بازدید 29251
با پایان مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی؛
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، برای بار دوم در مجلس شورای اسلامی و در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقامات و مهمانان داخلی و خارجی، به عنوان رئیس جمهور قسم یاد کرد که پاسدار قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور باشد؛ اینک وی دو هفته فرصت دارد تا وزرای دولتش را به مجلس معرفی کند.
کد خبر: ۷۱۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴ 05 August 2017
عصر شنبه، مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد تا وی مکلف شود ظرف دو هفته، اعضای کابینه اش را به مجلس معرفی و به دنبال آن، دولت دوازدهم جمهوری اسلامی ایران، کارش را آغاز کند.

به گزارش «تابناک»؛ همان گونه که رئیس قوه قضائیه در مراسم تحلیف گفت، آغاز به کار دولت دوازدهم، فصل جدیدی از حیات جمهوری اسلامی ایران است؛ فصل جدیدی که به گفته رئیس جمهور، مشخصه بارز آن، ریشه کنی فقر، تعاملات گسترده تر جهانی، توجه بیشتر به آزادی های مدنی و تقویت ساختار یکپارچه حاکمیتی با همکاری و وحدت قوا و ساختارهای مدنی و نظامی کشور است.

علی لاریجانی که به عنوان رئیس و سخنگوی مجلس شورای اسلامی جلسه امروز را میزبانی می کرد، حضور مقامات سطح بالای کشورهای مختلف را در این مراسم نشان دهنده احترام دنیا به ملت ایران و دمکراسی اش دانست و از دولت خواست از این تمایل گسترده برای تعامل بیشتر بین المللی استفاده کند.

اینک با پایان مراسم تحلیف، دولت دوازدهم رسمیت یافته و دکتر حسن روحانی دو هفته فرصت خواهد داشت تا وزرای کابینه اش را به مجلس معرفی کند؛ نائب رئیس مجلس اما خبر داده است که رئیس جمهور در صدد است، وزرایش را روز سه شنبه به مجلس معرفی کند؛ وزرایی که احتمالا با کابینه دولت قبل حسن روحانی، تفاوتی 50 درصدی را تجربه خواهد کرد.

مجموعه «تابناک» نیز در همین آغازین روز دولت، برای رئیس جمهور و کابینه اش آرزوی موفقیت دارد و می کوشد، در کنار اطلاع رسانی خدمات دولت خدمتگزار، همچون منتقدی دلسوز برای دولت و کشور، در جهت توسعه و ترقی این مرز و بوم، در کنار و دوشادوش آنان، فعالیت رسانه ای خود را استمرار بخشد.

گزارش لحظه به لحظه تابناک از مراسم تحلیف رئیس جمهور در روز شنبه، چهاردهم مرداد ماه سال 1396 را در ادامه می خوانید.

مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ساعت ۱۷ امروز شنبه 14 مرداد ماه در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، در مراسم تحلیف رییس جمهور دوازدهم ابتدا دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه سخنرانی می کنند، سپس روحانی با حضور در پشت تریبون و براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد کرده و سوگندنامه‌ای را امضا می‌کند .

قانون اساسی درباره تحلیف چه می گوید؟

به گزارش «تابناک؛ بر اساس قانون اساسی تحلیف رئیس جمهور ایران پس از مراسم تنفیذ حکم او از سوی مقام معظم رهبری، با حضور رئیس قوه قضاییه کشور و اعضای شورای نگهبان قانون اساسی انجام می‌شود. در این مراسم که در مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود، رئیس جمهور منتخب بر طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا می‌کند. تاکنون یازده دوره مراسم تحلیف رؤسای جمهور منتخب برگزار شده است.

در شرایط عادی و نبود تعطیلی در روز مورد نظر، مراسم تحلیف ریاست جمهوری در روز ۱۴ مرداد همزمان با سالگشت صدور تاریخی فرمان مشروطیت در ایران انجام می‌شود.

بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای که با حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان تشکیل می‌شود، به ترتیب زیر، سوگند یاد کرده و سوگندنامه‌ای را امضا می‌کند؛

«بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏ جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏ کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت‌هایی‏ که‏ بر عهده‏ گرفته‏‌ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هر گونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏ حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم.»

این مراسم با حضور مسئولان کشور اعم از رؤسای قوا، نمایندگان، اعضای شورای نگهبان، مقامات عالی رتبه نظامی و انتظامی، سیاسیون و مهمانان خارجی در سطح رئیس جمهور، رئیس مجلس، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و یا معاون نخست وزیر، نایب رئیس مجلس، گروه دوستی و پارلمانی، رؤسای سازمان‌های بین‌المللی و برخی از نمایندگان مجلس کشورهای خارجی برگزار می‌شود که در مجموع بیش از ۱۰۰ هیأت خارجی وارد کشور شده است.
 
رئیس جمهور دوازدهم در صحن علنی مجلس سخنانی کرد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۴۱

روحانی در ابتدای سخنان خود گفت :ملت بزرگ و شریف ایران، مهمانان ارجمند، رؤسای محترم جمهور، نخست وزیران، معاونین رئیس جمهور، رؤسای مجالس، وزرای خارجه و نمایندگان ویژه کشورهای دوست و سازمان های بین المللی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای محترم شورای نگهبان، رؤسای محترم قوای مقننه و قضائیه، رئیس و اعضای محترم دفتر مقام معظم رهبری، یادگار امام(ره) و اعضای محترم بیت امام راحل(ره)، فرماندهان نیروهای مسلح و همه مسئولان محترم کشوری و لشگری، خانم ها و آقایان در آغاز سخن یاد بنیانگذار انقلاب اسلامی و همه شهدای عزیز و جانبازان و آزادگان سرافراز را گرامی می دارم و در برابر عظمت آنها سر تعظیم فرود می آورم که عزت و شرف امروز ما مرهون رشادت های آن عزیزان است.

وی ادامه داد:ایام ولادت حضرت امام رضا(ع) را تبریک گفته و از خداوند می خواهم با توجهات حضرت ولیعصر(عج) و به برکت این ایام خجسته، دولت و ملت ما را مشمول برکات واسعه خود قرار دهد.

روحانی همچنین تصریح کرد:امروز 14 مرداد است و 111 سال پیش در چنین روزی ایران تازه ای از میان آشفتگی های فراوان سر برآورد و حماسه ای نو آفرید. نهضت مشروطیت ایران به عنوان نخستین قیام ملی مردم خاورمیانه پیروز شد و دو مفهوم بنیادین حکومت قانون و حاکمیت ملی را برای ملت و دولت ما به ارمغان آورد و در واقع نخستین قیام ملی مردم آسیا برای آزادیخواهی در این قاره کهن بود.

رییس جمهور دوازدهم همچنین تصریح کرد: از آن روز تا به امروز 111 سال گذشته و برنامه مشروطیت برای محدود کردن اختیارات پادشاهان ایرانی با فرازونشیب فراوان روبرو شد که در نهایت متأسفانه به انحراف کشیده شد و ملت ایران برای برپا داشتن اصول آزادی، حکومت قانون، حاکمیت ملی و اعتقادات خود فداکاری های فراوانی کرد و در نهایت انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

وی ادامه داد:اکنون قریب به 40 سال از استقرار اسلامیت و جمهوریت در میهن ما می گذرد و امروز دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود و از آن زمان تا کنون عالی ترین مقام اجرایی کشور با رأی مستقیم تک تک شهروندان انتخاب می شود.

روحانی تصریح کرد : مردم آگاه و هوشیار ایران با خلق حماسه اردیبهشت و مشارکت کم نظیر در انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر به روشنی سخن گفته و نظرات خود را با صراحت اعلام کردند. آنها با زبان رأی خود گفتند چه می خواهند و چه نمی خواهند و با رأی اعتماد مجدد و معنادار خود رویکرد و راهی را انتخاب کردند که 4 سال در معرض آزمون و نقد و ارزیابی همگان قرار داشت.

رییس جمهور دوازدهم همچنین گفت :ا ز این پس ما باید پاسخگوی شور و شعور مردمی باشیم که به کشور، نظام و دولت اعتبار و حیثیت اعتماد مجدد کردند. رأی مردم حادثه نبود بلکه حاصل بلوغ اجتماعی بود و باید در آن دامنه تغییرات و دایره خواسته های جامعه ایران را دید و دستگاه اجرایی را به رنگ آن نیازها و خواسته ها درآورد.

وی ادامه داد: منتخب ملت باید به درستی بداند که از میان چه خواسته هایی برآمده و چه عهدی با مردم دارد که باید تا پایان به برنامه و وعده های خود وفادار بماند. گرچه مسئولیت من برخاسته از آرای اکثریت مردم است اما امروز به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران مکلف به استیفای حقوق و مصالح همه مردم هستم و انجام این تکلیف بدون همراهی و همکاری همه ارکان نظام و حضور و مشارکت آحاد ملت میسر نخواهد بود.

دولت دوازدهم می خواهد دولتی معتدل و مصلح باشد

روحانی خاطر نشان کرد :این دولت می خواهد دولتی معتدل باشد که نه با هر پرخاشی بترسد و نه با هر هیجانی برآشفته شده و بجنگد. ما دولتی مصلح هستیم که در سیاست داخلی و خارجی که صلح را بر جنگ و اصلاح را بر جمود ترجیح می دهیم. ما همواره آماده دفاع از ملت خود بوده و دفاع را صرفا با سلاح ممکن نمی دانیم بلکه پشتیبان نیروهای مسلح خود هستیم اما بزرگ ترین سلاح ما رأی ملت ما است، ملتی که بیش از 41 میلیون رأی در صندوق دارد هرگز در بن بست قرار نمی گیرد.

جمهوری اسلامی حاکمیت دوگانه ندارد / برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است

وحانی تصریح کرد :این رأی نه تنها پشتوانه دولت و مجلس بلکه پشتوانه ارتش و سپاه نیز هست و در کشور ما حاکمیت دوگانه ای وجود ندارد، صلح ما به سلاح ما متکی است و برجام نمونه ای از وفاق ملی در ایران است و بی شک بدون پشتوانه رأی ملت و حمایت مقام معظم رهبری و هماهنگی مجلس و دولت با مردم برجام به فرجامی نمی رسید و ادامه نمی یافت.

وی افزود: جهان بداند هرگونه نقض تعهدات در معاهده بین المللی با واکنش یکپارچه ملت ایران مواجه می شود لذا باید بپذیریم نیازمند درک مشترک و توافق عملی بر سر مسائل، مصالح و فرصت های ملی هستیم و روی آوردن به تفاهم ملی ضرورتی تاریخی دارد و باید بدانیم همه ما در این دریای طوفانی یک کشتی و یک کشتیبان داریم و باید با پشتیبانی ملت و سربلندی ایران اسلامی با هم تلاش کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: مردمسالاری دینی تنها دستاورد نظام جمهوری اسلامی نبوده و این نظام به توفیقات بزرگ دیگری نیز دست یافته است. توفیقاتی همچون استقلال کشور، امنیت بی نظیر، اقتدار نیروهای مسلح و توسعه توان دفاعی، نفوذ قابل توجه در قلوب مردم منطقه که حاصل پایداری ما در سیاست حمایت از مظلوم و هزینه دادن در راه آن بوده و همچنین ارتقای موقعیت کشور در نظام بین المللی که نتیجه پیروی از اصول حکمت، عزت و مصلحت در سیاست خارجی بوده است.

روحانی همچنین تاکید کرد : باید به هوش باشیم که حفظ دستاوردها و استمرار توفیقات مستلزم برخورداری از اقتصاد قوی و پویا در عرصه جهانی و منوط به توسعه علمی در کشور است که در چهار دهه گذشته پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده و سرمایه گذاری های زیادی در زیرساخت ها انجام شده است و در بسیاری از مناطق محروم و دوردست بهبودهای قابل توجهی در استانداردهای زندگی مردم ایجاد شده و فاصله فقیر و غنی به طور معناداری نسبت به ابتدای انقلاب کاهش یافته است.

سطح آموزش و بهداشت از استانداردهای مناسبی نسبت به کشورهای دنیا برخوردار است

وی ادامه داد: امروز سطح آموزش و بهداشت از استانداردهای مناسبی نسبت به کشورهای دنیا برخوردار است. در ادامه دستاوردهای سال های پس از انقلاب، دولت یازدهم تحولات زیادی در عرصه های مختلف ایجاد کرده که از آن جمله، بازگشت ثبات اقتصادی به بازارهای مختلف به ویژه بازار ارز، کاهش نرخ تورم به تورم تک رقمی، رشد اقتصادی از منفی به رشد کم سابقه دو رقمی در سال گذشته و دستیابی به اشتغال سالانه بیش از 600هزار شغل در این دولت است.

با بیمه همگانی امروز همه ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی هستند

رییس دولت دوازدهم خاطر نشان کرد : افزایش تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز و بازپس گیری سهم ایران در جهان و جهش در تولید گاز و تکمیل زنجیره ارزش افزوده نفت در کشور است. در حوزه رفاه نیز گام های بزرگی در جهت حمایت از اقشار کم درآمد برداشته شده و با بیمه همگانی امروز همه ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی هستند از سوی دیگر با اجرای طرح سلامت سهم پرداختی از سوی مردم در هزینه های درمانی کاهش داشته است.

تحول وضعیت ارتباطات و اینترنت در دولت یازدهم

روحانی در تشریح دستاوردهای دولت یازدهم نیز گفت : در حوزه ارتباطات تحولات در زیرساخت ایجاد شد که دسترسی به اینترنت پرسرعت بیش از 10 برابر شده که این دسترسی نقش مهمی در توسعه کسب و کار داشته است. سند حقوق شهروندی تنظیم شد و دولت دوازدهم ادامه همین کار را در دستور کار قرار داده اما با تمام دستاوردها کشور ما همچنان با مشکلات بزرگی مانند بیکاری جوانان، بحران آب، وضعیت آلودگی هوا و موارد دیگر دست و پنجه نرم می کند.

از ابتدای دولت یازدهم مسیر 8 ساله را برای انجام اصلاحات طراحی کردیم 

وی تاکید کرد : برنامه محوری دولت دوازدهم مبتنی بر شعار آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت است و از ابتدای دولت یازدهم مسیر 8 ساله را برای انجام اصلاحات طراحی کردیم تا در سال 4 ابتدایی به ثبات اقتصادی دست پیدا کرده و با کشورهای دیگر تعامل پایدار داشته باشیم که به عنوان پیش نیاز بوده است.

مسائل فرعی و جنجال های سیاسی ما را از مسائل اصلی کشور باز نمی دارد

روحانی خاطر نشان کرد : دولت همچنین برای همکاری این مهم به سوی تمام ارکان دست خود را دراز می کند و امروز مردم شریف و صبور ما از همه ما انتظار دارند که نشان دهیم می توانیم علیرغم اختلاف نظرها، حول تشخیص مسائل اصلی کشور  و یافتن راه حل برای آنها همفکری کرده و با سازوکارهای موجود و با هدایت رهبری معظم انقلاب به یک اتفاق نظر برای سیاستگذاری و اقدام دست یافته و نشان دهیم که مسائل فرعی و جنجال های سیاسی ما را از مسائل اصلی کشور باز نمی دارد

جمهوری اسلامی ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود

وی ادامه داد: از سوی مردم و مسئولان کشور به صراحت اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود اما در مقابل بدعهدی های آمریکا نیز ساکت نمی نشینیم. ملت ایران احترام را با احترام و تهدید و تحریم را با اقدام متناسب و استقامت و مقابله به مثل پاسخ می دهد.

می توانیم تجربه برجام را به یک الگو در روابط بین الملل تبدیل کنیم

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد : اعلام می کنیم می توانیم تجربه برجام را به یک الگو در روابط بین الملل تبدیل کنیم و از این استثنا قاعده ای بسازیم که آنها که قصد پاره کردن برجام را دارند بدانند با این کار طومار عمر سیاسی خود را پاره خواهند کرد و جهان این بدعهدی آنها را فراموش نمی کنند.

وی تصریح کرد : آنها که خود را جزء بازدارندگان برجام می دانند می توانند در صف بهره برداری قرار گرفته و به اشتباهات پایان دهند. بیایید از مادر مذاکرات رونمایی کنیم. مذاکراتی بزرگ بر سر جهانی که در آن کشوری مثل ایران برج بلند دموکراسی است که برجی است که 111 پله دارد و از 111 سال پیش تا کنون.

روحانی خاطر نشان کرد : مهمانان گرامی، ایران امن و مردمسالار با سرمایه های عظیم انسانی و طبیعی و موقعیت ویژه جغرافیایی آماده همکاری با کشورهای شما در پیشبرد منافع مشترک است. همکاری ما علیه هیچ کشوری نیست و به صلح و ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمک می کند. امیدوارم این مراسم و حضور معنادار شما رهبران و مسئولان عالیرتبه از سراسر جهان آغازی دوباره برای گسترش هرچه بیشتر پیوندها در جهت منافع مردم و ثبات و آرامش در منطقه و جهان باشد.

رییس جمهور دوازدهم همچنین گفت : در پایان اقامتی خوش و خاطره انگیز در کشور عزیزمان ایران برای همه شما مهمانان گرامی آرزومندم.


حسن روحانی سوگند ریاست جمهوری را قرائت کرد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۳۲
حسن روحانی در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران در صحن علنی مجلس سوگند یاد کرد.
متن سوگند رییس جمهور منتخب ملت به شرح زیر است:
بسم‏‌الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏
«من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏‌جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏‌کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت‌هایی‏ که‏ برعهده‏ گرفته‏‌ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هرگونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏، حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم‏.»
آیت الله آملی: حضور همیشه درصحنه مردم باعث حیات مقتدرانه نظام شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۳۰
آیت الله صادق آملی لاریجانی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مقام معظم رهبری با رهبری داهیانه خود کشتی انقلاب را رهنمون می شوند، گفت: از مهمانان ارجمند و مسئولان عالیرتبه کشورهای مختلف و سفرای کشورهای خارجی تشکر می کنم که در این مجلس باشکوه شرف حضور دارند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: تبریک و تهنیت عرض می کنم ولادت امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) و از خداوند می خواهیم قلوب ما را به انوار و محبت اهل بیت(ع) منور کند.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه های دشمنان با حضور همیشه در صحنه مردم به حیات مقتدرانه خود ادامه داده و مسئولان کشور بر اساس اصل ششم قانون اساسی  جمهوری اسلامی مستقیم و غیرمسقتیم از آن پاسداری کرده اند.
لاریجانی: همکاری و هماهنگی سه قوه کشور زمینه‌های مساعدی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم کرد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۲۳
علی لاریجانی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران با تبریک میلاد مسعود حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حضور مهمانان داخلی و خارجی را در مجلس شورای اسلامی قدر نهاد و گفت: از روسای جمهور محترم کشورهای ارمنستان، و رؤسای مجالس قانونگذاری کشورهای بلاروس، کره جنوبی، مالزی، سریلانکا، لبنان، ماداگاسکار، مالی، قبرس، اسپانیا، تانزانیا، زنگبار، پاکستان، صربستان، آذربایجان، کامرون، مرکوسور، ازبکستان و معاونان محترم رئیس جمهور نخست وزیران محترم کشورهای غنا، ترکمنستان، کوبا، سوریه، سوازیلند، عمان، روسیه، اوگاندار، اوکراین، گرجستان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون اطلاعات چین و نواب رئیس مجالس چک، اتریش، مجارستان، ساحل عاج، بوسنی و هرزگوینِ، غنا، گامبیا، تونس و نیجر و وزرای محترم امور خارجه کشورهای قرقیزستان، ونزوئلا، قزاقستان، عمان، زمیبابوه، توگو، لسوتو و سوازیلند و وزرای محترم یا فرستادگان ویژه کشورهای ایرلند، واتیکان، نامیبیا، لوکزامبورگ، گابن، تونس، اکوادور، سورینام، مغولستان، فرانسه، دانمارک، نروژ، اندونزی، ترکیه، زنگبار، ویتنام، تاجیکتسان، بولیوی، کرواسی، هلند، تایلند، آفریقای جنوبی، هند، اروگوئه، آلمان، سیرالئون، اسلواکی، گامبیا، لتونی، قطر، کویت، عمان، سنگال، شیلی، مونته نگرو، نیجریه و مالت و رؤسای محترم سازمان های بین المللی و منطقه، دبیر کل دی 8، دبیرکل اتحادیه آلبا، رئیس کمیسیون شورای سیاسی اوراسیا، دبیر کل آی پی یو، دبیرکل اکو، دبیرکل بین المجالس آسیایی، معاون اتحایده بین المجالس، نمایندگان جنبش حماس و جهاد اسلامی، رئیس جبهه مردمی برای ازادی فلسطین، معاون دبیرکل حزب الله لبنان و معاونان وزیر خارجه لهستان، انگلیس، چک، ایتالیا، یونان، بلغارستان، مجارستان، دانمارک، اکوادور، ونزوئلا، نامیبای و کره شمالی و رؤسای کمیسیون های سیاست های خارجی سنگال و رؤسای گروه های دوستی و رئیس جمهور سابق کومور و اوکرانی و سفرای مقیم تهران که دعوت مجلس شورای اسلامی را پذیرفتند و در این جلسه شرکت کردند سپاسگذاری می کنم.
 
مقدم رئیس جمهور جناب دکتر روحانی، رؤسای قوه قضایی، مجلس خبرگان رهبری فدفتر مقام معظم رهبری و اعضای محترم شورای نگهبان و یادگار حضرت امام و بیت ایشان و علمای اعلام و پیشوایان اقلیت های دینی رئیس ستاد کل و فرماندهان قرارگاه خاتم ارتش سپاه و نیروی انتظامی اساتید دانشگاه هنرمندان و نخبگان و خانواده معظم شهدا، رزمندگان، آزادگان و ایثارگران ورزشکاران سیاستمداران و وزرا و مدیران مسئول رسانه هار ا گرامی می داریم.

تحلیف دوره دوازدهم ریاست جمهوری در دستور کارمجلس قرار گرفت
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۱۵
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ آغاز جلسه مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را با حضور 254 نماینده را به صدا درآورد.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی دستور کار نشست علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد:
- بیانات رئیس مجلس شورای اسلامی
- بیانات رئیس قوه قضائیه
- مراسم تحلیف رئیس جمهور
- بیانات رئیس جمهور دولت دوازدهم
- قدردانی رئیس مجلس از حضور میهمانان داخلی و خارجی
رونمایی از تمبر یادبود مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۰۸
در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از تمبر یادبود این مراسم رونمایی می شود.
مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۷:۰۴
مراسم تحلیف رییس جمهور هشتم و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دقایقی پیش با حضور مقامات بلند پایه داخلی و خارجی آغاز شد.
روسای جمهور کشورهای مختلف وارد صحن علنی شدند
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۵۶
روسای جمهور کشورهای افغانستان،‌ ارمنستان، عراق، مولداوی و زیمباوه دقایقی پیش و برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم وارد صحن علنی مجلس شدند.
حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۵۴
حجت الاسلام سیدحسن خمینی دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد صحن مجلس شد.
حسن روحانی وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۵۳
دقایقی پیش روحانی رئیس جمهور منتخب برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد مجلس شد.
اعضای شورای نگهبان وارد صحن مجلس شدند
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۵۱
دقایقی پیش اعضای شورای نگهبان برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد مجلس شدند.
حجت‌الاسلام ناطق نوری وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۹
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد صحن مجلس شد.
روسای مجالس کشورهای مختلف وارد صحن علنی شدند
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۷
روسای مجالس کشورهای مختلف دنیا، برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم وارد صحن علنی مجلس شدند.

روسای مجالس کشورهای کره جنوبی، تانزانیا، ماداگاسکار، مالزی، مالی، زنگبار، اسپانیا، لبنان، بوسنی، پاکستان، کامرون، بلاروس، صربستان، قبرس، سریلانکا، آذربایجان، ازبکستان، مرکوسور، عراق، کنگوبرازویل،  دقایقی پیش و برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم وارد صحن علنی مجلس شدند.
آیت الله آملی لاریجانی وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۶
رئیس قوه قضاییه دقایقی قبل برای حضور در مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس جمهور وارد صحن مجلس شد.
 
آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد صحن مجلس شد.
آیت الله جنتی برای حضور در مراسم تحلیف وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۵
آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد صحن مجلس شد.
فدریکا موگرینی برای حضور در مراسم تحلیف وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۵
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم وارد صحن مجلس شدند.
 
دقایقی پیش فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد مجلس شدند.
جهانگیری برای حضور در مراسم تحلیف وارد صحن مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۴
دقایقی پیش اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد مجلس شد.
اعضای هیات دولت یازدهم برای حضور در مراسم تحلیف وارد مجلس شدند
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۴۳
دقایقی پیش اعضای هیات دولت برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد مجلس شدند.
 
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی برای حضور در مراسم تحلیف وارد مجلس شد
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۳۹
حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی وارد صحن مجلس شد.
سفرا و هیئت‌های خارجی وارد مجلس شدند
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۳۵
مهمانان خارجی شامل سران و مقامات کشورهای مختلف، در صحن پارلمان مستقر شدند و هیئت‌های همراه آنان نیز در جایگاه تماشاگران حضور پیدا کردند.در حال حاضر علاوه بر مهمانان خارجی گروه مارش نظامی ارتش برای نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران در جایگاه تماشاگران مستقر هستند.در داخل صحن پارلمان پرچم تمامی کشورهای شرکت کننده در مراسم تحلیف تعبیه شده است و صندلی‌هایی در کنار صندلی های سبز مجلس برای مهمانان در نظر گرفته شده است.
ورود مقامات کشور های مختلف به ایران
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۶:۱۸
مایا گلکوویچ، رئیس مجلس صربستان با استقبال علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی وارد فرودگاه مهرآباد شد تا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت کند.


اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی