فرمانده سابق سپاه گفت: دشمنی آمریکا و داعش با سپاه عقلانی است، ولی اینکه عده‌ای در داخل تضعیف سپاه را در دستور کار خود قرار دهند پذیرفتنی نیست.
کد خبر: ۷۰۹۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹ 05 July 2017
 فرمانده سابق سپاه گفت: دشمنی آمریکا و داعش با سپاه عقلانی است، ولی اینکه عده‌ای در داخل تضعیف سپاه را در دستور کار خود قرار دهند پذیرفتنی نیست.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی عصر امروز در مراسم یادمان جاوید‌الاثر که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد با اظهارتاسف از اینکه برخی‌ با دروغ و تهمت قصد تضعیف سپاه را دارند تاکید کرد: سپاه حافظ امنیت ملی و سپر دفاع از استقلال کشور است.

فرمانده سابق سپاه با بیان اینکه سپاه یکی از ارکان قدرت اصلی کشور در برابر دشمنان است اظهار داشت: دشمنی آمریکا و داعش با سپاه عقلانی است ولی اینکه عده‌ای در داخل تضعیف سپاه را در دستور کار خود قرار دهند غیر عقلانی است.

وی با اشاره به تلاشهای سردار سلیمانی در سوریه گفت: این مجاهدتهاست که توانسته ائتلاف آمریکا و عربستان و ترکیه را به شکست بکشاند و سیاست مداران ما همین تاثیر گذاری سپاه در غرب آسیا را به خوبی می‌فهمند.

سردار رحیم صفوی خاطر نشان کرد: اگر امنیت ایجاد شده توسط سپاه نباشد نه تنها توتال به ایران نمی‌آمد که سرمایه‌گذاری کند بلکه سرمایه گذاران داخلی هم از کشور خارج می‌شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: کسی در کشور به دنبال تضعیف اقتدار ایران و سپاه نباشد چون سپاه حاصل فداکاری یک ملت است و سپاه فرد نیست بلکه یک جریان برحق است.

فرمانده سابق سپاه حاج احمد متوسلیان را در اندیشه سیاسی، پیرو امام و در خط انقلاب برشمرد و تاکید کرد: او نسبت به رژیم صهیونیستی کینه عمیقی داشت و همیشه در برابر دشمنان خدا همچون طوفان غرش می‌کرد و در برابر بسیجیان و مردم عزیزمان قلبی پراز عطوفت و مهربانی داشت.

رحیم صفوی گفت: اگر چه حاج احمد گاهی اوقات عصبانی می‌شد ولی همیشه بعد از آن افراد را در آغوش می‌کشید.

سردار صفوی در ادامه در خصوص سردار احمد متوسلیان اظهار کرد: آشنایی من با حاج احمد متوسلیان از روزهای اول اردیبهشت59 بر می گردد. حاج احمد متوسلیان در اندیشه و تفکر و جهانبینی یک انسان خدامحور و یک الگوی برای رزمندگان در جبهه مقاومت است.

وی با اشاره به خاطره اش با حاج احمد متوسلیان در عملیات بیت المقدس، گفت: عراقی ها بیش از صد هزار نیرو در خرمشهر داشتند اما ما مشکل نیرو داشتیم. ما تا آن زمان هنوز تیپ داشتیم؛ دو تاکتیک انتخاب کردیم. جهت حرکت را از سمت غرب به جنوب تغییر دادیم. سرانجام عملیات شروع شد؛ در روز دوم گارد امنیتی عراق حمله کرد. وضعیت سختی به وجود آمد. فریاد حاج احمد بلند بود که نیروهای ما دارند یکی یکی شهید می شوند و باید به کمک ما بیائید.

وی افزود: پای حاج احمد شکسته بود و با عصا راه می رفت اما از خط خارج نشد. خدای مهربان طوفان و گردوغباری را فرستاد و این طوفان ارتباط بی سیمی تانکها رو بهم ریخت و نتوانستند پیشروی کنند. دو سه ساعت به تاخیر انداخت تا غروب شد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری تاکید کرد: از نظر بنده حاج احمد یک انسان مطلوب تراز اول مکتب اسلام ناب محمدی بود. او انسانی عارف و مجاهد فی سبیل الله بود که می تواند الگویی برای جوانان و مجاهدان فی سبیل الله در میدان سوریه و عراق باشد.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: