بازدید 3451

رای ۶۸ درصدی تحلیل گران به افت بهای طلا

تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
کد خبر: ۷۰۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰ 01 July 2017
تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

به گزارش بورس کالای ایران، قیمت جهانی طلا در هفته ای که گذشت در حالی با کاهش روبرو شد که ارزش دلار آمریکا نیز با افت نسبی همراه بود و این عامل نیز نتوانست تاثیری بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

بر اساس این گزارش نظرسنجی نشان می دهد که قیمت طلا در کوتاه مدت به روند نزولی اش ادامه خواهد داد.

ریچارد بیکر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری یورکا ماینر تاکید کرد: عامل اصلی کاهش قیمت طلا گمانه زنی های مربوط به اتخاذ سیاست های پولی سختگیرانه از سوی بانک های مرکزی بزرگ حهان طی ماه های آینده خواهد بود. اتخاذ سیاست های پولی سختگیرانه و افزایش نرخ بهره موجب رشد ارزش اوراق قرضه خواهد شد و این مساله تاثیر منفی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو از سرمایه گذاران بین المللی بیش از ۲۶۶۶ نفر شرکت کرده اند که این رقم از اکتبر ۲۰۱۶ میلادی بی سابقه بوده است. از این تعداد بیش از ۱۸۱۶ نفر معادل ۶۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.

این بالاترین درصد از جولای ۲۰۱۵ میلادی در بین سرمایه گذاران بین المللی است که به کاهش قیمت طلا رای داده اند. ۶۸۰ نفر معادل ۲۶ درصد نیزپیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت افزایش خواهد یافت و ۱۷۰ نفر معادل ۶ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

در نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی نیز ۱۸ نفر شر کت کرده اند که از این تعداد هم ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند. ۴ نفر معادل ۲۲ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود و ۳ نفر معادل ۱۷ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییر نمی کند.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت با کاهش ۱.۱ درصدی روبرو شده است. از ابتدای امسال تاکنون ۶۷ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و ۶۱ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درست بوده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که روند نزولی قیمت طلا در روزهای آینده ادامه خواهد یافت و سطوح حمایتی باز هم شکسته خواهد شد. افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی