کد خبر: ۷۱۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰ 29 July 2017
در نخستین ماه تابستان امسال از هر 5روز یکبار هوای تهران آلوده شد تا مانند پارسال در تیرماه هوای با کیفیت در تهران تنفس شود.

به گزارش فارس،  تیرماه امسال پایتخت تنها 6روز ناسالم برای گروه‌های حساس داشت، این درحالیست که تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر تیر ماه‌های سال‌‌های دهه 90 دو رقمی بوده است. بدین ترتیب بررسی این آمار نشان دهنده بهبود کیفیت هوای کلان شهر تهران طی 2 سال اخیر است.

هوای شهر تهران در تیر ماه امسال گرچه 6 روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود اما بررسی آمار کیفیت هوا نشان می‌دهد که هوای پایتخت نسبت به 5 سال اخیر بهبود چشمگیری داشته است.

در اولین ماه تابستان امسال تهران 25 روز با هوای سالم را تجربه کرد این درحالیست که تیر ماه سال 95 تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس 5 روز و تعداد روزهای سالم 26 روز بود. در تیر ماه سال94 نیز 16روز هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

در این سال تهران 15 روز سالم را در تیرماه تجربه کرد. تیر ماه 93 نیز از نظر کیفیت هوای شهر تهران تعریفی نداشت. در تیرماه این سال پایتخت 11 روز ناسالم برای گروه‌های حساس، 19 روز سالم و یک روز ناسالم را پشت سر گذاشت. کیفیت هوا در تیرماه 92 نیز کم و بیش بر همین منوال بود. در این سال تیرماه 9 روز ناسالم برای گروه‌های حساس و 22 روز سالم داشت. براساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سال 91 تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس نسبت به سال 92 دو روز افزایش یافت و به 11 روز رسید و 20 روز سالم در تیرماه این سال داشتیم. 

تیر ماه 90 نیز شرایط تا حدی بد بود که تهران فقط 5 روز سالم داشت. در این سال در اولین ماه تابستان پایتخت‌نشینان 26 روز را در هوایی با شرایط ناسالم گذراندند.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: