1923بازدید
کد خبر: ۷۱۶۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶ 30 July 2017
هفته اول  لیگ برتر در حالی به پایان رسید که در 8 بازی انجام شده 20 بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد تا میانگین دو و نیم گل درهر بازی به ثبت برسد.

به گزارش تابناک ورزشی، در 16 دوره قبلی رقابت های لیگ برتر در لیگ سوم با رد و بدل شدن 31 گل در هفته اول، آن هم در لیگ چهارده تیمی بیش ترین آمار گلزنی ثبت شد. در لیگ های پنجم و هشتم هم به ترتیب با 29 و 26 گل بیشترین تعداد گل ها در هفته نخست رد و بدل شد.

لیگ سیزدهم که شانزدهم تیمی بود با رد و بدل شدن تنها 12 گل بدترین آمار را از لحاظ عددی در اختیار دارد و از لحاظ میانگین هم لیگ هشتم که 18 تیمی بود با به ثمر رسیدن 13 گل و میانگین 44/1 بدترین آمار به دست آمده است.

در 16 دوره قبلی در 5 لیگ تعداد گل های زده شده بیشتر از هفدهمین فصل بوده است و در 6 دوره هم از نظر میانگین، لیگهایی با آمار بهتر نسبت به دوره کنونی وجود داشته اند.این برای سومین بار بود که در هفته اول رقابت های لیگ برتر 20 گل زده شده است. یک بار در لیگ دوم که 14 تیمی بود و در نهایت سپاهان قهرمان شد و یک بار هم در لیگ ششم که 16 تیمی بود و سایپا رتبه نخست را به دست آورد.

نکته امیدوار کننده درباره تعداد گل های هفته اول این فصل این است که این تعداد گل در 7 دوره قبلی بی سابقه بوده است. آخرین بار در لیگ نهم بود که در حضور 18 تیم، 24 گل زده شد و حالا باید دید این تعداد گل در شروع فصل می تواند نوید بخش یک فصل پرگل باشد یا خیر.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار