امروز از میان ۴ گزینه نامزد شهرداری تهران ۲ گزینه برنامه های خود را ارائه می کنند.
کد خبر: ۷۱۹۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ 09 August 2017
امروز ۲ نامزد از میان ۴ نامزد برای تصدگری شهرداری تهران برنامه های خود را به منتخبان شورای پنجم شهر تهران ارائه می کنند.

به گزارش مهر، محمد علی نجفی برنامه خود را با شعار"تهران شهر امید، مشارکت و شکوفایی"، به منتخبین مردم تهران در شورای شهر پنجم ارائه کرده است واین برنامه با نگاهی به اسناد فرادست ملی و با هدف " ارتقای کیفیت زندگی شهروندان" تهیه شده است.

در برنامه پیشنهادی نجفی، با نگاهی به مناسبات مدیریت شهری با حاکمیت، حکمروایی خوب شهری، مدیریت منابع و مصارف و هوشمندسازی شهر و شهرداری تهران، بعنوان موضوعات راهبردی اداره شهر تهران مطرح مدنظر قرار گرفته اند.

تقویت سرمایه اجتماعی و مشارکت عمومی، توسعه فرهنگی اجتماعی، عدالت در تامین تسهیلات و خدمات شهری، محیط زیست، آب و فاضلاب، ایمنی تاب آوری و مقابله با مخاطرات، معماری و شهرسازی، بازآفرینی شهری پایدار، حمل و نقل و ترافیک و اقتصاد شهری، موضوعات راهبردی شهر تهران هستند که در برنامه ارائه شده از سوی نجفی به آنها پرداخته شده است.

او در برنامه خود بر دو دگرگونی مثبت در مجموعه شهرداری و شهر تهران تاکید کرده و هدف اصلی از ایجاد تغییر در هر دو بخش را از یکسو تغییر نقش شهرداری از تصدی‌گری به تسهیل‌گری و از سوی دیگر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اعلام کرده ‌است. در این صورت، مدیریت شهری با تغییر نقش خود طی چهار سال آینده فعالیت‌های نرم‌افزاری را بر فعالیت‌های سخت‌افزاری مقدم خواهد کرد تا در چشم‌انداز سال ۱۴۰۰، شهرداری تهران به مجموعه‌ای عاری از فساد، شفاف، کارآ و تسهیل‌گر و محله‌محور تبدیل شود و همچنین شهر تهران شهری مشارکت‌جو، ایمن، سرسبز و در تراز جهانی شود.

در این برنامه اصلاح سیاست‌های بودجه‌ای شهرداری، تدوین بسته‌های تشویقی و تنبیهی برای وصول عوارض پایدار، بهینه کردن نظام تشخیص و وصول درآمد، شناسایی و تدقیق نظام بازپرداخت بدهی و وصول مطالبات شهرداری از جمله راهکارهای مقابله با این چالش عنوان شده است.

در عین حال از دیدگاه این نامزد شهرداری تهران یکی از مهم‌ترین چالش‌های وضع موجود شهر تهران را در حوزه فرهنگی و اجتماعی، نبود شادی و نشاط بین شهروندان تهرانی عنوان کرده‌ و در کنار ارائه راهکارهایی برای حل این چالش، پایش مستمر شاخص‌های روانی و توسعه سرانه فضاهای ورزشی در شهر را پیشنهاد داده است. جزییات برنامه محمد علی نجفی

الهه کولایی که بر اساس قرعه کشی دومین نامزد شهرداری تهران است که برنامه های خود را تشریح می کند  که تنها زن لیست گزینه‌های شهرداری است،  مشارکت ٣٠درصدی زنان و جوانان در مدیریت شهری، کاهش هزینه‌های شهرداری از طریق کاهش تصدی‌گری شهرداری، افزایش مشارکت مردم و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مدیریت شهری، توجه به فرهنگ‌سازی و آموزش به‌عنوان راهکار اصلی حل معضلات شهری و ارتقای کیفیت زندگی، توجه به سیاست‌های محله‌محور و مدیریت غیرمتمرکز با رویکرد احیای نقش مردمی محلات در برنامه‌ریزی اجرا و نظارت بر فعالیت‌ها، ارتقای دیپلماسی شهری در جهت تحقق هدف شهر جهانی به‌طور جدی، توجه به شهر هوشمند به‌عنوان یک راهکار اساسی برای حل معضلات شهری و ارتقای خدمات شهری با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های جوان، شرکت‌های نوآور و خلاقیت‌محور، توجه به تغییرات اقلیمی و آب و هوای شهر تهران در برنامه‌ریزی‌های شهری و تدوین برنامه‌ها با رویکرد آینده‌محور، توجه به بازسازی هویت اسلامی - ایرانی در شهر و احیای هویت فرهنگی محلات تهران به‌عنوان الزام اساسی، ایجاد ساختارهای پایدار جلوگیری از فساد، افزایش اطلاع‌رسانی و شفافیت، افزایش کارایی شهرداری با سیاست تخصص‌محوری در جذب و توزیع نیروی انسانی، قرار گرفتن احقاق واقعی حق شهری و شهروندی مردم در اولویت فعالیت‌های شهرداری و توجه به حفاظت از محیط ‌زیست و منابع طبیعی محدود شهر تهران به‌عنوان اصل اساسی در برنامه‌ها و قوانین و نظارت بر فعالیت‌ها خلاصه محورهای سیزده‌گانه برنامه این کاندیدای شهرداری تهران است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پیاده روی اربعین حسن روحانی آمدنیوز روح الله زم بورس تهران نفتکش SABITI سامانه تردد زائرین جام جهانی والیبال حسین فریدون