بازدید 4036
مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر هرگونه احتمال لغو خرید هواپیما برای این شرکت در پی بحران سیاسی در خاورمیانه را رد کرد و گفت: به دنبال ایجاد خطوط پروازی جدید هستیم.
کد خبر: ۷۰۵۵۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲ 20 June 2017
مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر هرگونه احتمال لغو خرید هواپیما برای این شرکت در پی بحران سیاسی در خاورمیانه را رد کرد و گفت: به دنبال ایجاد خطوط پروازی جدید هستیم.

به گزارش فارس به نقل از ATW، اکبر البکر مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر اعلام کرد: این شرکت تحت فشار قطع روابط سیاسی قطر با کشورهای همسایه، خرید هواپیماهای جدید را لغو نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به بسته شدن آسمان کشورهای همسایه به روی هواپیماهای قطری، به دنبال افزایش ظرفیت پروازهای خود با ایجاد خطوط پروازی جدید هستیم.

البکر در نمایشگاه هوایی پاریس تأکید کرد: ما به زمان نیاز داریم اما به‌زودی ظرفیت خود را بازسازی خواهیم کرد.

این شرکت قصد دارد مسیرهای هوایی جدیدی را در کشورهایی نظیر مقدونیه، اسلوونی، بوسنی و هرزه‌گوین ایجاد کرده و فعالیت خود را در مسیرهای هوایی ایران افزایش دهد.

این شرکت همچنین قصد دارد هواپیماهای پهن‌پیکر خود در مسیر پروازی آمریکای جنوبی نظیر ریودوژانیروی برزیل و سانتیاگوی شیلی را فعال کند. این در شرایطی است که مسیرهای پروازی کشورهای همسایه این کشور بر روی هواپیماهای قطری بسته شده است و با افزایش مدت زمان پرواز قطری‌ها مواجه است.

در حال حاضر مسیرهای پروازی قطر به کشورهایی نظیر برزیل با افزایش 2 ساعته مدت پرواز روبرو شده‌اند.

دو هفته پیش 4 کشور عربستان، مصر، امارات و بحرین به طور همزمان روابط سیاسی خود با قطر را قطع کرده و آسمان کشورهای خود را به روی هواپیماهای قطری بستند.

البکر معتقد است: هیچ کشوری حق ندارد آسمان کشور خود را به روی دیگر کشورها ببندد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر تأکید کرد: اقدام این 4 کشور نقض توافقات حمل‌ونقل هوایی بین‌المللی است.

وی همچنین از ایکائو به دلیل انفعال در زمینه حمایت از قطر در برابر این 4 کشور در زمینه بسته شدن آسمان این کشورها به روی هواپیماهای قطری انتقاد کرد.

البکر معتقد است بسته شدن مسیرهای هوایی به روی هواپیماهای قطری کاملاً غیرقانونی است.

این مقام قطری تأکید کرد: اقدام کشورهای عربی در بستن آسمان کشورهای خود به روی هواپیماهای قطر از چند جهت به زیان این شرکت هواپیمایی تمام شده است، چراکه نه‌تنها هزینه و مدت زمان پرواز بسیاری از مقاصد را افزایش داده است، بلکه با توجه به این افزایش زمان پرواز تقاضای بلیت را نیز کاهش داده است.

البکر ادامه داد: بسیاری از مسافران پس از اجرای این تحریم‌ها رزرو بلیت خود برای هواپیمایی قطر را لغو کردند.

وی همچنین گفت: ما خریدهای خود را لغو نخواهیم کرد، چراکه علی‌رغم این تحریم‌ها با مشکلات کمبود هواپیماهای پهن‌پیکر مواجه هستیم، به‌گونه‌ای که ایرباس در تحویل هواپیماهای A350 به ما تأخیر کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله بهجت پنومونی ملکه رنجبر ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده