وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری به آذربایجان غربی وضعیت بیمه کولبرها و بررسی وضعیت کار در بازارچه های مرزی این استان را مورد بررسی قرار داد.
کد خبر: ۷۱۶۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰ 27 July 2017
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری به آذربایجان غربی وضعیت بیمه کولبرها و بررسی وضعیت کار در بازارچه های مرزی این استان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در سفر خود به شهرهای استان آذربایجان غربی از جمله شهرستان سلماس و نیز شهرستان های جنوب این استان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مسایل مهم ما بحث کولبری استان‌ها و شهرستان‌های مرزی به ویژه استان آذربایجان غربی است که به منظور بیمه کردن آنها نیز تصمیمات جدی اتخاذ شده و امروز به جهت بررسی وضعیت بیمه این عزیزان در این استان حضور داریم تا تصمیم‌گیری‌های لازم در این راستا انجام شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اتخاذ تصمیمات جدید توسط هیأت وزیران در خصوص بازارچه های مرزی، اظهار کرد: بخشی از این تصمیمات مربوط به استان آذربایجان غربی است و امروز در بازدیدی که با استاندار از بازارچه‌های مرزی سطح آذربایجان غربی داشتیم ، آخرین تصمیمات و جوانب بهبود وضعیت اشتغال و کار در این بازارچه‌های مرزی را بررسی خواهیم کرد.

 او با اشاره به اعلام بهره برداری از چندین پروژه اجتماعی، فرهنگی و رفاهی در سطح استان در حوزه درمان در این سفر، افزود: امروز شاهد ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان سلماس به پلی کلینیک هستیم و دستور جذب نیرو و پزشک ان نیز داده شده است و امیدواریم این پلی کلینیک مدرن بتواند خدمات بهتری را به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی عرضه کند .

وزیر کار در خصوص دغدغه مردم شهرستان سلماس که بر خلاف دیگر شهرستان‌های هم مرز با ترکیه متاسفانه از امرار معاش از طریق اشتغال در مرزها بی‌بهره اند، خاطرنشان کرد: در کل سامان بخشیدن به کارهای مرزی یا در قالب  بازارچه‌ها و یا در قالب مناطق مرزی است لذا  در خصوص بازارچه های مرزی بررسی های لازم را انجام داده ایم و در حال افزایش بازارچه‌های رسمی هستیم و استراتژی بزرگ ما این است که از قاچاق جلوگیری کنیم تا به نحوی شود که مردم محلی با کارهای کوچک و در حد توان بتوانند امرار معاش کنند .
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار