صدر اعظم آلمان که در حال حاضر در مرخصی تابستانی به سر می برد با قربانیان حمله با چاقو در سوپرمارکتی در هامبورگ ابراز همدردی کرده و اعلام کرد که سریعا باید درباره این اقدام خشونت بار شفاف سازی شود.
کد خبر: ۷۱۶۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰ 29 July 2017
صدر اعظم آلمان که در حال حاضر در مرخصی تابستانی به سر می برد با قربانیان حمله با چاقو در سوپرمارکتی در هامبورگ ابراز همدردی کرده و اعلام کرد که سریعا باید درباره این اقدام خشونت بار شفاف سازی شود.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با آسیب دیدگان حمله با چاقو در سوپرمارکتی در هامبورگ ابراز همدردی کرده و تاکید کرد که سوگوار قربانی این حمله وحشتناک است.

مرکل برای مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی بهبود هر چه سریع تر کرده و اعلام کرد که این اقدام خشونت بار باید شفاف سازی شود.

وی تاکید کرد که برای این منظور در تماس مداوم با وزیر کشور و شهردار هامبورگ است.

پیش از این نیز "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان از یک حمله وحشتناک به جامعه ما سخن گفته و به خانواده قربانی این حادثه تسلیت گفته و با آسیب دیدگان ابراز همدردی کرد. هم زمان وی از پلیس و شهروندان تشکر کرد که با اقدام به موقع سریعا عامل این حمله تروریستی را دستگیر کردند.

امروز مراسم یادبودی برای قربانیان و آسیب دیدگان این حادثه با حضور برخی مقامات برگزار شد و شرکت کنندگان برای قربانیان این حادثه وحشتناک یک دقیقه سکوت کردند.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان تاکید کرد که سازمان ها باید زمینه ها و انگیزه های این اقدام را به صورت گسترده شفاف سازی کنند. وی ایدئولوژی جهادی ها را به عنوان علت و با توجیهی برای این اقدام ارزیابی کرده و گفت: انگیزه های واقعی همچنین می تواند در شخصیت عامل این حمله نهفته شده باشد.

روز جمعه یک مرد با یک چاقو به مشتریان سوپرمارکتی در هامبورگ حمله کرده که در این حادثه تروریستی یک نفر کشته و هفت نفر دیگر به شدت مجروح شدند.

بر اساس اطلاعات سازمان های هامبورگی فرد مظنون یک پناهنده متولد امارات بوده است و به گروه اسلام گراهای افراطی تعلق داشته است. همچنین برخی منابع، عربستان سعودی را به عنوان محل تولد عامل این حمله اعلام کرده اند.

این جوان 26 ساله در ماه مارس سال 2015 به آلمان سفر کرده و در اواخر سال 2016 با درخواست پناهندگی وی در آلمان مخالفت شده بود.

در واکنش به حمله با چاقو در هامبورگ مجددا انتقاد ها به سیاست پناهندگان دولت آلمان بالا گرفته است.

یکی از سیاستمداران حزب سوسیال دموکراتاین انتقاد را وارد کرده است که چرا این فرد مظنون در بازداشت برای اخراج از آلمان قرار نگرفته است.

"وولفگانگ بوزباخ"، از سیاستمداران داخلی حزب دموکرات مسیحی هم خواستار کنترل های سختگیرانه تر برای مهاجران شده و تاکید کرد که ما باید بدانیم چه کسی به کشور ما می آید.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: