از جمع بازیکنان جدید در ترکیب اصلی حاضر شده است.
* حضور 150 هوادار ایرانی با حضور روی سکوهای استادیوم سلطان قابوس به حمایت پرسپولیس می‌پردازند.
 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
«کامبک»؟!!!! «بازگشت» چطور است که باید واژه انگلیسی را به کار ببرید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
تابناک مثلا رسانه ی فارسی زبان هستی؟ با این تیتر زدنت که نوشتی کامبک
برات متاسفم
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
منظور از «کامبک» همون «بازگشت» هست احتمالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
نویسنده و یا ویراستار عزیز تابناک، کلمه بازگشت دقیقا به معنی کامبک هست و از یک سایت خبری انتظار می رود تا حداقل در نگارش تیترها همانند روزنامه های زرد عمل نکند.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
برانکو باید به منصوریان درس شجاعت بدهد تا کام بک موفقی داشته باشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
تعویض هاش از رو هوشمندی نبود، از سر ناچاری و الله بختکی بود. آیا اگر از اول بازی بشار رسن و سیامک نعمتی جای مسلمان و احمدزاده بازی می کردن و منشا جای طارمی پرسپولیس نمیتونست ببره؟ بازیکنی مثل منشا و نعمتی نباید به نیمکت دوخته شوند. امیدوارم برانکو این بازیکنها و مصلح رو خراب نکنه
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
شاید منظورش هافبک بوده
تابناک دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
شما دیه نمیخواد ادای ان گزارشگرها را دربیاری که از لغات بیگانه استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
پرفسور دقیق مشکل و شناخت و تعویضها عالی بود. البته کاش رو زوج طارمی منشا بیشتر کار بشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
وب گردی