بازدید 2743
کد خبر: ۷۱۳۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ 19 July 2017
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین روند پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد عنوان کرد: بدهی ما به مراکز طرف قرارداد تا پایان سال گذشته 5500 میلیارد تومان و در سال جاری نیز 1900 است. مجموع بدهی‌ها به 7360 میلیارد تومان می‌رسد. اخیرا مکاتباتی با وزارت رفاه برای حل این مشکل انجام داده‌ایم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد توانایی با بیان اینکه کار ما خرید خدمت از مراکز طرف قرارداد است اظهار کرد: بیمار در مراکز ملکی متعلق به تامین اجتماعی فرانشیزی پرداخت نمی‌کند اما در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی و به عبارتی درمان غیرمستقیم، باید سهم خود را بپردازد.

وی افزود: سال گذشته 13 هزار میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم هزینه شد که معادل دو سوم کل بودجه معاونت درمان است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه با 24 هزار پزشک و دندانپزشک، 10 هزار داروخانه مستقل، 588 بیمارستان دانشگاهی، 232 بیمارستان دولتی،‌خصوصی و خیریه  و بیش از 1800 درمانگاه، پلی کلینیک و دی کلینیک طرف قرارداد هستیم گفت: در مجموع با 46 هزار و 549 پزشک و مرکز درمانی در سطح کشور قرارداد داریم و بیمه شدگان ما می‌توانند به این مراکز مراجعه و از خدمات  درمانی بیمه خود استفاده کنند.  

توانایی افزود: بالغ بر 300 میلیون مراجعه سرپایی و سه میلیون و 500 هزار مراجعه بستری در سال گذشته در بخش درمان غیرمستقیم صورت گرفته است.

وی درباره آخرین روند پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد عنوان کرد: بدهی ما به مراکز طرف قرارداد تا پایان سال 95، 5500 میلیارد تومان است و در سال 96، 1900 میلیارد تومان بدهکار هستیم که مجموعا به 7360 میلیارد تومان می‌رسد و اخیرا مکاتباتی با وزارت رفاه برای حل این مشکل انجام داده‌ایم.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: این در حالی است که تا به امروز میزان مطالبات تامین اجتماعی از دولت به 140 هزار میلیارد تومان رسیده است و بدهی‌های انباشته گذشته تعادل میان منابع و مصارف به هم خورده است. اکنون با کمبود نقدینگی روبرو هستیم و رونق سازمان در گروی رونق کسب و کار است و اگر کارگاههای تولیدی رونق پیدا کنند وضعیت جاری تامین اجتماعی نیز بهبود پیدا می‌کند.

توانایی درباره علت اختلاف آمار مطالبات از سوی وزارت بهداشت با تامین اجتماعی گفت: وزارت بهداشت سند پزشکی تولید شده را به حساب بدهی ما می‌گذارد در حالی که ما از زمان تحویل اسناد پزشکی از سوی بیمارستان‌ها حساب می‌کنیم، ضمن آنکه طبق قانون مهلت سه ماهه برای پرداخت مطالبات داریم. به هیمن علت است که همیشه در ادبیات وزارت بهداشت اختلاف آماری مشاهده می‌شود.

وی درباره روش تفاهم سه جانبه و تامین اعتبار از طریق اوراق گفت: در طول تاریخ تامین اجتماعی سابقه نداشته که از بانک استقراض کنیم، اما این اقدام را برای پیشبرد طرح تحول سلامت انجام دادیم اما به دلیل محدودیت‌های بانکی و اینکه نتوانستیم همه ارقام داده شده را بازگردانیم این طرح متوقف شد. در هر صورت این برنامه در مقطعی به تامین اجتماعی برای پیشبرد طرح تحول کمک کرد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: هنوز  به راهکار قطعی برای تامین اعتبار و پرداخت مطالبات نرسیده‌ایم اما امیدواریم همانطور که در برنامه ششم مقرر شده است، هر ساله دولت 5 هزار میلیارد تومان از بدهی خود به تامین اجتماعی را بپردازد و ما بتوانیم از طریق آن بخشی از مشکلات را حل کنیم.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی
آخرین اخبار