کد خبر: ۷۱۹۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰ 06 August 2017
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس قانون جدید ۱۲ مرداد تاریخ شروع شورای پنجم بوده، اما این امر هنوز از سوی وزارت کشور ابلاغ نشده بنابراین براساس قانون فعلی تاریخ پایان دوره چهارم ۱۲ شهریور است.
 
به گزارش میزان، مهدی چمران در سیصد و شصت و ششمین جلسه شورا با اشاره حواشی مربوط به تاریخ شروع فعالیت شورای پنجم گفت: در قانون اصلاحی که به تایید شورای نگهبان رسیده شروع کار شورا‌ها ۱۲ مرداد ماه تعیین شده است، اما، چون تا آن تاریخ قانون ابلاغ نشد، بنابراین بر اساس قانون فعلی پایان کار شورای چهارم ۱۲ شهریور ماه است. این قانون باید توسط وزیر کشور ابلاغ شود و هر زمان که ابلاغ شد ما آمادگی اتمام شورای چهارم بر اساس مر قانون را داریم.
 
چمران ادامه داد: شورای نگهبان این قانون را در تاریخ ۴ مرداد تایید کرده و اگر همان روز این قانون ابلاغ می‌شد قابلیت اجرا از جلسه بعد شورا داشت. با این حال ما همچنان منتظریم که هر زمان وزارت کشور این قانون را ابلاغ کند شورا را تحویل دهیم.
 
وی افزود: بر اساس قانون، مصوبه ۱۵ روز پس از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجرا می‌شود مگر آنکه در متن قانون بر تاریخ اجرای قانون اشاره شده باشد که تاریخ متن ملاک عمل است.
 
چمران تصریح کرد: بر اساس قانون جدید ۱۲ مرداد تاریخ شروع شورای پنجم بوده است، اما بدلیل عبور از این تاریخ و عدم ابلاغ آن ناگزیر این قانون برای دوره‌های بعد اجرایی می‌شود و برای این دوره قابل اجرا نیست.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: