4071بازدید
فلاحت پیشه در نطق میان دستور:
فلاحت پیشه
کد خبر: ۷۲۳۸۱۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲ 22 August 2017
 حشمت الله فلاحت پیشه در نطق میان دستور، گفت: بخشش به گفتمان غالب میان امت اسلامی تبدیل شود؛ کرد با مرز همزاد است نگاهی به جغرافیایی سیاسی کشور نشان می دهد که مردمان شریف کرد همواره مرزنشین بوده و در طول تاریخ هرگاه کیان ایران اسلامی به مخاطره افتاده است آنها در مناطق حساس مرزی مستقر شده و برای ایران خون داده اند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما با افتخار خود را جزئی از تنه درخت ایران اسلامی می دانیم و همواره در کنار برادران و خواهران اقوام دیگر حماسه آفریده ایم و مفتخر هستیم که کشورمان به بالاترین شاخص های امنیت دست یافته است.

وی با یادآوری اینکه کرمانشاه در لسان مبارک مقام معظم رهبری سینه ستبرگ ایران زمین است، تصریح کرد: خانواده ای را در استان کرمانشاه پیدا نخواهید کرد که حداقل به یکی از مصادیق ایثار مفتخر نباشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در دوران جنگ شهادت، آزادگی و رزمندگی بخشی از ادبیات و زندگی روزمره مردم بود، گفت: اکنون شریف ترین جوانان این مرز و بوم در شط مقدم مدافعان حریم به جنگ جهل و استکبار رفته اند.

فلاحت پیشه با یادآوری اینکه اسلام آباد غرب شهر مرصاد و محل شکست نفاق است، افزود: به یاد دارید که مردمان این شهر در حالی به جنگ منافقان و36 کشور حامی آنها رفتند که زخم هشت سال جنگ بر پیکرشان بود؛ هواپیماها و موشک های عراقی دو بار اسلام غرب و دالاهو را با خاک یکسان کردند اما مردم ماندند و هزینه دادند تا نفاق را برای همیشه در گردنه چهارزبر دفن نمایند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه 29 سال پس از جنگ دیگر دلیلی برای کم توجهی به زیرساخت های توسعه مناطق مرزی وجود ندارد، تصریح کرد: معاون اول رییس جمهور در سفر استان کرمانشاهی گفت؛ بدن من از آمار بیکاری استان کرمانشاه می لرزد خطاب به ایشان و دیگر مدیران سابق و اسبق کشور عرض می کنم که عزیزان! این مملکتی است که خود شما آن را ساخته اید؛ ریشه محرومیت استان کرمانشاه همچون دیگر مناطق محروم به دوران نظام رانت سالاری دولتمردان برمی گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: زمانی که مرزنشینان درگیر جنگ بودند برخی آقایان مشغول توسعه شهرهای خود شدند و بعد از جنگ نیز ما همواره واگن آخر قطار توسعه کشور بودیم و هنوز ریل نامتوازن توسعه اجازه همطراز شدن استان ها را نداده است بنابراین ممکلت به دو قسمت تقسیم شد اول شهرهای برخوردار که دچار بیماری چاقی مفرط شدند در تهران و برخی استان های مرکزی توسعه نامتوازن و عجولانه محیط زیست و منابع آبی را نابود کرد و در مناطق محروم که حداقل 10 سال از میانگین زیرساخت های عمرانی عقب ماندند در هیچکدام از دو منطقه فوق طبق شاخص های توسعه، زندگی مردم شاد قمداد نمی شود چون هر دو دغدغه ذهنی دارند.

وی یادآور شد: مجلس در قانون برنامه ششم زمینه قانونی لازم را برای رفع مشکلات فوق الذکر فراهم کرده است انتظار  می رود دولت سازهای عمرانی را سریع تر تکمیل کند و توسعه و تولید را بر بنیان آن محکم و پایدار نماید.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: