سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به وقوع بادهای 120 روزه سیستان گفت: طی دو روز گذشته 676 نفر در برخی مناطق سیستان به مراکز درمانی مراجعه کردند.
کد خبر: ۷۰۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶ 29 June 2017
 سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به وقوع بادهای 120 روزه سیستان گفت: طی دو روز گذشته 676 نفر در برخی مناطق سیستان به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش عصر ایران، دکتر پیرحسین کولیوند با بیان این که 676 نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی در مناطق زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون مراجعه کرده اند، افزود: در این مناطق 92 نفر به دلیل طوفان بستری شدند.

وی با بیان این که وقوع بادهای 120 روزه سیستان بومی منطقه جنوب شرق کشور است، گفت: روز گذشته بجز طوفان 120 روزه سیستان که در منطقه زابل زهک هیرمند-نیمروز و هامون اتفاق افتاد، هیچگونه حادثه غیرمترقبه دیگری گزارش نشده است.

به گفته وی، به دنبال این طوفان در این‌ مناطق عمده مشکلا ت، مشکلات چشمی و تنفسی بوده و بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، ترخیص شده اند.

کولیوند با تاکید بر این‌که از ظهر روز گذشته چهارشنبه تا صبح امروز پنجشبنه تعداد مراجعات به مراکز درمانی در این مناطق رو به کاهش است، افزود: بیمارستان ها با هیچگونه کمبود منابع از جمله نیروی متخصص، دارو و تخت مواجه نیستند و به صورت روتین در طوفان های 120 روزه و روزهایی که آلودگی هوا و ریزگردها بسیار افزایش می یابد مراجعه به مراکز درمانی بین 20 تا 35 درصد افزایش می یابد و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی توان پاسخگویی به مراجعات را براحتی دارند و نیاز به هیچگونه اقدام و مداخله از سوی قطب یا وزارت بهداشت نیست.

سرپرست سازمان اورژانس کشور همچنین با اشاره به ثبت وقوع 42 حادثه ویژه طی بازه زمانی دیروز چهارشنبه تا صبح امروز پنجشنبه در سامانه EOC ، افزود: در این حادثه ها 684 مصدوم و 14 مورد فوت گزارش شده است که از مجموع 42 حادثه 20 مورد حوادث ترافیکی(13 مورد تصادف رانندگی و 7 مورد واژگونی خودرو) و 22 مورد غیرترافیکی بودند.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: