مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید آبزیان در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر با اجرای طرح دریابس از امروز ممنوع است و هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.
کد خبر: ۷۱۰۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱ 07 July 2017
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید آبزیان در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر با اجرای طرح دریابس از امروز ممنوع است و هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی زنده‌بودی از اجرای طرح دریابس از امروز در آبهای استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با اجرای این طرح هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.وی اهداف اجرای طرح دریا بس را مدیریت ذخائر آبزیان در خلیج فارس دانست و تاکید کرد: دریا بس یکی از اهداف مدیریت شیلات و مدیریت ذخیره آبزیان در آب‌های ساحلی استان بوشهر است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تاکید بر اینکه که ذخائر آبزیان در خلیج فارس محدوده استان بوشهر کاهش یافته است، خاطر نشان کرد: میزان صید ابزیان توسط صیادان نشان می‌دهد که ذخائر آبزبان در آبهای این استان خسارت جدی دیده است از این نظر حفظ ذخائر آبزیان از اولویت‌های شیلات است.

زنده‌بودی با اشاره کاهش صید میگو در سال‌های قبل و خسارت وارد شدن به زیستگاه‌های میگو خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 234 قایق و لنج در 42 روز زمان آزادی صید سال قبل، یک‌هزار و 296 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن کاهش توجهی داشت.

وی، با اشاره به زمان صید میگو در استان بوشهر در نیمه نخست مرداد ماه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده صید میگو در آبهای استان بوشهر آغاز شود که تا آن زمان صید انواع آبزیان در آبهای خلیج فارس استان بوشهر ممنوع است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای اجرای دریابس در استان بوشهر افزود: بیان کرد: دریابست حداکثر یک ماه طول خواهد کشید و مکاتبات لازم با سازمان شیلات ایران برای اعمال طرح دریابست در صیدگاه‌های مشترک استان بوشهر با استان‌های همسایه یعنی خوزستان و هرمزگان صورت گرفته است.

وی گفت: برای اجرای هر چه بهتر آن، نیروهای یگان حفاظت منابع آبزیان در اماکن فعالیت قایق‌های تفریحی و بدون هویت به ویژه در خورها وپناهگاه‌های طبیعی، توقفگاه‌ها و روستاهای ساحلی حضور می‌یابند و آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، سواحل و خشکی‌ها را بازرسی خواهند

زنده بودی همچنین از برخورد با عرضه کنندگان میگوی تازه در زمان اجرای طرح دریابس خبر داد.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: