1995بازدید
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: هر روزی بین ۲۵ مرداد ماه تا ۱۲ شهریور می‌تواند زمان آغاز به کار پنجمین دوره شوراها باشد که این روز را وزارت کشور تعیین می‌کند.
کد خبر: ۷۱۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸ 02 August 2017
محمد محمودی شاه‌نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص زمان آغاز پنجمین دوره شوراها، اظهار داشت: گفته می‌شود اصلاحاتی که در قانون شوراها ایجاد شد و در فروردین ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، روز 9 مردادماه به تایید شورای نگهبان رسیده است که در این صورت روال عادی اجرای قانون طی می‌شود.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها بیان کرد: 15 روز بعد از تایید شورای نگهبان در خصوص قوانینی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد، آن قانون قابلیت اجرا پیدا می‌کند، بنابراین از 25 مرداد تا 12 شهریور ماه مهلت وجود دارد تا وزارت کشور یک روز را تعیین کند که پنجمین دوره شورا آغاز به کار کند.

وی با بیان اینکه 12 شهریور ماه سال 92 چهارمین دوره شوراها آغاز به کار کرد، افزود: در اصلاحات جدیدی که در قانون انجام شده، آمده است که 13 مرداد ماه دوره چهارم شوراها به پایان می‌رسد و از 14 مرداد ماه دوره پنجم شوراها آغاز به کار می‌کند.

محمودی شاه نشین متذکر شد: در قانون نیامده است که به محض تایید شورای نگهبان، این قانون لازم الاجراست و به همین جهت روند عادی اجرای قانون طی می‌شود و 15 روز بعد از تایید شورای نگهبان، این قانون لازم الاجرا می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: زمان آغاز پنجمین دوره شوراها 12 شهریور ماه خواهد بود ولی هر روزی بین 25 مرداد ماه تا 12 شهریور می‌تواند زمان آغاز به کار پنجمین دوره شوراها باشد که این روز را وزارت کشور تعیین می‌کند.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: