2367بازدید
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است جریان اصولگرایی برای ایجاد تحول نیاز به نوگرایی درکنار استفاده از تجربیات بزرگان دارد.
کد خبر: ۷۱۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵ 25 July 2017
احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اظهاراتی که اخیرا مبنی بر ایجاد جریان «نواصولگرایی» مطرح شده، گفت: اصولگرایی مبتنی بر تعدادی از اصول بوده که مقام معظم رهبری در بیاناتی در 8 محور مطرح فرمودند و بر این ساختار بود که اصولگرایی مبتنی بر اصول شکل گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه اصول اصولگرایی تغییرناپذیر است، عنوان کرد: حرکتی که قرار است در راستای تحقق اصول اصولگرایی انجام گیرد باید متناسب با انتخاب شیوه های مختلف به تناسب شرایط زمانی و مکانی باشد.

وی افزود: هر حرکتی در عالم زمان معینی دارد و در زمانی خاص به تعبیر ما پوست اندازی می کند لذا طبیعی است حرکت های سیاسی با توجه به شرایط مستلزم نوگرایی باشند که این موضوع هم از حیث نیروهای جوان و پرانرژی در صحنه و هم با استفاده از تجربیات گذشتگان خواهد بود که در نهایت می تواند تحول خوبی را به وجود بیاورد ضمن اینکه این حرکت به معنای از دست دادن نیروها و موضع اصولگرایی نبوده و به معنای تکمیل حرکت در مسیر اصول اصلی است.

سالک در ادامه به مشکل اصلی تمام جریان های سیاسی اشاره کرد و یادآور شد: بحثی که مطرح می شود این است که امروز جای شخصیت های اخلاقمدار همچون آیت الله مهدوی کنی، پرورش و عسگراولادی در میان سیاستمداران در سطوح کلان یعنی اصولگرا و غیراصولگرا، خالی شده که می توانستند سیاست را در کنار دین تبیین کنند.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز شاهد نوعی سیاست زدگی به جای قرارگیری دیانت در کنار سیاست هستیم لذا امروز اصولگرایی نیز نیازمند رشد و حفظ ارزش های دینی در کنار سیاست است که جامعتین نیز در این میان نقش پدری و هدایتگر موضوع را ایفا می کند
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: