رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا طی بیانیه ای باز هم استراتژی ترامپ در افغانستان را به باد انتقاد گرفت.
کد خبر: ۷۱۸۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸ 03 August 2017
رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا طی بیانیه ای باز هم استراتژی ترامپ در افغانستان را به باد انتقاد گرفت.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اطلس، «جان مک کین» سناتورجمهوری خواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح آمریکا با انتشار بیانیه ای از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، انتقاد کرد و گفت که وی برای پایان دادن به بن بست وضعیت موجود افغانستان، برنامه ای ندارد.

مک کین در بیانیه خود به ترامپ هشدار داده است که هرچه زودتر برنامه ای مدون را برای افغانستان تدوین کند، در غیر این صورت، خود برنامه ای تنظیم شده را برای این کشور ارائه و آن را اجرا خواهد کرد.

وی در این بیانیه افزود که بیش از ۶ ماه از روی کار آمدن دونالد ترامپ می ‌گذرد، اما هنوز هیچ راهبردی برای دستیابی به موفقیت در افغانستان ارائه نشده است.

وی همچنین تاکید کرد که تا زمانی که مجلس سنا، سند مجوز دفاع ملی این کشور را در ماه سپتامبر مورد بررسی و تصویب قرار دهد، من پیشنهاد یک اصلاحیه براساس توصیه برخی از رهبران نظامی آمریکا ارائه خواهم کرد که این اصلاحیه راهبردی، منافع ملی آمریکا را در افغانستان تامین خواهد کرد.

مک‌ کین پیشتر از وزارت دفاع آمریکا نیز خواسته بود که راهبرد این کشور را در قبال افغانستان، تکمیل کند.

دولت ترامپ اعلام کرده است که تاکنون راهبرد واشنگتن در این زمینه تکمیل نشده است.

پس از تاخیر در اعزام ۴ هزار نیروی نظامی تازه نفس امریکا به افغانستان و رد طرح تامین بودجه خرید یونیفورم نظامیان افغان در مجلس سنا، برخی رسانه های خارجی گزارش دادند که امریکا سرگرم بررسی خروج از افغانستان است.

اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور افغانستان، «سیگار» نیز در تازه ترین گزارش خود که روز سه شنبه (۱۰ تیر)  منتشر کرد، گفت که واشنگتن در ۱۵ سال گذشته ۷۱۴ میلیارد دلار برای افغانستان هزینه کرده است و به دلیل فساد نهادینه شده در این کشور در واقع بخش زیادی از این هزینه ها را دور ریخته و طالبان نیز قدرتمندتر شده است.

با این وجود، مقامات آمریکایی در گفتگوهای خود با رئیس جمهوری و رئیس اجرائی دولت افغانستان، همواره تصریح کرده اند که در کنار مردم افغانستان باقی خواهند ماند و به حمایت از این کشور ادامه می دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
هادی طحان نظیف احمد سالک محمدحسن صادقی مقدم اکبر طبری عیسی شریفی آیت الله اعرافی بوئین و میاندشت محمد دهقان