علت دقیق مسمومیت با مشروبات الکلی در استان فارس که ۴۰ نفر را رهی بیمارستان کرده است پس از اعلام جواب آزمایشگاه مشخص می‌شود.
کد خبر: ۷۱۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲ 31 July 2017
علت دقیق مسمومیت با مشروبات الکلی در استان فارس که ۴۰ نفر را رهی بیمارستان کرده است پس از اعلام جواب آزمایشگاه مشخص می‌شود.

به گزارش تسنیم از شیراز، «مسمومیت با مشروبات الکلی در استان فارس 40 نفر را راهی بیمارستان کرد» این خبری بود که شب گذشته بر روی خروجی برخی از رسانه‌های استان فارس قرار گرفت. محمدحسین فدایی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان استهبان در گفت‌وگو با تسنیم درباره جزئیات این مسمومیت که شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استهبان، نی‌ریز و فسا را درگیر خود کرده، چنین می‌گوید: « در مراسم عروسی که شنبه شب در استهبان رخ داده بود، 60 نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی مسموم شده بودند.

به گفته وی برای مشخص  شدن علت دقیق مسمومیت نمونه به آزمایشگاه استان ارسال شده و معتقد است که برای  مشخص شدن علت  اصلی  مسمومیت و وجود چه نوع ماده خطرناک در مشروبات الکی باید منتظر ماند تا جواب نمونه  ارسال شود.

فدایی که تعداد فوت‌شدگان احتمالی را منفی اعلام می‌کند، می‌افزاید: مسمومیت‌ها بادرجات متفاوت است و تعدادی بستری و عده‌ای هم سرپایی مداوا شدند.

از تعداد مسموم شده‌ها 4 نفر در بیمارستان نی‌ریز بستری می‌شوند و علیرضا ذکایی مدیر شبکه بهداشت نی‌ریز در این باره به تسنیم گفت: مسموم شدن تعدادی با مصرف الکل تنها در شهرستان استهبان بوده و در شهرستان فسا و نی‌ریز هیچ موردی نبوده است.

به گفته وی بیماران به بیمارستان  شهرستان‌های نی‌ریز و فسا به  این دلیل که بیمارستان استهبان به تنهایی ظرفیت پذیرش را نداشت، منتقل شدند و تعداد افرادی که در بیمارستان نی‌ریز بستری شدند 4 نفر است.

محمد شکوهیان، رئیس بیمارستان ولی‌عصر فسا نیز  گفته است 40 نفر  در بیمارستان فسا بستری شدند که 17 نفر از آنها پس از بهبودی ترخیص شدند و 23 نفر دیگر در این بیمارستان بستری و تحت درمان هستند. رضاییان، مدیر داخلی بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر فسا امروز در مصاحبه‌ای تازه گفته است 12 نفر از این افراد در بیمارستان ولی عصر فسا بستری هستند و تعدادی هم به شیراز منتقل شدند.

به گزارش تسنیم پرونده این موضوع در حال پیگیری از سوی مقامات انتظامی و قضایی است و هنوز هیچ منبع رسمی درباره این پرونده و فوت‌شدگان احتمالی یا دستگیری عاملان اظهار نظری نکرده است.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: